منو سایت

 • خانه
 • اخبار استارتاپ
 • Daily Crunch: ایلان ماسک با پیشنهاد خرید ناخواسته 43 میلیارد دلاری به توییتر می رود.

Daily Crunch: ایلان ماسک با پیشنهاد خرید ناخواسته 43 میلیارد دلاری به توییتر می رود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Daily Crunch: ایلان ماسک با پیشنهاد خرید ناخواسته 43 میلیارد دلاری به توییتر می رود.

برای دریافت نمای کلی از بزرگترین و مهم ترین داستان های TechCrunch که هر روز ساعت 15:00 PT به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود، در اینجا مشترک شوید.

به Crunch روزانه برای پنجشنبه، 14 آوریل 2022 خوش آمدید!

همانطور که این را جمع آوری می کنیم، به مصاحبه TED با کریس اندرسون و ایلان ماسک در مورد تلاش او برای خرید توییتر گوش می دهیم. دیدگاه های زیادی در مورد آنچه به سرعت و خشمگینانه در راه است وجود خواهد داشت. یک مثال این است تیلوراین یک نوشیدنی گرم است که می توان آن را به سختی کشیدن صورت خلاصه کرد که کمی نگران شوید که ممکن است به مراقبت های پزشکی نیاز داشته باشید. تا کنون، تنها چیزی که می دانیم این است که ماسک گفته است که «مطمئن نیست» که آیا پیشنهاد تصاحب او موفق می شود یا خیر، و در غیر این صورت، او یک طرح B دارد.

به دنبال بهانه ای برای دوری از توییتر هستید؟ پیدا شد، پادکست TechCrunch، که در آن بنیانگذاران در مورد داستان های پشت سر استارت آپ خود صحبت می کنند، نامزد وببی برای بهترین پادکست فناوری شده است! ما رای خود را دریافت کرده ایم، اما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم. قبل از 21 آوریل رای دهید! – کریستین و سلام

TechCrunch برتر 3

 • توییتر چطور است؟: این یکی از الکسسؤالات امروز، در حالی که او به عملکرد و قیمت سهام غول رسانه های اجتماعی با توجه به پیشنهاد ناخواسته ایلان ماسک نگاه می کند – آیا می توانیم آن را به همین منوال بخوانیم، اگرچه احتمالاً کسی را شگفت زده نکرده است؟ الکس می گوید به هر حال، شرکت “بسیار خوب” عمل می کند، اما در مورد پیشنهاد ماسک برای “38% حق بیمه نسبت به روز گذشته” [his] سرمایه گذاری به صورت عمومی اعلام شد؟ الکس می‌گوید که «آنچه باید به آن اهمیت دهیم، دقیقاً برتری بین ارزش توییتر قبل از ماسک و بعد از ماسک نیست. در عوض، ما باید ارزش شرکت را در نظر بگیریم و سپس آن را با رقم ماسک رتبه بندی کنیم. آنچه ممکن است برخی از اینها را توضیح دهد، چیزی است که ما نیز در مصاحبه ماسک آموختیم: او “علاقه ای به اقتصاد” خرید توییتر ندارد. با این حال، الکس همچنان فکر می کند که این پیشنهاد به اندازه کافی بزرگ به نظر نمی رسد که جدی باشد. 10 میلیارد دلار دیگر روی او بیاندازید و بعد بیایید صحبت کنیم.”
 • واتس اپ وزن خود را در جوامع پرتاب می کند: ما مطمئن هستیم که بسیاری از افراد در حال حاضر از WhatsApp برای اتصال به یک جامعه بزرگتر استفاده می کنند، اما اکنون سرویس متعلق به Meta با ویژگی جدید Communities خود که شامل پشتیبانی بیشتر از اشتراک فایل است، آن را کمی بیشتر رسمی می کند. امکان وارد کردن تماس گروهی با 31 نفر دیگر، ابزارهای اداری و کنترل های تعدیل. زیبایی این است که شما می توانید به جای شروع مجدد، یک گروه موجود را به هم متصل کنید.
 • زارای یک دایره کوچک از چند بازیکن بزرگ ترسیم می کند: سال‌های جالبی برای هرکسی که به مواد خام نیاز دارد، بوده است و به نظر می‌رسد هیچ کشوری از کمبود مصون نیست. زارای پاکستان می خواهد با پلتفرم خود که تولیدکنندگان را مستقیماً به تامین کنندگان متصل می کند، این وضعیت را تغییر دهد. تایگر گلوبال (اولین پیش سرمایه گذاری خود را در یک استارت آپ پاکستانی اعلام می کند) و زین در حال اتصال واگن های خود به این واگن هستند، بنابراین ما مشتاقانه منتظر ادامه کار هستیم.

