منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • CyberConnect 15 میلیون دلار از سری A جمع آوری می کند تا داده ها را به کاربران بازگرداند

CyberConnect 15 میلیون دلار از سری A جمع آوری می کند تا داده ها را به کاربران بازگرداند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
CyberConnect 15 میلیون دلار از سری A جمع آوری می کند تا داده ها را به کاربران بازگرداند

یکی از وعده‌هایی که کارآفرینان در وب 3 داده‌اند، بازگرداندن داده‌ها به مالکان از طریق تمرکززدایی است. CyberConnect مستقر در سنگاپور یکی از معدود استارت آپ های بلاک چین است که برای دستیابی به این چشم انداز تلاش می کنند و اخیراً یک سری سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری سری A را تکمیل کرده است.

یکی از سرمایه‌گذاران اصلی این حلقه، Animoca Brands است، یک شرکت مستقر در هنگ‌کنگ که در سال‌های اخیر از یک شرکت خارجی در توسعه بازی به یک غول سرمایه‌گذاری در دنیای وب 3 تبدیل شده است. سرمایه‌گذار دیگر Sky9 Capital، یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر مستقر در شانگهای است که توسط رون کائو تأسیس شده است، که به خاطر کمک به شرکای Lightspeed Venture در راه‌اندازی فروشگاهی در چین در گذشته مشهور است.

ویلسون وی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران CyberConnect، گفت: در وب 2، شرکت هایی که بزرگترین شبکه اجتماعی را دارند، گرافیک اجتماعی کاربران را در اختیار دارند و دیوارهایی در اطراف آنها ایجاد می کنند تا رقابت را محدود کنند و منافع شرکت ها را ارتقا دهند.

به این ترتیب، Way و تیمش یک ستون پروتکل اجتماعی می سازند، قوانین اساسی که اجازه می دهد داده ها بین رایانه ها، برنامه ها و برنامه ها به اشتراک گذاشته شود. در مورد web3، بدون یک عامل متمرکز مانند فیس بوک. هدف نهایی این است که کاربران بتوانند با فالوورها و فالوورهای خود از طریق پلتفرم های وب 3 سفر کنند.

تجربه برنامه کاربردی CyberConnect به این صورت خواهد بود: کاربران کیف پول رمزنگاری خود را – که به یک پورتال جهانی برای هر برنامه وب 3 تبدیل شده است – به یک پلت فرم اجتماعی متصل می کنند که تمام اتصالات موجود را به آنها نشان می دهد. آن‌ها آدرس‌های کاربر توصیه‌شده را بر اساس نمایه‌سازی CyberConnect دریافت خواهند کرد. هنگامی که شخصی دنبال شد، این اطلاعات به شبکه CyberConnect اضافه می شود و “قابل حمل و مطمئن” می شود.

تا به امروز، CyberConnect از 23 پروژه از جمله Project Galaxy و Mask Network پشتیبانی کرده است که در مجموع به 710000 کاربر رسیده است.

سایر شرکت‌ها در حال ساخت زیرساخت‌های مشابهی هستند تا امکان سازگاری فالوورها را فراهم کنند، مانند Lance که توسط Aave اداره می‌شود، یک پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز که توسط Blockchain Capital پشتیبانی می‌شود.

وی به TechCrunch گفت که راه حل CyberConnect از دو جزء تشکیل شده است. مانند لنز، یک کیت توسعه نرم افزار (SDK)، بخشی از نرم افزار برای توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های کاربردی سفارشی که به کاربران نهایی اجازه می دهد تا گرافیک های اجتماعی خود را مدیریت کنند، و یک “شبکه داده های اجتماعی” که رفتار کاربر را در web3 خلاصه می کند، ارائه می دهد. چه توکن‌ها و NFT خریدند.

به جای استفاده از قراردادهای هوشمند مانند لنز، SDK CyberConnect بر روی سیستم فایل بین سیاره‌ای (IPFS)، یک شبکه ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری همتا به همتا، و سرامیک، شبکه‌ای که داده‌های متغیر را بدون سرورهای متمرکز مدیریت می‌کند، ساخته شده است، که وی ادعا می‌کند. بیشتر “راه حل گاز اقتصادی و کارآمد”. قراردادهای هوشمند برنامه‌های رایانه‌ای هستند که به‌طور خودکار مطابق با شرایط قراردادها اجرا می‌شوند و «هزینه‌های گاز» را به همراه دارند، پرداخت‌هایی که توسط مصرف‌کنندگان برای جبران قدرت محاسباتی مورد نیاز برای پردازش تراکنش‌ها انجام می‌شود.

پروتکل‌های مبتنی بر قراردادهای هوشمند ارزشی را از اقلام کمیاب ایجاد می‌کنند، در حالی که تمام داده‌های ذخیره‌شده در زنجیره هزینه‌های غیرمعمولی از شارژ گاز را به همراه دارد. Way توضیح می دهد که تنها 10000 NFT در یک مجموعه و تعداد محدودی بیت کوین وجود دارد.

در مقابل، بافت اجتماعی از فراوانی داده ها استقبال می کند. تعداد کاربران جدید، پیوندهای جدید و محتوای جدید در حال افزایش است و این داده ها ماهیت پویا خواهند داشت و نیاز به به روز رسانی مداوم دارند.

CyberConnect قصد دارد از طریق شبکه داده های اجتماعی که شامل بازیگران مختلفی مانند مشارکت کنندگان داده، نمایه سازها و ارجاع دهندگان، متصدیان و کاربران است، درآمد ایجاد کند. به گفته Wei، این شبکه غیرمجاز خواهد بود، به این معنی که هر کسی می‌تواند به آن ملحق شود، و شامل مکانیسم‌های تشویقی حول هزینه‌های برنامه خواهد بود.

استارت آپ مستقر در پالو آلتو با تیمی 27 نفره در ایالات متحده، چین، کانادا و اروپا کار می کند.

چندین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر، از جمله Dragonfly، اخیراً به شرکت های استارتاپ web3 هشدار دادند که پس از فروپاشی اخیر بازار ارزهای دیجیتال و مشکلات کلان اقتصادی گسترده تر، خود را برای صنعت خنک کننده آماده کنند. وای نگران نیست، گفت: “بازارهای نزولی زمان خوبی برای تمرکز بر ساخت و ساز هستند.”

او گفت: “به عنوان یک تیم کارآفرین سریال، با بیش از هفت سال فعالیت در رسانه های اجتماعی، وب 3 و بلاک چین، تجربه قبلی به ما آموخته است که ادامه ساختن در دوران رکود بسیار مهم است.” “همچنین تشخیص درست پروژه های رویایی و ارزش آفرین واقعی آسان تر خواهد بود، زیرا نویز همراه با نویز بازار کاهش می یابد.”