منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Constrafor 106 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام، وام برای تامین مالی پیمانکاران ساخت و ساز دریافت می کند

Constrafor 106 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام، وام برای تامین مالی پیمانکاران ساخت و ساز دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Constrafor 106 میلیون دلار از حقوق صاحبان سهام، وام برای تامین مالی پیمانکاران ساخت و ساز دریافت می کند

پروژه های بزرگ ساختمانی اغلب به زمان زیادی نیاز دارند تا تکمیل شوند و پیمانکاران فرعی می توانند در جریان پول قرار بگیرند و در شرایط خاصی تا 80 روز منتظر بمانند تا توسط پیمانکاران اصلی پرداخت شود. انور گاوس، مدیر عامل Constrafor به TechCrunch گفت که این نه تنها باعث تاخیر می شود، بلکه به این معنی است که اساساً از پیمانکاران فرعی خواسته می شود تا سهم خود را از پروژه تامین کنند.

وی افزود: پیمانکاران فرعی در این پروژه استخدام می شوند و زمانی که ماه اول کار خود را تمام می کنند، فاکتور ارسال می کنند و سپس به طور متوسط ​​بین 45 تا 60 روز – حتی تا 80 روز – برای دریافت وجه منتظر می مانند. «در این بین آنها برای انجام این همه کار تجهیزات می خرند و پول قرض می کنند. شما همچنین وام های ارزان قیمت نمی گیرید زیرا اکثر بانک ها به سختی به آنها دست می زنند.

اینجاست که Constrafor وارد می شود: به عنوان یک پلت فرم تدارکات عمومی SaaS با بودجه داخلی، اطلاعات و مستندات را در مورد نحوه کار پیمانکاران عمومی با پیمانکاران فرعی ساده می کند، در حالی که برنامه پرداخت زودهنگام آن خطر قرارداد فاکتورهای فرعی را می پذیرد و جریان نقدی و اتکا را آزاد می کند. گزینه های وام سنتی و گران قیمت سپس پیمانکار عمومی فاکتور را به Constrafor بازگرداند.

هر دو والدین قاوچه در ساخت و ساز بودند، بنابراین او با گوش دادن به داستان های مربوط به صنعت بزرگ شد. او و داگلاس رید پس از حضور در مدرسه کسب و کار MIT و کار در خدمات مالی در AI Startup، Constrafor را در سال 2019 تأسیس کردند و این پلت فرم را در اوایل سال 2020 راه اندازی کردند.

پنل کنترل پیمانکار فرعی Constrafor

پنل کنترل پیمانکار فرعی Constrafor اعتبار تصویر: کنستانس

Flexbase اولین کارت اعتباری در صنعت ساختمان را معرفی کرد

پیمانکاران عمومی می توانند با پیمانکاران فرعی خود قرارداد ببندند و اسناد مربوطه از جمله گواهی بیمه را جمع آوری کنند، سپس فاکتورها را جمع آوری کرده و از طریق پلت فرم پرداخت کنند. زمانی که تعدادی پیمانکار فرعی در پایگاه داده وجود داشت، Constrafor شروع به ارائه یک برنامه پرداخت اولیه کرد. درآمد آن بر اساس فرض حدود 2 درصد از ارزش فاکتور است.

دو سال بعد، Constrafor اکنون 15000 شرکت در شبکه خود دارد و هم گروه کمی کوچکتر از کاربران فعال و هم گروهی دیگر از Early Pay استفاده می کنند.

زمانی که خرید تمام فاکتورها برای شرکت بسیار دشوار شد، گاوشه و رید تصمیم گرفتند به دنبال سرمایه گذاری خطرپذیر باشند و 106.3 میلیون دلار برای تامین مالی اعتباری و سهام جمع آوری کنند. قاوچه گفت که این تفکیک 100 میلیون دلار اعتبار و 6.3 میلیون دلار از دور قبلی سهام افزایش یافته در ژوئن است که فاش نشده است.

CoVenture تسهیلات اعتباری را مدیریت می کند، در حالی که FinTech Collective سهام را با Village Global، Clocktower Technology Ventures، Commerce Ventures و گروهی از بنیانگذاران فناوری فردی از Ramp، Uber و Paxos مدیریت می کند. حقوق صاحبان سهام به حقوق شرکت رفت، در حالی که این وام صرف خرید فاکتورها می شود.

طی 12 ماه گذشته، این شرکت در چند ماه گذشته هر ماه درآمد خود را دو برابر کرده است و غوچه انتظار دارد در چند ماه آینده شاهد این نوع رشد باشد.

به عنوان شواهد بیشتری از رشد سریع، او اضافه کرد که Constrafor کمتر از 100000 دلار درآمد تکراری سالانه در ژانویه داشت، اما تا آوریل 2 میلیون دلار ARR داشت و انتظار می‌رود تا پایان سال از 10 میلیون دلار ARR فراتر رود. قاوچه هنوز آماده به اشتراک گذاشتن ارزیابی شرکت نبود، اما گفت که وقتی برای دور بعدی بودجه خود برود، ارزیابی مناسبی خواهد داشت.

در همین حال، قاوچه می‌گوید 70 درصد دلارهای ساخت‌وساز هنوز به صورت چک در جریان است و فرصتی عالی برای استفاده از این فناوری برای بهبود رویکرد ایمیل و صفحات گسترده که امروزه صنعت استفاده می‌کند، فراهم می‌کند.

این شرکت همچنین در حال کار بر روی یک برنامه بتا برای ارائه یک حساب بانکی مجازی برای پیمانکاران از طریق Stripe است که شامل کارت های اعتباری می شود.

قاوچه افزود: شرکت های ساختمانی کمتر از 1.5 درصد از درآمد خود را صرف فناوری در مقایسه با سایرین می کنند که به طور متوسط ​​3.5 درصد هزینه می کنند. به همین دلیل است که می بینید بهره وری پایین است و بسیاری از شرکت ها در این صنعت با مشکل مواجه هستند. آنها حاشیه ای برای خرید نرم افزارهای زیادی ندارند، بنابراین سعی می کنند نرم افزار خود را بسازند، اما هنوز نمی توانند این کار را انجام دهند. ما با ما نرم‌افزاری را می‌سازیم تا عملیات آنها را سازماندهی کنیم و حداقل هزینه را بپردازیم تا بتوانند فناوری داشته باشند.”

5 سرمایه گذار در فناوری های ساختمانی روندها و فرصت های سال 2022 را تجزیه و تحلیل می کنند