منو سایت

CNCF برنامه جدیدی را برای کمک به مخابرات در پذیرش Kubernetes راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
CNCF برنامه جدیدی را برای کمک به مخابرات در پذیرش Kubernetes راه اندازی کرده است

در کنفرانس KubeCon + CloudNativeCon این هفته، بنیاد محاسبات Cloud Native (CNCF) برنامه جدیدی را با هدف کمک به ارائه دهندگان ارتباطات و ارتباطات راه دور برای پذیرش Kubernetes و سایر ابزارهای ابری اعلام کرد. در آینده، CNCF یک گواهی جدید ارائه خواهد کرد، برنامه صدور گواهینامه Cloud Native Network Function (CNF) برای ارائه دهندگان تجهیزات شبکه (NEP)، که گواهی می دهد که این ارائه دهندگان بهترین شیوه ها را در فضای ابری دنبال می کنند.

در نگاه اول، ممکن است این کلمات اختصاری و گواهی دیگری به نظر برسد، اما این یک حرکت جالب برای CNCF است، که همیشه به اندازه ای که می توانست بر روی کاربران مخابرات تمرکز نکرده است، و اذعان دارد که بسیاری از آنها کسب و کارها در حال حرکت هستند. از زیرساخت های موجود خود دور هستند زیرا راه حل های ابری به بلوغ لازم برای مدیریت شبکه های خود می رسند. او همچنین CNCF را به رقابت با یک بنیاد منبع باز دیگر، OpenStack Foundation بازگرداند، پروژه ای که بسیاری از موفقیت های اخیر خود را در ارتباطات راه دور پیدا کرد.

پریانکا شارما، مدیر اجرایی بنیاد محاسبات بومی ابری، گفت: «انتقال به زیرساخت‌های ابری برای ارائه‌دهندگان مخابراتی که به VNF روی آورده‌اند و منابع مجزا و راه‌حل‌های تخصصی را پیدا کرده‌اند که برای ابر طراحی نشده‌اند، مدت‌ها دشوار بوده است. “برنامه صدور گواهینامه CNF برای پر کردن این شکاف با ایجاد راه حل های بهینه سازی شده برای ابر طراحی شده است. بعضی از بزرگترین سازمان های مخابراتی جهان، از جمله هواوی، نوکیا، تی موبایلو وودافون، قبلاً از Kubernetes و سایر فناوری های ابری استفاده می کنید و این برنامه انجام این کار را برای دیگران آسان تر می کند.

مجموعه آزمایشی جدید (و منبع باز) از هر محصولی که در محیط دارای گواهی CNCF Kubernetes کار می کند پشتیبانی می کند و حدود 70 تست بارگذاری را انجام می دهد. ارائه دهندگان می توانند برنامه های خود را با استفاده از این بسته آزمایشی آزمایش کنند و سپس نتایج را برای بررسی ارسال کنند.

تام کیولین، معمار ارشد ابر در Vodafone گفت: «ساخت، استقرار و بهره برداری از حجم کاری Telco در محیط های ابری توزیع شده پیچیده است. “این مهم است که بهترین شیوه ها را در فضای ابری اتخاذ کنیم تا به اهداف انعطاف پذیری، اتوماسیون و بهینه سازی دست یابیم. گواهی CNF ابزاری عالی است که با آن می‌توانیم رویه‌های ابری را در پلتفرم‌ها و ویژگی‌های شبکه خود اندازه‌گیری و مدیریت کنیم. ما مشتاقانه منتظر همکاری با شرکای خود و جامعه CNCF برای توسعه و ترویج بیشتر پذیرش برنامه صدور گواهینامه CNF هستیم.