راه اندازی و VC

تحرک زیاد در تحرک (اگر نه، آیا آن را بی حرکتی می نامند؟) امروزه. خودروهای الکتریکی در آستانه جوایز جهانی خودرو بارگیری می شوند. در همین حال، Vinfast اعلام کرده است که می‌خواهد اتومبیل‌های خود را بفروشد اما باتری‌ها را اجاره می‌کند، که باعث می‌شود ربکا به این فکر کند که آیا این کار می‌کند یا خیر. سرانجام، برند کرایسلر انتقال خود به EV-dom را آغاز می کند (همانطور که کرستن در اوایل سال جاری اعلام کرد) و مفهوم کراس اوور EV نسبتا زیبا Airflow خود را به نمایش می گذارد.

از دفتر ما برای جابجایی وسایل از مکانی به مکان دیگر، بسته های زیادی را در اطراف توزیع می کنیم. Backbone می‌خواهد تحویل بسته‌ها را بیشتر شبیه شبکه‌های Wi-Fi کند، چیزی که به نظر من دستوری برای آشفتگی کامل است. از این گذشته، بسیار هوشمندانه خواهد بود اگر آنها بتوانند آن را به کار گیرند! همچنین، چه عاشق آمازون باشید و چه از آن متنفر باشید، باید به آنها ایمان بیاورید که فناوری زنجیره تامین آنها تنگ است. Shipium می خواهد به سایر خرده فروشان تجارت الکترونیکی دسترسی به ابزارهای مشابه بدهد.

بیایید یک گلوله توپ ضرب المثل در حوضچه شروع بسازیم:

 • نرم افزار توزیع غذا را می خورد: Cerve 2 میلیون دلار برای یک پلتفرم برای عمده فروشان به عنوان توزیع غذا پس از دیجیتال شدن COVID-19 جمع آوری کرده است.
 • بیشتر برای سلامتی شما، کمتر برای مامور مالیات: در ایالات متحده، مزایای کار معمولی «حساب پس‌انداز سلامت» است که در صورت سرمایه‌گذاری برای سلامتی خود، مقداری پول قبل از مالیات از توده‌ها می‌گیرید. سیستم ها اغلب دست و پا گیر هستند، اما سیکا می خواهد خرج کردن پول را برای مردم آسان تر کند.
 • او سرحال به نظر می رسد: به عنوان پیشنهادی برای مزایای استخدام، Compt به تازگی 13 میلیون دلار جمع آوری کرده است تا مزایای کارکنان را کمی شخصی تر کند.
 • وقتی خوبی انجام می دهی خوب کن: پلتفرم هوشمند Beam Impact به افراد عادی مانند من و شما کمک می‌کند تا با هدایت هزینه‌هایمان به سمت مارک‌هایی که با اهدافی که ما به آنها اهمیت می‌دهیم، کارهای خوبی انجام دهیم.
 • PenguinFaceplant.gif: Club Penguin در سال 2017 بسته شد، اما طرفداران آن را دوباره راه اندازی کردند – بدون اجازه از دیزنی. دیروز وقتی پلیس شهر لندن سایت را متوقف کرد، همه چیز به هم ریخت.
 • اتفاقی در سرزمین VC در حال رخ دادن است، هانس وایلدنز خاطرنشان می کند، زیرا توزیع VC در سه ماهه اول سال جاری 90 درصد کاهش یافت. مصاحبه او با اسب ها فریبنده است و تصویری عالی از آنچه در آن سوی میز اتفاق می افتد را نشان می دهد.

8 سرمایه گذار شاهدانه چشم انداز خود را برای بازار اروپا در نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

برگ شاهدانه در چراغ راهنمایی سبز

برگ شاهدانه در چراغ راهنمایی سبز

اروپا آماده است تا با ایالات متحده به عنوان بزرگترین بازار شاهدانه در جهان مقابله کند، زیرا کشورهایی مانند بریتانیا و آلمان در حال بررسی قانونی کردن استفاده از این گل برای سرگرمی بزرگسالان هستند.

