منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ClearBank، ارائه دهنده راه آهن بانکی بریتانیا، 230 میلیون دلار از Apax برای توسعه در اروپا و ایالات متحده جمع آوری می کند.

ClearBank، ارائه دهنده راه آهن بانکی بریتانیا، 230 میلیون دلار از Apax برای توسعه در اروپا و ایالات متحده جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

ClearBank – یک فین‌تک از بریتانیا که مجموعه جدیدی از ریل‌های مالی مبتنی بر ابر ایجاد کرده است که به بانک‌ها و سایر مشتریان امکان می‌دهد تراکنش‌های پرداخت بی‌درنگ و سایر خدمات مالی را پاک کنند – طیف گسترده‌ای از پول‌های تامین مالی را بسته است. خدمات خود را خارج از بازار داخلی و انتقال به مناطق جدیدتر مانند مبادلات ارزهای دیجیتال. این شرکت 175 میلیون پوند (230 میلیون دلار با نرخ ارز امروز) از یک سرمایه گذار به نام PE Apax Partners جمع آوری کرد.

این استارت آپ – که در سال 2015 تأسیس شد و در سال 2017 راه اندازی شد – ارزیابی خود را فاش نکرد، اما مدیرعامل چارلز مک مانوس گفت که این شرکت قبلاً 195 میلیون پوند از سرمایه گذارانی از جمله تاجر کانادایی جان ریزلی و شرکت های PE PPF Group و Norther Private Capital جمع آوری کرده است. ارزش گذاری جدید آن پس از سرمایه گذاری آپاکس افزایش چشمگیری داشته است. PitchBook اشاره می‌کند که در پایان دسامبر، ارزش‌گذاری ClearBank کمی کمتر از 274 میلیون پوند بود که احتمالاً برآورد فعلی را در محافظه‌کارانه‌ترین برآورد آن 590 میلیون دلار نشان می‌دهد.

اما اندازه و جاه طلبی های فعلی شرکت به اعداد بالقوه بزرگ تری اشاره دارد. ClearBank که در ابتدا توسط نیک اوگدن، بنیانگذار WorldPay (که Fidelity آن را به مبلغ 43 میلیارد دلار خریداری کرد، که در آن زمان بزرگترین معامله ای بود که تا به حال در بخش پرداخت های بین المللی انجام شده بود) تاسیس شد، اکنون 200 مشتری دارد – موسسات مالی بزرگ و فین تک. شرکت‌هایی که از زیرساخت‌های خود برای فعال کردن تراکنش‌های سریع‌تر استفاده می‌کنند – این فهرست شامل مشاغل بریتانیایی مانند Tide و Oaknorth، اما همچنین شرکت‌های بین‌المللی مانند Coinbase است که از ClearBank برای خدمات تسویه و پرداخت برای مشتریان بریتانیایی خود استفاده می‌کند. این مشتریان حدود 13 میلیون حساب بانکی و 3 میلیارد پوند (تقریباً 4 میلیارد دلار) دارایی را پوشش می دهند.

دنیای فناوری چندین سال است که مملو از فین تک بوده است – با طیف گسترده ای از بانک های چالش برانگیز. کسب‌وکارهایی که بر اساس مفهوم API و رایانش ابری و خدمات مالی «جاسازی‌شده» از کشورهای ثالث ساخته شده‌اند. هوش مصنوعی، شخصی سازی و اپلیکیشن های موبایل؛ و تعدادی دیگر از نوآوری‌های مبتنی بر فناوری، همگی در فراخوانی برای شکستن کارکنان فعلی با رویکردهای جدید و شاید بهتر و آسان‌تر برای خرج کردن، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری پول متحد شدند. رشد تجارت الکترونیک و سایر خدمات در پلتفرم های دیجیتال این روند را بیشتر تحریک می کند.

اما وجود ClearBank یکی از حقایق ناگفته را در میان تمام این نوآوری ها نشان می دهد: بسیاری از این خدمات جدید بر اساس زیرساخت های قدیمی ساخته شده اند. برخی از شرکت‌ها، مانند Stripe، فناوری را برای دور زدن برخی از موانع ناشی از این کار ساخته‌اند: برای مثال، معمولاً ممکن است چند روز طول بکشد تا یک معامله در ریل‌های پرداخت سنتی تسویه شود. شرکت‌های فین‌تک مانند Stripe فرآیندهای سریع‌تری را ارائه می‌کنند، نه به این دلیل که این زیرساخت را بازسازی کرده‌اند، بلکه به این دلیل که از فناوری برای ارزیابی ریسک کلی رد هر تراکنش فردی استفاده کرده‌اند و ریسک محاسبه‌شده را خودشان متحمل می‌شوند، و هزینه‌های اضافی برای ارائه این خدمات دریافت می‌کنند (و به طور کلی برای از تراکنش هایی که عدم اجرای هر یک از آنها را جبران می کند، درآمد کسب کنید).

