منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Crypto چشم انداز سرمایه گذاری را حتی برای منضبط ترین سرمایه گذاران خطرپذیر تغییر می دهد

Crypto چشم انداز سرمایه گذاری را حتی برای منضبط ترین سرمایه گذاران خطرپذیر تغییر می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Crypto چشم انداز سرمایه گذاری را حتی برای منضبط ترین سرمایه گذاران خطرپذیر تغییر می دهد

تنظیم مجدد تخمین‌های استارت‌آپ‌های فناوری خصوصی و انتظارات جمع‌آوری سرمایه که مدت‌ها منتظر آن بودیم، ستاره‌ای با اندازه web3 در کنار خود دارد.

در حالی که بسیاری از صندوق‌ها در حال بازگشت به چک‌نویسی محافظه‌کارانه‌تر هستند، با تمرکز بر سودآوری و مبانی کسب‌وکار، کریپتو همچنان در کانون توجه قرار دارد که میلیاردها دلار را در صندوق‌های ویژه و شرایط سرمایه‌گذاری جذب می‌کند که ما را بیشتر از سال 2022 به یاد سال 2021 می‌اندازد.

بنابراین، آیا این یک تبلیغات تبلیغاتی است، وعده نوآوری در رمزارزها، یا اندکی از هر دو؟ سرمایه‌گذاران خطرپذیر و بنیان‌گذاران در تمام مراحل جذب سرمایه در مورد استراتژی‌های سرمایه‌گذاری فعلی در مورد سرمایه‌گذاری در این گروه از استارت‌آپ‌ها صحبت کردند. استراتژی‌های متضاد به تفاوت‌های فنی در جداول مقادیر محدود، فرهنگ جوامعی که شرکت‌های زیادی در این فضا بر اساس آنها ساخته شده‌اند، و البته ترس از دنیای غیر رمزنگاری که نباید از دست ندهید خلاصه می‌شود.

توکن ها و آینده سرمایه های آینده

کریس ماتا، رئیس دارایی دیجیتال 3iQ، به TechCrunch گفت: جداول محدودیت Web3 معمولاً به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند. اولین مورد، جدول محدودیت سنتی است که شبیه به شرکت‌های فناوری سنتی است و از یک مدل تجاری کلاسیک پیروی می‌کند که برای سرمایه‌گذاران «در دسترس و قابل درک‌تر» است، اما مدل نمادی را شامل نمی‌شود.

دومین جدول یک جدول محدود ترکیبی است که دارای یک لیست اولیه از سهامداران سنتی است، همراه با برخی از سرمایه گذارانی که در یک قرارداد تبدیل توکن هستند که پس از انتشار توکن مرتبط با شرکت، توزیع توکن را در اختیار آنها قرار می دهد. ماتا گفت: «این مدل‌های کسب‌وکار بر توکن تمرکز می‌کنند، اما از ارزش سهام به عنوان یک ساختار انتقالی استفاده می‌کنند.

سوم ساختاری در وهله اول با توکن است که دارای «جدول سرمایه محدود» است، متشکل از بنیانگذاران شرکت های نوپا، که جایگزینی ناب در مسیر ساختار کاملاً توکنی است، یعنی. ماتا گفت که ابزار اصلی افزایش سرمایه است. این سازه ها در سال های 2017-2018 محبوبیت داشتند [Initial Coin Offering] روزها و روزها کمتر رایج شده اند.”

در نهایت، سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO)، که در 12 ماه گذشته ظهور کرده‌اند، معمولاً یک نهاد متمرکز ندارند، اما دارای حقوق و ساختارهای حاکمیتی هستند که یک شرکت سنتی غیر وب از آن برخوردار است.

آیدا گائو، شریک عمومی شیما کپیتال، گفت: همچنین یک قرارداد ساده توکن های آتی (SAFT) وجود دارد که در آن سرمایه گذاران سهامی در شرکت ندارند، اما ارزش آن را در توکن آن می بینند و در نهایت سکه اصلی شرکت را دریافت خواهند کرد. از طرف دیگر، قراردادهای سهام آتی ساده (SAFEs) وجود دارد که در آنها یک شرکت حقوقی را در مورد سهام آتی بدون تعیین قیمت سهام در زمان سرمایه گذاری اولیه به سرمایه گذار اعطا می کند.

جریان توجه پولدار

استن میروشنیک، شریک و یکی از بنیانگذاران 10T Holdings به TechCrunch گفت: روزها طولانی است، اما سال ها در ارزهای دیجیتال کوتاه است. «زمانی که ما این صندوق را راه اندازی کردیم (بیش از سه سال پیش)، فرض واقعاً این بود که کسی وجود ندارد که چک 50 میلیون دلاری در فضای بلاک چین بنویسد.

در 12 ماه گذشته ترکیبی از سرمایه‌گذاران سنتی رشد و سرمایه‌گذاران متمرکز بر رمزنگاری به اعماق فضا نفوذ کرده‌اند. سپس مدیران دارایی های ریسک موجود قوی با استراتژی های ارزهای دیجیتال اختصاصی تر مانند Andreessen Horowitz (a16z)، Lightspeed Venture Partners، Bain Capital و Sequoia Capital وجود دارند.

و با این حال همه چیز در رمزارزها در حال شتاب گرفتن است. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط PitchBook، سال گذشته حدود 32 میلیارد دلار سرمایه در دنیای کریپتو جمع‌آوری شد و امسال تاکنون 11.35 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است.

گائو به TechCrunch گفت: تفاوت آشکاری بین سرمایه گذاری سنتی سهام و سرمایه گذاری در شرکت های وب 3 و کریپتو از نظر مالکیت وجود دارد. او گفت: “با سرمایه گذاری سنتی سهام، شما می خواهید یک سرمایه گذار سری A یا یک سرمایه گذار اولیه داشته باشید تا مالک 20 تا 30 درصد از شرکت باشد.” اما داشتن 20 تا 30 درصد از یک توکن یا شبکه بسیار بد است و جامعه به آن احترام نمی گذارد. و web3 به جامعه متصل است.