اما محیط نظارتی در هر دو طرف دریاچه مشابه است – مانند ایالات متحده، قوانین استفاده از حشیش از یک کشور عضو اتحادیه اروپا به کشور دیگر متفاوت است و شرکت ها را وادار می کند چارچوب پیچیده ای از قوانین را دنبال کنند.

با این حال، سرمایه‌گذاران امیدوار هستند: شاهدانه پزشکی در حال افزایش است، و از آنجا که حشیش در سطح فدرال در سراسر اتحادیه اروپا غیرقانونی نیست، شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را فراتر از مرزها بفروشند.

برای آخرین مطالعه خود، با هشت سرمایه گذار که به طور فعال چک هایی را برای شرکت های فناوری شاهدانه امضا می کنند صحبت کردیم. آنها علاوه بر به اشتراک گذاشتن پایان نامه سرمایه گذاری خود، به ما گفتند که به دنبال چه چیزی هستند، چگونه موفقیت را می سنجند و بهترین راه برای جلب توجه استارت آپ ها چیست.

صحبت کردیم با:

 • تاد هریسون، بنیانگذار و مدیر ارشد مدیریت سرمایه CB1
 • Yoni Mayer، شریک، Casa Verde Capital
 • Viken Duzdjian، شریک مدیر و یکی از بنیانگذاران، Argonautic Ventures
 • دیوید بانی، شریک موسس، Enexis AB
 • ویل گیبس، کارگردان Octopus Ventures
 • الیور لمب، یکی از بنیانگذاران و مدیر سرمایه گذاری، Óskare Capital
 • لی فلچر، بنیانگذار و مدیر مرکز نوآوری آربوتوس
 • will.i.am، سرمایه گذار، گروه Sanity

(TechCrunch + برنامه عضویت ما است که به بنیانگذاران و استارت آپ ها کمک می کند تا به جلو حرکت کنند. می توانید در اینجا ثبت نام کنید.)

8 سرمایه گذار شاهدانه چشم انداز خود را برای بازار اروپا در نیمه اول سال 2022 به اشتراک می گذارند

شرکت بزرگ فناوری

در ادامه آنچه که امروزه به نظر می رسد موضوع تحرک است، اوبر فعالیت های خود را در تانزانیا به دلیل محیط نظارتی غیر دوستانه به حالت تعلیق درآورده است.

و صحبت از جوامع، Tinder ویژگی جدیدی به نام “حالت جشنواره” را راه اندازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد قبل از یک کنسرت بزرگ یا همانطور که حدس می زنید جشنواره با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برنامه دوستیابی با Live Nation و تولید کنندگان AEG Presents و Superstruct Entertainment همکاری می کند، به این معنی که شبکه گسترده ای ایجاد خواهد کرد.

در بخش نظرات، هر دو Reddit و TikTok اخباری دارند: Reddit امکان جستجوی نظرات را معرفی می کند، بنابراین لازم نیست برای یافتن موضوعات مورد علاقه خود روی چند نظر کلیک کنید. در همین حال، TikTok در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد اساساً نظر «نامناسب یا نامناسب» را دوست نداشته باشند و آن را خصوصی کنند، بدون اینکه نظر دهنده بداند چه اتفاقی افتاده است.

در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد که فکر می کنیم ممکن است امروز دوست داشته باشید:

 • در اخبار چین، ریتا می نویسد که انجمن بانکی کشور محدودیت هایی را برای NFT پیشنهاد کرده است و استارت آپ ها در حال تجدید نظر در استراتژی های قاره ای خود با توجه به سیاست های سختگیرانه تر هستند.
 • سازمان‌های دولتی ایالات متحده هشدار می‌دهند که هکرهای مورد حمایت دولت بدافزار شخصی‌سازی کرده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد دستگاه‌های سیستم کنترل صنعتی را که اغلب استفاده می‌شوند، به خطر بیاندازند و ربوده کنند.
 • الکسی ناوالنی، منتقد زندان کرملین، از گوگل و متا/فیسبوک می‌خواهد تا از ابزارهای هدف‌یابی تبلیغاتی خود برای «کمک به دور زدن تسلط پوتین بر رسانه‌ها و دریافت اطلاعات از روس‌های معمولی درباره آنچه واقعاً در جنگ اوکراین می‌گذرد» استفاده کنند.
 • ناتاشا با لیدیا هیلتون، که پس از شکست روز جهانی زن به Bain Capital Crypto ملحق شد، مصاحبه می کند تا دیدگاه خود را در مورد آنچه واقعاً در جریان است بیان کند.