منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Coinbase سفارشات خرید در هند را به حالت تعلیق در می آورد و پشتیبانی UPI را چند روز پس از راه اندازی حذف می کند

Coinbase سفارشات خرید در هند را به حالت تعلیق در می آورد و پشتیبانی UPI را چند روز پس از راه اندازی حذف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Coinbase سفارشات خرید در هند را به حالت تعلیق در می آورد و پشتیبانی UPI را چند روز پس از راه اندازی حذف می کند

Coinbase غول رمزارز پشتیبانی از ابزار پرداخت UPI را در برنامه خود در هند متوقف کرده است، که کمتر از چهار روز پس از راه‌اندازی این سرویس معاملاتی در دومین بازار بزرگ اینترنت جهان، صرافی همنام آن را دوباره برای همه سفارش‌های خرید غیرفعال کرد.

به مصرف‌کنندگانی در هند که سعی می‌کنند هر یک از توکن‌های فهرست‌شده در برنامه Coinbase را خریداری کنند، مطلع می‌شوند که روش پرداخت UPI “در حال حاضر در دسترس نیست”. به گفته چندین کاربر، این برنامه مشتریان را تشویق می کند تا روش پرداخت دیگری را امتحان کنند، اما در حال حاضر از روش پرداخت دیگری در کشور پشتیبانی نمی کند. (به پشتیبانی از خدمات پرداخت فوری برای فروش توکن ها ادامه می دهد.)

این اقدام با بیانیه‌ای عجیب از سوی شرکت ملی پرداخت‌های هند، نهاد حاکم این کشور که بر UPI نظارت می‌کند، دنبال شد، که ساعاتی پس از راه‌اندازی کوین‌بیس در هند گفت که از وجود هرگونه صرافی ارز دیجیتال با استفاده از ابزار پرداخت UPI بی‌اطلاع است. کوین بیس چند هفته پیش شروع به آزمایش پرداخت های UPI در هند کرد.

Coinbase سفارشات خرید در هند را به حالت تعلیق در می آورد و پشتیبانی UPI را چند روز پس از راه اندازی حذف می کند

مدیر عامل Coinbase در اولین رویداد این شرکت در روز پنجشنبه در مورد پرداخت ها به UPI در هند صحبت کرد. (اعتبار تصویر: Coinbase)

Coinbase در بیانیه‌ای در همان روز اعلام کرد که متعهد به همکاری با NPCI و سایر مقامات مربوطه است و گفت که در حال آزمایش روش‌های پرداخت دیگر است. TechCrunch روز پنجشنبه از Coinbase پرسید که آیا قصد دارد در حین کار با مقامات مختلف به پشتیبانی از پرداخت های UPI ادامه دهد یا خیر. این شرکت به این سوال پاسخ نداد.

بیانیه اداره پرداخت، بخش ویژه بانک مرکزی هند، نشان می‌دهد که چرا دیگر ارزهای رمزنگاری شده در هند در حفظ UPI، محبوب‌ترین روشی که هندی‌ها تراکنش‌های آنلاین انجام می‌دهند، با مشکل مواجه شده‌اند.

کریپتو در بازار جنوب آسیا غیرقانونی نیست، اما بانک مرکزی هند همچنان استدلال می‌کند که دارایی‌های دیجیتال مجازی نیاز به کنترل بیشتری دارند. دادگاه عالی هند بیش از دو سال پیش ممنوعیت بانک مرکزی هند در مورد ارزهای دیجیتال را لغو کرد، اما بانک‌ها معمولاً به حمایت از بانک مرکزی ادامه می‌دهند. به نظر می رسد بیانیه NPCI نشان می دهد که UPI هنوز از کریپتو در هند ممنوع نشده است.

این اختلاف زمانی رخ می دهد که قانون جدید مالیات 30 درصدی بر ارزهای دیجیتال هند به اجرا گذاشته شد. از یک طرف، به نظر می رسد هند به ارز دیجیتال مشروعیت می بخشد، اما موسسات مالی این کشور همچنان در تلاش برای به دست آوردن آن هستند.

ورود کوین بیس به هند در اوایل این هفته با هدف تثبیت حضور خود در این کشور انجام شد که حدود 300 کارمند دارد و یک سرمایه گذار فعال در بسیاری از استارت آپ های رمزنگاری محلی، از جمله دو صرافی محلی پیشرو، CoinSwitch Kuber و CoinDCX است.

برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Coinbase، گفت که این شرکت در حال انجام یک شرط بندی بلندمدت برای هند است و قصد دارد تعداد خود را در این کشور بیش از سه برابر تا 1000 نفر در سال جاری سه برابر کند.

FTX، یک صرافی رمزنگاری بسیار جوان‌تر و رقیب رو به رشد Coinbase، همچنین شروع به گسترش حضور خود در هند کرده است. به گفته یک منبع آگاه، شرکت این شرکت در تعداد انگشت شماری از استارت آپ ها در کشور مشغول است. TechCrunch هفته گذشته گزارش داد که او همچنین در حال مذاکره برای حمایت از استارتاپ ورزشی فانتزی هند MPL است.