منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Coinbase در حال آزمایش بازخورد کارمندان در زمان واقعی است. بی ادبانه به نظر می رسد.

Coinbase در حال آزمایش بازخورد کارمندان در زمان واقعی است. بی ادبانه به نظر می رسد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Coinbase در حال آزمایش بازخورد کارمندان در زمان واقعی است. بی ادبانه به نظر می رسد.

صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase در حال آزمایش یک ابزار بازخورد در محل کار به نام Dot Collector است که توسط میلیاردر صندوق تامینی ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates ایجاد شده است.

اجازه بدهید همکارتان سلام کند؟ ممکن است شما را به عنوان کار نکردن ارزیابی کنند. بیش از حد در یک قرار صحبت کردن؟ نمره کارایی پایینی دریافت خواهید کرد. پس از بیدار شدن با کودک بی خواب خود خسته شده اید؟ این یک رتبه پایین از اشتیاق است. در هر نقطه از روز کاری، می توانید با مشاهده نوسانات بالا و پایین نتایج خود را ارزیابی کرده و مورد ارزیابی قرار دهید.

طبق گزارش The Information، Coinbase از سه ماهه اول سال از Dot Collector استفاده کرده است و از نسخه‌های فشرده‌تر روش‌های Bridgewater تقلید کرده است.

دالیو به دلیل ترویج فرهنگ “شفافیت رادیکال” در بریج واتر مشهور است. مشخص است که صندوق تقریباً هر اتفاقی را که در دفتر می‌افتد به عنوان مرجع روی ویدیو ضبط می‌کند و کارمندان با یک iPad راه می‌روند تا یکدیگر را برای پایبندی به اصول دالیو ارزیابی کنند، مجموعه‌ای از بیش از 200 قانون برای تجارت و زندگی.

با Dot Collector و افزونه Zoom، هر شرکتی (مانند Coinbase) می تواند از کارمندان دعوت کند تا عملکرد یکدیگر را در زمان واقعی ارزیابی کنند، حتی در حین کار از راه دور.

اگر داده‌ای برای بحث وجود نداشته باشد، داشتن یک گفتگوی عینی، بی‌طرفانه و عاری از احساسات در مورد ارائه، دشوار است. ردیابی پیشرفت نیز دشوار است، “دالیو در a توییت در مورد محصول این بخشی از دلیلی است که من Dot Collector را ایجاد کردم.

اما این رویکرد مبتنی بر داده و “بی احساس” به مدیریت، انسانیت افراد پشت محصولات را نادیده می گیرد.

Coinbase در حال آزمایش بازخورد کارمندان در زمان واقعی است. بی ادبانه به نظر می رسد.

اعتبار تصویر: گردآورنده نقطه / یوتیوب (در یک پنجره جدید باز می شود)

خستگی از بازخورد

با استفاده از برنامه Dalio’s Dot Collector، کارمندان Coinbase همکاران خود را بر اساس میزان پایبندی آنها به اصول فرهنگی Coinbase ارزیابی می کنند که شامل «انرژی مثبت»، «عملکرد مؤثر» و «ارتباط شفاف» می شود.

سمیر نورمحمد، استادیار مدیریت در مدرسه وارتون، به TechCrunch گفت که تحقیقات زیادی در مورد این نوع سیستم‌های بازخورد انجام نشده است – اما اگر یک سیستم در یک محل کار کار کند، تضمین نمی‌کند که به طور مؤثر به سایر مکان‌ها ترجمه شود. به علاوه مشاغل و صنایع مختلف استانداردهای رد متفاوتی دارند. در بریج واتر، 30 درصد از کارکنان ظرف 18 ماه از تاریخ شروع کار خود را ترک می کنند. در حالی که ممکن است دالیو موافق باشد، مدیران دیگر ممکن است این موضوع را آزاردهنده بدانند.

بریج واتر برای «تنوع قهرمان» تلاش می‌کند، اما نورمحمد می‌گوید که در محل کار، مردم بیشتر در مورد افرادی که چنین دیدگاه‌هایی را دارند، فکر می‌کنند، که می‌تواند بر نحوه ارزیابی همکارانشان تأثیر بگذارد.

او توضیح داد: «بنابراین اگر افرادی با پیشینه‌های به حاشیه رانده شده اظهارنظرهایی کنند که با ارزش‌ها یا ایدئولوژی خودم همخوانی ندارد، می‌توانم ناگهان در مورد این سیستم‌های رتبه‌بندی آنها را تحریم کنم». «در این مورد، این سوال مطرح می شود که چگونه به این رتبه بندی ها نگاه می شود؟ اگر یک سوگیری سیستمی در همه جا وجود داشته باشد، آنها چگونه این داده ها را ارزیابی می کنند؟

طرفداران Dot Collector استدلال می کنند که این سیستم با اجازه دادن به کارکنان سطح پایین برای ارائه بازخورد صادقانه به مدیران، زمین بازی را هموار می کند. اما این شفافیت به قیمت نظارت مستمر است.

