منو سایت

Conductive Ventures صندوق سومی را برای حمایت از بنیانگذاران غیرسنتی فراهم می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Conductive Ventures صندوق سومی را برای حمایت از بنیانگذاران غیرسنتی فراهم می کند

Conductive Ventures 200 میلیون دلار در Fund III جمع آوری کرد تا تمرکز خود را بر سرمایه گذاری در بنیانگذارانی که دیگر شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر هیچ پتانسیلی نمی بینند، ادامه دهد.

ممکن است مشخصات شرکت ما را در سال 2018 به یاد بیاورید، زمانی که به طور رسمی با یک صندوق شرکتی 100 میلیون دلاری راه اندازی شد. Carey Lai و Paul Yeh شرکت را در سال 2017، پس از Lai با IVP و Yeh با Kleiner Perkins راه اندازی کردند.

امروزه Conductive 24 شرکت را در کارنامه خود دارد و به خود می بالد که بیش از 50 درصد آنها در خارج از منطقه خلیج فارس مستقر هستند و دو سوم بنیانگذاران را مهاجران یا اقلیت ها تشکیل می دهند.

از همان ابتدا، این زوج می خواستند به بنیانگذاران اطلاع دهند که مدل معمولی “Sand Hill Road” شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر را برآورده نمی کنند و مایل به سرمایه گذاری در کارآفرینانی هستند که در ابتدا نمی توانند بودجه دریافت کنند. بنابراین، این کارآفرینان به دلیل نداشتن شبکه یا دسترسی به دلایلی مجبور به کارآمدی سرمایه شدند. لای گفت، معلوم می شود که اینها شرکت هایی هستند که “درآمد واقعی” دارند.

یه، که در کودکی از تایوان آمده است، می‌گوید که بسیاری از کارآفرینانی که در اقلیت‌ها و مهاجران می‌بیند، “خیلی کثیف” هستند.

نگاهی به شش صندوق جدید این سوال را ایجاد می کند: آیا واقعاً تأخیر وجود دارد؟

آنها کورکورانه به دنبال رشد نیستند. آنها بهترین راه را برای انجام تست های A/B و تغذیه پول تنها پس از اختراع چیزی ارائه می کنند. «این کارآفرینان توسط شرکت های سنتی دیده نمی شوند. خیلی اوقات آنها فقط با یک نگاه بسیار گذرا از آنجا عبور می کنند، در حالی که ما فرصت ها و پتانسیل های زیادی را می بینیم، زیرا می فهمیم که بیشتر به آشفتگی مربوط می شود و چقدر طول کشید تا به آنجا برسند. ما می‌توانیم بر خلاف تست‌های پاورپوینت زیبا و داستان‌گویی پیچیده، تلاش آنها را ببینیم.”

صندوق سوم این شرکت در سطوح سری A و B سرمایه گذاری می کند و مخصوصاً برای Lai و Yeh است، با Lai اشاره می کند که آنها نمی خواهند “معجزه یک صندوق” باشند مگر اینکه شما انجام دهید. لعنتی، شرکت ها معمولا می توانند سرمایه دوم را جمع آوری کنند. با این حال، صندوق سوم تنها در صورتی ایجاد می شود که صندوق اول موفق باشد.

از دو صندوق اول، Conductive شاهد هفت خروج بود، از جمله سه IPO از Desktop Metal، Proterra و Sprinklr، یک نقطه توزیع با Rally و سه رویداد M&A با Oculii، Dor و TravelBank.

با همه اینها، لای گفت که این شرکت توانست در سه ماهه چهارم سال 2021 “مقدار قابل توجهی پول نقد” را به شرکای محدود خود بازگرداند. به طور تصادفی، آنها تصمیم گرفتند که زمان آن رسیده است که از LP بخواهند برای صندوق جدید ثبت نام کند.

Lai و Ye انتظار دارند در بین 15 تا 20 شرکت Fund III سرمایه گذاری کنند و چک هایی با میانگین بین 5 تا 10 میلیون دلار بنویسند که برخی از آنها برای پیگیری رزرو شده است.

لای گفت: «یکی از چیزهای بزرگ این است که می‌توانیم واقعاً به زمینی که می‌خواهیم نگاه کنیم و سپس تصمیم بگیریم که چه زمانی تاب بخوریم. ما مجبور نیستیم در هر زمینی تاب بخوریم. من فکر می کنم این یکی از بزرگترین مزیت های عدم افزایش زیاد است. ثانیاً، انواع شرکت‌هایی که مجدداً در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنیم معمولاً برای شرکت‌های جاده سند هیل جذابیت کمتری دارند زیرا آنها کف خود را دارند. از بسیاری جهات، ما یک بازی متفاوت انجام می دهیم.”