مک مانوس گفت: «اروپا و ایالات متحده در نوسازی بسیار کند عمل کرده اند.» 26 کشور تنها در حال حاضر طرح پرداخت سریع تر بریتانیا را اجرا می کنند. فقط به بحث در مورد سوئیفت و اختلال روسیه نگاه کنید و چقدر کند است.

جایگزین این است که از ابتدا نسخه جدیدی از این زیرساخت بسازید که سریعتر اجرا شود، که ClearBank می گوید این کار را انجام داد.

ClearBank خود را اولین بانک تسویه حساب می کند که در 250 سال اخیر در بریتانیا راه اندازی شده است – “چهار بزرگ” که تاکنون بندر تسویه این کشور را اداره کرده اند، Barclays، Lloyds، HSBC و NatWest هستند – و هدف آن استفاده از ریل آن است. ایجاد کرده است تا خدمات پرداخت در بریتانیا را سریعتر از این اپراتورهای فعلی مدیریت کند و به گسترش آن به خدمات بیشتر در بازار داخلی خود و همچنین صادرات آنها به خارج از کشور ادامه دهد.

مک مانوس گفت: «هدف ما ارائه خدمات بلادرنگ برای همه چیز است. همانطور که او توضیح می‌دهد، ClearBank همه چیز را در یک پشته قرار داده است، که نه تنها به این معنی است که پول از طریق یک سیستم به جای چندین کانال مختلف جریان می‌یابد، بلکه به افرادی که به سیستم آن می‌پیوندند این امکان را می‌دهد تا «مشاهده بهتری» در مورد نحوه حرکت وجوه داشته باشند. او گفت: «این به معنای سطح بالاتری از راحتی، دید و معاملات سریعتر است.

امروزه این شرکت خدمات بانکی را به مشتریان خود هم برای نیازهای تجاری آنها و هم برای آنها برای ارائه به مشتریان خود ارائه می دهد. همچنین پیوندهایی به چهار کانال اصلی مورد استفاده در بریتانیا برای پردازش پرداخت، پرداخت های سریع تر، BACS، CHAPS و بدهی مستقیم ارائه می دهد.

این شرکت چند ماه پیش خدمات ارزی و چند ارزی را برای مشتریان بریتانیا راه‌اندازی کرد و برنامه‌های سرمایه‌گذاری شامل گسترش آن به سایر ارزها و تسهیل پرداخت‌های بین بانکی، هم برای ارائه خدمات به مشتریان فعلی با موقعیت‌های بین‌المللی و هم برای همکاری با مشتریان در بازارهای دیگر است.

یکی از تغییرات بزرگی که فین‌تک به ارمغان آورده است این است که برای شرکت‌های غیر مالی بسیار آسان‌تر شده است تا به خدمات مالی روی بیاورند و بسیاری این کار را در تلاش برای افزایش درآمد و خروجی مشتری انجام داده‌اند. این فرصتی را برای شرکت هایی فراهم می کند که اجازه این پذیرش را می دهند.

مارک بیت، شریک Apax Digital، در بیانیه ای گفت: “همه شرکت ها در حال تبدیل شدن به شرکت های فین تک هستند و ClearBank زیرساخت های بانکی تسویه و تعبیه شده را برای آنها فراهم می کند – از خود فین تک شروع می شود.” ما قدرت پلتفرم او را دست اول دیدیم و هیجان زده هستیم که با چارلز و سهامداران فعلی شریک شویم تا ClearBank را در سطح جهانی ببریم.

ظهور ClearBank نشان می‌دهد که چگونه با ادامه رشد فین‌تک، شاهد نسل جدیدی از استارت‌آپ‌های آماده برای مقابله با آخرین زیرساخت‌های فرانت‌اند هستیم. اندکی اوایل این هفته، یک استارت آپ از آلمان به نام Payrails (جاه طلبی به نام آن نوشته شده است)، همچنین با سرمایه گذاری از a16z با جاه طلبی های خود راه اندازی شد تا یک زیرساخت پردازش پرداخت جدید را به طور خاص برای بازار و سایر مشاغل واقع در محیط ایجاد کند. معماری های پیچیده تراکنشی