منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • CryptoTaxCalculator استرالیا به خرده فروشان کمک می کند تا اطلاعات غیرمتمرکز را رفع کنند

CryptoTaxCalculator استرالیا به خرده فروشان کمک می کند تا اطلاعات غیرمتمرکز را رفع کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
CryptoTaxCalculator استرالیا به خرده فروشان کمک می کند تا اطلاعات غیرمتمرکز را رفع کنند

درست به موقع برای فصل مالیات در ایالات متحده، یک استارت آپ استرالیایی CryptoTaxCalculator (CTC) اعلام کرده است که سرمایه اولیه خود را برای گسترش ابزار خودکار گزارش مالیات ارزهای دیجیتال خود در بازار ایالات متحده افزایش داده است. CTC مستقر در سیدنی یکی از بسیاری از پلتفرم‌هایی است که امسال برای کمک به بازرگانان رمزارز در پیچیدگی ثبت مالیات خود محبوبیت پیدا کرده است، اگرچه تفاوت آن با اکثر همتایان خود در این است که اساساً بر حل مشکلات تمرکز می‌کند. مبادلات .

اگر بر روی ارز دیجیتالی که از طریق یک صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال مانند کوین بیس، بایننس یا جمینی می‌خرید یا می‌فروشید، مالیات می‌پردازید، فهمیدن اینکه چه بدهی دارید می‌تواند آسان باشد، زیرا می‌توانید فرمی را از بسیاری از این صرافی‌ها با جزئیات تراکنش‌های خود دانلود کنید. سود و زیان شین برونت، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت، اما برای کسانی که تراکنش های خود را در صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap یا Curve انجام می دهند، این فرآیند می تواند بسیار دشوارتر باشد – و اینجاست که CTC بسیار مفید است.

CTC از 3 کارمند تمام وقت در پاییز گذشته به نزدیک به 30 نفر امروز افزایش یافت. پلتفرم آن امروزه به بیش از 80000 کاربر خدمات رسانی می کند که به گفته این شرکت افزایش 1700 درصدی در سال گذشته را نشان می دهد. Brunette این رشد را تا حدی به محبوبیت فزاینده مالی غیرمتمرکز (DeFi) نسبت می دهد، که CTC به دلیل تجربه اش در معاملات غیرمتمرکز برای حفظ آن ساخته شده است.

برونت گفت، برخلاف تراکنش‌هایی که در یک صرافی متمرکز انجام می‌شوند، تراکنش‌های غیرمتمرکز در زنجیره توسط یک واسطه شخص ثالث قابل اعتماد که بتواند تاریخچه تراکنش‌های خود را برای اهداف مالیاتی در اختیار مصرف‌کننده قرار دهد، ثبت نمی‌شود.

این سبزه که خود یک معامله گر مشتاق ارزهای دیجیتال است، زمانی که مجبور شد مالیات تراکنش های خود را ثبت کند، این چالش ها را از نزدیک دید. او گفت که او CTC را با برادرش تأسیس کرد و آنها تصمیم گرفتند این محصول را در سال 2018 در Reddit عرضه کنند. به گفته Brunette، CTC در ابتدا بر روی ادغام با برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده بر روی ماشین مجازی اتریوم (EVM) متمرکز بود، اما طبق وب‌سایت آن، از آن زمان به بعد رشد کرد تا با بیش از 400 صرافی ادغام شود.

برونت گفت که این شرکت از مصرف کنندگان در 21 حوزه قضایی مختلف مالیاتی پشتیبانی می کند و تقریباً 40 درصد از این مصرف کنندگان در ایالات متحده هستند، در حالی که 40 درصد دیگر در استرالیا هستند. وی خاطرنشان کرد که تعداد زیادی از کاربران CTC مستقر در ایالات متحده اخیراً به ویژه از اواسط سال 2020 به این پلتفرم پیوسته اند.دفی تابستان.

در واقع، شما می توانید چیزی مانند شبکه اتریوم را به عنوان یک ثبت حسابداری غول پیکر در نظر بگیرید که شامل تمام تراکنش ها از ابتدا، همه کشورها و کارهایی که در آن زنجیره خاص انجام داده اند، است. Brunette گفت: “موضوع این است که به گونه ای نوشته شده است که در مورد حسابداری بسیار گیج کننده است.”

