منو سایت

Coinbase غول رمزارز هند را مجبور می کند بر پرداخت های UPI پافشاری کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Coinbase غول رمزارز هند را مجبور می کند بر پرداخت های UPI پافشاری کند

کوین بیس در حال اضافه کردن پشتیبانی از ابزار پرداخت محبوب UPI در هند است و صرافی ارزهای دیجیتال خود با همین نام را برای اولین بار در دومین بازار اینترنتی بزرگ جهان فعال می کند.

این شرکت ثبت شده عمومی که چند هفته پیش آزمایش پرداخت های UPI را آغاز کرد، روز پنجشنبه اولین رویداد خود را در هند به طور رسمی راه اندازی کرد و گفت که در تلاش است تا عرضه محصولات این کشور را گسترش دهد.

UPI، یک زیرساخت پرداخت که توسط ائتلافی از بانک‌های خرده‌فروشی ایجاد شده است، به محبوب‌ترین روش برای انجام معاملات آنلاین هندی‌ها تبدیل شده است. مدیرعامل این شرکت گفت: کاربران کوین بیس در هند می توانند با استفاده از شبکه UPI به حساب های خود پول اضافه کنند – و از آنها برداشت کنند. برای تشویق مشتریان به امتحان اپلیکیشن Coinbase، این شرکت اعلام کرد که به هر کسی که ثبت‌نام کرده است، ۲.۶۵ دلار پیشنهاد می‌دهد.

به ویژه، این شرکت نام شرکای بانکی خود را برای معرفی پرداخت های UPI فاش نکرد. اکثر بانک‌ها در هند به دنبال دیدگاه‌های دیرینه بانک مرکزی محلی در مورد دارایی‌های دیجیتال مجازی، به تمسخر معاملات ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند.

حتی زمانی که دادگاه عالی هند دو سال پیش ممنوعیت RBI را در مورد ارزهای دیجیتال لغو کرد و این کشور اخیراً مالیات تراکنش‌های رمزنگاری را آغاز کرد، بانک‌ها همچنان عمدتاً از مسیر قبلی بانک مرکزی پیروی می‌کنند. مقامات RBI علناً خواستار کنترل بیشتر ارزهای دیجیتال شده اند.

تی رابی سانکار، معاون رئیس بانک مرکزی هند، در یک کنفرانس بانکی در فوریه به مردم گفت که ارزهای رمزنگاری شده “به طور خاص برای دور زدن سیستم مالی تنظیم شده طراحی شده اند” و هیچ جریان نقدی عمده ای از آنها پشتیبانی نمی شود.

آنها هیچ ارزش ذاتی ندارند. او گفت که آنها شبیه طرح های پونزی هستند و حتی ممکن است بدتر باشند.

«به عنوان وسیله ای برای ذخیره ارزش، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین تا کنون بازدهی چشمگیری داشته اند، اما لاله ها در هلند در قرن هفدهم نیز بازدهی چشمگیری داشته اند. ارزهای دیجیتال بسیار شبیه به قراردادهای سفته بازی یا قمار هستند که به عنوان یک طرح پونزی عمل می کنند. در واقع، ادعا می‌شود که طرح اولیه که توسط چارلز پونزی در سال 1920 ایجاد شد، از دیدگاه اجتماعی بهتر از ارزهای دیجیتال است.

Coinbase درخواست مصاحبه با مدیران خود را رد کرده است.

ورود Coinbase که در ده ها بازار فعالیت می کند، در زمان جالبی در هند رخ می دهد. Coinbase در حال حاضر سرمایه گذار دو تا از بزرگترین صرافی های رمزنگاری محلی در کشور (CoinSwitch Kuber و CoinDCX) است.

به گفته منابع آگاه، اقدام دهلی نو برای مالیات بر ارزهای دیجیتال این کشور در هفته گذشته، صدها هزار نفر را به کاهش یا توقف تجارت ارزهای دیجیتال سوق داده است.

کوین بیس گفت که در حال انجام یک شرط بندی “بلند مدت” در هند است. برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Coinbase، گفت که این شرکت در حال حاضر ۱۵۰ میلیون دلار در استارت آپ های هندی سرمایه گذاری کرده است و در نظر دارد تعداد کارمندان خود را در این کشور به بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال جاری افزایش دهد.

FTX، یک صرافی رمزنگاری بسیار جوان‌تر و رقیب رو به رشد Coinbase، همچنین شروع به گسترش حضور خود در هند کرده است. به گفته یک منبع آگاه، شرکت این شرکت در تعداد انگشت شماری از استارت آپ ها در کشور مشغول است. TechCrunch هفته گذشته گزارش داد که او همچنین در حال مذاکره برای حمایت از استارتاپ ورزشی فانتزی هند MPL است.