در واقع، چندین کارآفرین Conductive مشتاق بودند تا در مورد اینکه شرکت در میزشان چه معنایی دارد بحث کنند.

تامپسون آدرینکومی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Nice Healthcare، به من گفت که قبلاً در یک شرکت فناوری سلامت بوده است، چهار سال روی آن کار کرده است و پس از یک دور سری آ توسط سرمایه گذاران از شرکت اخراج شده است. وقتی نوبت به سرمایه گذاری خطرپذیر می رسید، طعم تلخی در دهان او داشت. سپس با لای آشنا شد.

آدرینکومی گفت: «رویکرد او با رویکردی که در سال 2012 ارائه کردیم بسیار متفاوت بود. علیرغم این واقعیت که صنعت من صنعتی نیست که آنها به شدت روی آن تمرکز کنند، آنها روی اصول اولیه کسب و کار تمرکز کردند و به عنوان فردی با تجربه مالی، صحبت کردن در مورد اعداد و منطق با آنها بسیار شاداب بود.

آدرینکومی همچنین از رویکرد جهانی Conductive و این واقعیت که او می‌توانست به‌عنوان مؤسسی که از نیجریه به ایالات متحده آمده است به راحتی با آنها تماس برقرار کند – او افزود: “من در اتاقی پر از بنیانگذاران برجسته هستم.”

Conductive Ventures یک صندوق شرکتی 100 میلیون دلاری راه اندازی کرده است

دوک چانگ، یکی از بنیانگذاران TravelBank، گفت که اگر او سرمایه گذاری سوم را شروع کند، قطعاً دوباره با لای و یه روبرو خواهد شد. این شرکت برای رهبری سری C خود در سال 2020 قراردادی با Conductive امضا کرد. چانگ یادآوری می کند که دوره تلاش در ابتدای همه گیری بود و تجارت TravelBank “به طور قابل توجهی کند شد”.

او افزود: «بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر از فهرست مأموریت‌های ما خارج می‌شوند، اما Conductive با من تماس گرفت و گفت که در «زمان‌های خوب یا بد» ما همیشه در کنار بنیانگذاران خود هستیم. “آنها دقیقاً این کار را انجام دادند تا همانطور که توافق شده بود از معامله ما حمایت کنند و حلقه ما در طول همه گیری بسته شد. من همیشه این را در مورد Conductive و اینکه آنها هستند به یاد خواهم داشت.

سپس US Bank در دسامبر 2021 TravelBank را تصاحب کرد. چانگ افزود: «از آنجایی که آنها همیشه با ما ماندند، این واقعاً به من و هم بنیانگذارانم انگیزه داد که سخت تلاش کنیم و تجارت خود را هدایت کنیم تا راه خود را پیدا کنیم، علی رغم بادهای مخالف هنگام سفر. مردم به من می گویند، “اجازه دهید واضح بگویم، شما یک ارائه دهنده سفر تجاری هستید و در طول همه گیری همه گیر به دست آمده اید؟”

در همین حال، استفان جیانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل hireEZ، به من گفت که Lai، Ye و تیم برای هر چیزی و در هر زمان در دسترس هستند، و حتی در طول فرآیند بررسی دقیق، آنها راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه شرکت پیدا کرده‌اند.

جیانگ افزود: “کری و پل به کارآفرینان بر اساس عملکرد تجاری آنها به جای روابط آنها در دنیای VC یا توانایی آنها در داستان گویی احترام می گذارند و به آنها اعتماد می کنند.” «من یک مهاجر و یک مهندس موسس هستم. این یک چالش برای من بود که اتصالات و اعتماد از پیش ساخته شده با VC را بدست بیاورم. کری این را تکان دهنده دید که هرگز نام ما را نشنیده بود در حالی که ARR ما ده ها میلیون با بیش از 170 درصد رشد نسبت به سال قبل بود. کری درک کرد و قدردانی کرد که ما چگونه یک تجارت را اداره می کنیم. او خیلی سریع این تصمیم را گرفت، در حالی که سایر VCها هنوز در تعجب بودند که “این مرد کیست.”

دقیقاً چقدر سرمایه گذاری خطرپذیر در مرحله آخر کند شد؟