منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Colabs ارزش اولیه 3 میلیون دلاری را برای توسعه پاکستان، راه اندازی راه حل بک آفیس SaaS دریافت کرد.

Colabs ارزش اولیه 3 میلیون دلاری را برای توسعه پاکستان، راه اندازی راه حل بک آفیس SaaS دریافت کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Colabs ارزش اولیه 3 میلیون دلاری را برای توسعه پاکستان، راه اندازی راه حل بک آفیس SaaS دریافت کرد.

استارتاپ فضای همکاری مستقر در لاهور، Colabs، قرار است یک محصول SaaS راه اندازی کند تا کسب و کارها بتوانند نیازهای دفتر پشتیبان، از جمله ثبت شرکت، جستجوی استعداد و مدیریت، پردازش حقوق و دستمزد و مالیات های اجرای قانون را برآورده کنند. همچنین قصد دارد کارکنان بیشتری را استخدام کند که شامل افزایش تیم محصول برای خدمات تجاری فضای کاری SaaS است که از مرحله بتا خارج می شود.

طرح‌های جدید پس از آن صورت می‌گیرد که استارت‌آپ 3 میلیون دلار سرمایه اولیه را در دوری تحت رهبری Indus Valley Capital، Zayn Capital و Fatima Gobi Ventures تضمین کرد، برای اولین بار که سه سرمایه‌گذار خطرپذیر متمرکز در پاکستان با هم در یک استارت‌آپ سرمایه‌گذاری می‌کنند.

عمر شاه، بنیانگذار و مدیرعامل Colabs، یک بانکدار سرمایه گذاری سابق، به TechCrunch گفت: «ما آموخته ایم که افرادی که در پاکستان فعالیت دارند به خدمات دیگری نیاز دارند. آنها برای راه اندازی شرکت ها، پردازش لیست حقوق و دستمزد و اطمینان از رعایت الزامات مالیاتی به کمک نیاز دارند. به همین دلیل ما راه حل های تجاری خود را ارائه کردیم.”

شاه گفت: «برنامه ما این است که در 12 ماه آینده به 600 مشتری پولی برسیم و از آنجا این محصول را وارد بازار خواهیم کرد.

آقای شاه و برادر دوقلویش علی شاه، Colabs را به عنوان یک تیم همکاری برای کارآفرینان تازه کار و شرکت های چند ملیتی که مراکزی را در پاکستان راه اندازی می کنند، تأسیس کردند. این در سال 2019 بود و آنها از اکوسیستم پررونق استارت آپ و فضای پیشرفته فناوری در کشور الهام گرفتند.

قبل از راه‌اندازی Colabs، آقای شاه حدود هشت سال در بخش سهام خصوصی کار می‌کرد که اخیراً در ابراج کپیتال کار می‌کرد، قبل از همکاری با برادرش که یک شرکت باسابقه خانوادگی املاک و مستغلات و توسعه را اداره می‌کند. SABCON، برای شروع در . شرکت املاک و مستغلات متعلق به خانواده Spas Colabs را توسعه می دهد.

این استارتاپ میزبان بیش از 100 شرکت با مجموع 1200 نفر در سه مکان خود در لاهور است. این شرکت قصد دارد 100,000 مکان را در سراسر کشور طی پنج سال آینده در سراسر کشور در شهرهای بزرگ از جمله اسلام آباد و کراچی افتتاح کند.

Colabs ارزش اولیه 3 میلیون دلاری را برای توسعه پاکستان، راه اندازی راه حل بک آفیس SaaS دریافت کرد.

کولبز می خواهد دروازه ای به پاکستان برای شرکت های فناوری و سکوی پرتابی برای استارت آپ ها باشد. اعتبار تصویر: کولب ها

ایده Colabs ایجاد فضاهایی در سراسر کشور است که بتوانیم به فریلنسرها، استارت‌آپ‌ها، SMEها و شرکت‌های بزرگ خدمت کنیم. این انجمن برای هرکسی است که می خواهد کار یا شرکت خود را شروع کند یا می خواهد وارد کشور شود. Colabs آنها را در سفر خود حمایت خواهد کرد. شاه گفت: ما می خواهیم این درب پاکستان باشیم.

“برنامه رشد ما بسیار بلندپروازانه است. اما ما تقاضایی را برای آنچه ارائه می کنیم می بینیم، زیرا زمانی که فضاهای جدید خود را باز می کنیم، آنها قبلاً فروخته شده اند. و این به این دلیل است که شرکت های زیادی وارد کشور می شوند. و بسیاری از استارت‌آپ‌ها در اینجا هستند که سرمایه جذب می‌کنند و می‌خواهند به جای سرمایه‌گذاری در پردیس خود در فضاهایی مانند ما باشند.

افزایش مشاغل انعطاف پذیر نیز از زمان کووید افزایش یافته است، زیرا شرکت های بیشتری هزینه های سربار مربوط به مکان های فیزیکی انحصاری را کاهش می دهند. این فضاهای مشترک مانند Colabs همچنین میزبان رویدادهایی هستند که برای شبکه سازی، یادگیری یا ملاقات با سرمایه گذاران یا مشتریان بالقوه مهم هستند.

به گفته شاه، علاقه روزافزون سرمایه گذاران بزرگی مانند تایگر گلوبال و سکویا به پاکستان به این معنی است که رشد اکوسیستم استارت آپی این کشور ادامه خواهد داشت و تقاضا برای فضاهایی مانند کولبس افزایش می یابد. سرمایه گذاری در پاکستان در سال گذشته بیش از پنج برابر افزایش یافت و از 65 میلیون دلار در سال 2021 به 350 میلیون دلار رسید و در بحبوحه رونق فین تک و تجارت الکترونیکی.

بودجه جدید Colabs کل جمع آوری شده از راه اندازی را به 4 میلیون دلار می رساند که شامل سرمایه یک دور پیش از واگذاری نامشخص می شود.

عاطف آوان، موسس و شریک مدیریت Indus Valley Capital، گفت: “ما هیجان زده هستیم که با تیم Colabs همکاری کنیم تا به آنها کمک کنیم تا یک پلت فرم و جامعه پیشرو بسازند که باعث رشد فناوری پاکستان در استارت آپ ها، فریلنسرها و شرکت های جهانی در حال گسترش در پاکستان.”

Shorooq Partners، Kinnow Capital، Muir Capital، Sai Ventures و برخی از فرشتگان کلیدی از جمله ترنر نواک، ویلیام هاکی و تدی هیملر به دور افتتاحیه پیوستند.

فیصل آفتاب، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت زین کپیتال، گفت: «من از نزدیک شاهد رشد کولبز به یکی از بازیگران کلیدی در اکوسیستم استارت آپی پاکستان بودم. ما به اندازه کافی خوش شانس بودیم که با برخی از شرکت های نوپا که در محل آنها سرمایه گذاری کرده بودیم آشنا شدیم.”