CTC مستقیماً با بلاک چین هایی که زیربنای مبادلات غیرمتمرکز هستند یکپارچه می شود. به گفته Brunette، کاربران فقط باید آدرس عمومی خود را به پورتفولیوی CTC ارائه دهند و این پلتفرم تمام تراکنش ها و قراردادهای هوشمند مرتبط با آن سبد را خلاصه می کند و اساساً تاریخچه تراکنش های پورتفولیو را تغییر می دهد.

برونت گفت: از آنجایی که صرافی‌های متمرکز با بلوغ ارزهای دیجیتال به عنوان یک صنعت، ادغام‌تر شده‌اند، تامین مالی غیرمتمرکز در حال انفجار است و ادغام در این حوزه نمی‌تواند به همین شکل اتفاق بیفتد.

به عنوان مثال، مشکلی که مقامات مالیاتی با آن مواجه هستند، این است که چگونه می توان مطمئن شد که مردم مالیات را رعایت می کنند، وقتی کسی نیست که برود و احضار کند یا سابقه معاملات آن شخص را به شما بدهد؟ چگونه این موضوع را پیگیری می کنید؟ برونت گفت، بنابراین، فکر می‌کنم حرکت دولت ایالات متحده در حال حاضر این است که واقعاً تلاش کند قانونی ایجاد کند که یک واسطه مالی را تشویق کند که بتواند این سابقه تراکنش را ارائه دهد، اما این واقعاً برخلاف اخلاق ارز دیجیتال است.

Brunette CTC را با آگاهی از شک و تردیدی که بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال نسبت به تمرکز و واسطه ها دارند، ساخت.

عکس پلت فرم CryptoTaxCalculator

عکس پلتفرم CryptoTaxCalculator اعتبار تصویر: CryptoTaxCalculator

به گفته Brunette، بلاک چین خود “کامل” است. وی افزود: از نظر تئوری، هر کسی می تواند بیاید و داده های تراکنش ذخیره شده در بلاک چین را بررسی کند، اما لازم است ابزارهای مناسب برای تجزیه و تحلیل از طریق آن وجود داشته باشد.

این چیزی است که ما واقعاً روی آن تمرکز کرده ایم – ساخت ابزارهایی که واقعاً بررسی همه بلاک چین های مختلف را آسان می کند، و توانایی بازیابی داده های متمرکز برای مبادله، بنابراین می توانید مسیر روشنی برای تاریخچه تراکنش یک فرد داشته باشید، و «شما می توانید ادغام کنید تا به نتیجه مالیاتی برسید.»

در حالی که CTC تمام داده‌های مورد نیاز برای ایجاد تاریخچه تراکنش‌ها و انجام محاسبات مالیاتی را برای کاربرانش بازیابی می‌کند، Brunette همچنان به کاربران پیشرفته ارزهای دیجیتال توصیه می‌کند که با یک متخصص مالیات مشورت کنند تا به آنها کمک کند مناطق خاکستری نظارتی را تفسیر کنند تا تعیین کنند در واقع چه چیزی باید بپردازند و چه چیزی را باید بپردازند. قوانین برای تجارت آنها اعمال می شود.

برونت گفت که CTC هیچ داده مالیاتی «نهایی» ارائه نمی کند، اما در عوض اطلاعات خلاصه ای از درآمد مشمول مالیات ارائه می دهد.

«ما مبالغ یکجا به شما می‌دهیم تا بتوانید نرخ مالیات خود را بفهمید و غیره، بنابراین این یک چیز واقعاً طبقه‌بندی است. بنابراین، شما جوایز شرط بندی زیادی برده اید – حالا، می خواهید با آن چه کار کنید؟ او گفت که ارزش این را دارد که با یک متخصص مالیات صحبت کنید و مشاوره بگیرید.

دور اولیه برای شرکتی که قبلاً راه اندازی شده بود، مجموعاً 4 میلیون دلار استرالیا (حدود 2.9 میلیون دلار به دلار آمریکا) به ارمغان آورد. سرمایه گذاری خطرپذیر استرالیایی AirTree با شرکت Coinbase Ventures مستقر در ایالات متحده و 20VC مستقر در بریتانیا، صندوقی که توسط پادکست هری استبینگ اداره می شود، بودجه را مدیریت می کند.