منو سایت

Clara Holoscan MGX انویدیا به معنای آوردن هوش مصنوعی با قدرت بالا به مطب پزشک است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Clara Holoscan MGX انویدیا به معنای آوردن هوش مصنوعی با قدرت بالا به مطب پزشک است.

این هفته، انویدیا، شرکتی که بیشتر به خاطر پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند (GPU) شناخته می‌شود، با پلتفرمی برای توسعه دستگاه‌های پزشکی مجهز به هوش مصنوعی رونمایی کرد. این دستگاه که Clara Holoscan MGX نام دارد، قدرت محاسباتی را فراهم می کند که به حسگرهای پزشکی اجازه می دهد تا چندین جریان داده را به صورت موازی پردازش کنند، الگوریتم های هوش مصنوعی را آموزش دهند و زیست شناسی را در زمان واقعی تجسم کنند.

Clara Holoscan MGX که در کنفرانس GTC 2022 انویدیا معرفی شد، همانطور که جنسون هوانگ، مدیر عامل شرکت در سخنرانی اصلی خود بیان کرد، یک پلت فرم روباتیک باز و مقیاس پذیر است. این یک پشته سخت افزاری و نرم افزاری است که برای کمک به اتصال دستگاه های پزشکی روباتیک یا حسگرها به برنامه های کاربردی هوش مصنوعی طراحی شده است.

این چگونه می تواند کار کند؟ فرآیند آندوسکوپی را به عنوان مثال در نظر بگیرید. معمولاً پزشک یک دوربین کوچک در بدن شما قرار می دهد و به اطراف نگاه می کند. Clara Holoscan MGX می تواند مستقیماً به این دوربین متصل شود و داده های جمع آوری شده را در زمان واقعی پردازش کند. سپس این داده‌ها می‌توانند به مدل‌های هوش مصنوعی ارسال شوند، که می‌توانند ناهنجاری‌ها را شناسایی کنند، آناتومی شما را هدایت کنند و به جراح کمک کنند تا یک برنامه درمانی طراحی کند. (برای روشن بودن، این مدل های هوش مصنوعی توسط انویدیا ساخته نمی شوند، آنها فقط بر روی سخت افزار خود اجرا می شوند.)

انویدیا در حال حاضر به خاطر پردازنده های گرافیکی خود که به ویژه در اجرای سریع محاسبات موازی خوب هستند، شناخته شده است. پردازنده‌های گرافیکی زمانی بیشتر برای گیمرها شناخته شده بودند، اما به یک شتاب‌دهنده کلیدی برای هر صنعتی علاقه‌مند به آموزش شبکه‌های عصبی عمیق تبدیل شده‌اند. شبکه‌های عصبی عمیق باید به سرعت از میلیاردها نقطه داده عبور کنند، مثلاً خواندن اشعه ایکس را یاد بگیرند. و مدل های به دست آمده نیاز به محاسبات زیادی برای استفاده در زمان واقعی دارند – که هدف این پلت فرم ارائه آن است.

انویدیا در حال حاضر یک بازیگر مسلط در زمینه هوش مصنوعی است که قدرت محاسباتی خام مورد نیاز برای بسیاری از این پروژه‌ها را فراهم می‌کند و این کار را به راحتی با مجموعه‌ای از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای خاص صنعت انجام داده است. به عنوان مثال، انویدیا با پروژه هایی مانند Nvidia Drive، پلتفرمی برای آموزش و ساخت وسایل نقلیه خودران، در فضای خودروهای خودران فعال است.

انویدیا در حال حاضر شروع به ارائه پیشنهادات در زمینه مراقبت های بهداشتی کرده است. پلت فرم کلارا برای اولین بار در سال 2018 معرفی شد و در اصل برای ایجاد یک تجربه پزشکی روان طراحی شده بود. این پلت فرم در طول سال ها گسترش یافته است، اما پلت فرم Clara Holoscan MGX اساساً برای تبدیل شدن به یک فروشگاه یک مرحله ای طراحی شده است.

کیمبرلی پاول، معاون بهداشت انویدیا، به TechCrunch گفت که کلارا هولوسکان “یک پلتفرم کامل از انتها به انتها” است. او گفت: Nvidia Clara Holoscan برای دستگاه های پزشکی همان چیزی است که Nvidia Drive برای وسایل نقلیه خودران است.

پاول می گوید که نوآوری های اصلی کلارا هولوسکان دوگانه است. ابتدا، برای مطابقت با استاندارد IEC 62304 طراحی شده است که یک فرآیند مرجع برای توسعه ایمن نرم افزار پزشکی است. سپس پر از چیزی است که هوانگ آن را «دیوانه کننده» قدرت محاسباتی می نامد.

با هم، این ترکیب باید به شرکت‌هایی که می‌خواهند دستگاه‌های پزشکی مجهز به هوش مصنوعی بسازند یا آموزش دهند، این امکان را می‌دهد که با سرعت بیشتری به جلو حرکت کنند.

نموداری که قابلیت های clara holoscan mgx را نشان می دهد.

اعتبار تصویر: Nvidia

پاول گفت: «معماری Clara Holoscan سرمایه گذاری مهندسی مورد نیاز برای راه اندازی یک دستگاه پزشکی جدید یا نرم افزار مانند دستگاه پزشکی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که می خواهند دقیقاً همان کاری را انجام دهند که انویدیا ارائه می دهد: ترکیب دستگاه ها و هوش مصنوعی. برای مثال، Activ Surgical، استارت‌آپی که بر روی محدوده‌های جراحی به کمک هوش مصنوعی (موسوم به ActivSight) کار می‌کند، اکنون از پردازنده گرافیکی انویدیا استفاده می‌کند و روی برنامه‌های هوش مصنوعی بیشتری کار می‌کند که از داده‌های محدوده مطلع می‌شوند. برای انجام این کار، این شرکت در برنامه Inception انویدیا پذیرفته شد که به آن دسترسی زودهنگام به Clara AGX Developer Kit داد. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، این کیت، ادعای پاول مبنی بر اینکه فناوری انویدیا می تواند توسعه محصول را تسریع کند، تکرار می کند.

Activ Surgical در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کیت توسعه‌دهنده همچنین زمان کلی توسعه را کاهش می‌دهد تا محصولات آتی Activ Surgical از جمله ActivSight را طی دو سال آینده به بازار عرضه کند.»

قدرت کامل کلارا هولوسکان در حال حاضر در دسترس نیست. هوانگ در طی سخنرانی اصلی خود گفت که فناوری درجه پزشکی تا سه ماهه اول سال 2023 برای دسترسی زودهنگام در دسترس نخواهد بود. پاول اضافه کرد که در این مرحله، قیمت سخت افزار توسط شرکای ODM انویدیا و قیمت های قیمت گذاری تعیین می شود. ارائه شده است”. (این اطلاعات احتمالاً در اینجا ظاهر می شود.)

در حال حاضر، به نظر می رسد راه اندازی Clara Holoscan MGX جایگاه قوی انویدیا را در مراقبت های بهداشتی هوش مصنوعی تقویت می کند. در اصل، پایه محاسباتی را می سازد که در زیر آن قرار دارد.

و اینجا جای خوبی است. طبق گزارش استنفورد برای شاخص هوش مصنوعی 2022، دو حوزه بزرگ سرمایه گذاری خصوصی در هوش مصنوعی در سال 2021 دقیقاً در این موارد قرار داشتند: 12.2 میلیارد دلار برای مدیریت داده، پردازش و محاسبات در فضای ابری و 11.29 میلیارد دلار در ابزار پزشکی و بهداشتی. .