این می تواند از نظر مدیریتی مفید باشد، اینطور نیست؟ ما می دانیم که گاهی اوقات افرادی که قدرت بیشتری دارند، تمایل بیشتری به تسلط بر گفتگو دارند تا گوش دادن. «اما کسانی که قدرت کمتری دارند، نگران این هستند که چه تأثیری از خود می‌گذارند. این می تواند باعث ایجاد ترس در سازمان شود.”

این سیستم‌ها همچنین می‌توانند باعث ایجاد احساس «خستگی بازخوردی» شوند، زمانی که کارگران نسبت به انتقاد بی‌حساس می‌شوند و احتمال کمتری دارد که از چنین بازخورد ثابتی بهره‌مند شوند.

نورمحمد افزود: “گاهی اوقات مردم فقط یک روز بد دارند – شب گذشته مشکلی در خانه رخ داده است یا شاید این یک جلسه مجازی بوده و فناوری آنها خوب نبوده است.” دریافت همیشه این بازخورد برای افرادی که در محل کار هستند بسیار خسته کننده است.

جمع کننده زوم

اعتبار تصویر: نقطه جمع کن (در یک پنجره جدید باز می شود)

“دیگ ترس”

دالیو فرهنگ شرکتی منحصر به فرد و تفرقه انگیز بریج واتر را به عنوان راز موفقیت خود می شناسد – صندوق تامینی او بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در جهان است. Coinbase همچنین به دلیل فرهنگ شرکتی خود شناخته شده است، که به طور بحث انگیزی مانع از فعالیت سیاسی کارمندان می شود.

در ژوئن 2020، گروهی از کارمندان کوین بیس در واکنش به امتناع مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ از حمایت از زندگی سیاه‌پوستان مهم است، پیاده‌روی ترتیب دادند. سپس، هفته‌ها قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا، این سیاست غیرسیاسی را مطرح کرد و به کسانی که نمی‌خواستند بمانند، غرامت پیشنهاد کرد.

در بریج واتر، «شفافیت رادیکال» دالیو نیز همیشه در عمل مؤثر نیست. در یکی از پرونده های پرمخاطب، یکی از کارمندان شکایتی را علیه شرکت تنظیم کرد و آن را “دیگ ترس و ارعاب” خواند. به نظر نمی‌رسد این توصیف شگفت‌انگیز از محل کاری باشد که در آن به کارگران به منظور قضاوت صریح یکدیگر آی‌پد داده می‌شود.

بر اساس گزارشی در سال 2016 در نیویورک تایمز، این کارمند ادعا می کند که توسط رئیس خود آزار جنسی را تجربه کرده است، اما از ترس اینکه مبادا ارتقا یابد، آن را مخفی نگه داشته است. او به طور ناگهانی شکایت خود را با بریج واتر پس گرفت، اما شورای ملی کار سپس شکایت جداگانه ای را ارائه کرد، با این استدلال که بریج واتر به دلیل NDA های سختگیرانه ای که هنگام استخدام امضا می کنند، مانع از صحبت کردن کارمندان علیه آن می شود. بریج واتر در مورد این شکایت با شورای ملی کار به قطعنامه ای رسید، اما مانند بسیاری از اتفاقاتی که در صندوق تامینی رخ می دهد، توافق نهایی مخفی است.

دالیو این اتهامات را رد کرد و خاطرنشان کرد که “اگر بریج واتر واقعا به همان بدی بود که نیویورک تایمز آن را توصیف می کند، پس چرا کسی بخواهد اینجا کار کند؟” (احتمالاً پول).

دالیو در سال 2016 به بیزینس اینسایدر گفت: “ممکن است برای افرادی که واقعاً نمی دانند چیست، بد، دیوانه یا شبیه یک فرقه به نظر برسد.” دیگران آن را گذراندن وقت با دالایی لاما برای کشف خود توصیف می کنند. برای من، این یک جامعه فوق‌العاده از افرادی است که به الاغ خود لگد می‌زنند تا عالی باشند.»

هنوز مشخص نیست که Coinbase به استفاده از Dot Collector ادامه خواهد داد یا خیر. در حال حاضر، شرکت‌هایی که از این ابزار استفاده می‌کنند باید تصمیم بگیرند که آیا امیدوارند از Bridgewater – یک شرکت سودآور اما فشرده – الگوبرداری کنند یا فرهنگی را پرورش دهند که در آن شادی کارکنان در اولویت است.

آنچه رهبر استارتاپ “غیر سیاسی” در مورد فرهنگ شرکتی به ما می آموزد

شهروند ری: ری دالیو از بریج واتر عموی دانایی است که شما می خواستید داشته باشید