منو سایت

Datadog دریافته است که کامپیوترهای بدون سرور در حال محبوب شدن هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Datadog دریافته است که کامپیوترهای بدون سرور در حال محبوب شدن هستند

یک گزارش جدید از DataDog نشان داد که محاسبات بدون سرور می‌تواند در جریان انبوه بیش از نیمی از سازمان‌ها که بدون سرور در یکی از سه ابر اصلی – آمازون، مایکروسافت یا گوگل استفاده می‌کنند، وارد شود.

این شرکت در گزارشی در سال 2020 دریافت که در حالی که برخی از مشتریان از لامبدا، ویژگی آمازون به عنوان یک سرویس استفاده می کنند، سایر ابرها عقب مانده اند. گزارش امسال نشان داد که کاربران DataDog از فناوری بدون سرور در هر سه ابر استفاده می‌کنند که آمازون با بیش از 70 درصد پیشتاز و مایکروسافت و گوگل هر کدام با بیش از 50 درصد پیشتاز هستند، که نشان می‌دهد تفاوت قابل توجهی در همه پلتفرم‌های ابری اصلی ایجاد کرده است. .

نکته کلیدی دیگر در این گزارش این بود که شرکت ها اغلب از فناوری بدون سرور به همراه کانتینرها استفاده می کنند، دو فناوری که به نظر می رسد به خوبی با هم تطابق دارند. کانتینرها اغلب دارای یک قفسه محدود هستند که تا زمانی که لازم باشد مستقر می شوند، در حالی که کانتینرهای بدون سرور زیبایی استقرار خودکار منابع را ارائه می دهند.

در واقع، این گزارش نشان داد که 20 درصد از کاربران لامبدا ویژگی‌های لامبدا را از طریق یک ظرف Docker پیاده‌سازی کرده‌اند. این ترکیبی از سرورها و کانتینرهایی است که شاید تصورش را هم نمی‌کردیم، اما در حال آمدن است. هنگامی که این گزارش به رشد استفاده از این رویکرد نگاه کرد، دریافت که از 0 درصد کاربران لامبدا که از این روش استقرار استفاده می‌کنند در ژانویه 2021 به 20 درصد تا ژانویه 2022 رسیده است، روندی که سیر صعودی قابل توجهی دارد.

Datadog دریافته است که کامپیوترهای بدون سرور در حال محبوب شدن هستند

اعتبار تصویر: دیتا داگ

در حالی که جزئیات جالب دیگری در این گزارش ظاهر شد، او همچنین دریافت که بیشتر ویژگی‌های لامبدا که از طریق سیستم‌های آن می‌آیند برای فراخوانی یک دروازه API استفاده می‌شوند و نه چیزی بیشتر، چیزی که با آنچه Gabe Monroe از DigitalOcean در راه‌اندازی خود به ما گفت مطابقت دارد. ویژگی های شرکت ویژگی های ماه گذشته به عنوان یک سرویس.

«توسعه‌دهنده می‌تواند یک برنامه جنگو یا یک برنامه Ruby on Rails را اجرا کند که در کانتینرهای روی پلتفرم ما اجرا می‌شود و سپس آن را با برخی APIهای ویژگی‌گرا تکمیل کند که با همان برنامه‌ای کار می‌کنند که به انبارهای داده‌ای که از آنجا به آن نیاز دارند متصل می‌شوند. “مونرو در آن زمان گفت.

ایلان رابینوویچ، معاون ارشد محصول و انجمن در DataDog، می‌گوید زیبایی بدون سرور به طور کلی این است که توسعه‌دهندگان اصلاً نگران امنیت نیستند و فقط می‌توانند کدنویسی کنند.

هر یک از ارائه دهندگان خدمات ابری شروع به ارائه راه هایی برای مدیریت کانتینرهای خود به عنوان مکانیزم بدون سرور کرده اند که در آن نیازی نیست نگران آن زیرساخت باشید، و حتی از نظر ویژگی ها، آنها به شما اجازه می دهند کانتینرها را به عنوان مکانیزمی برای استقرار فشار دهید. . بنابراین به جای آپلود یک فایل فشرده برای اجرای تابع لامبدا، یک کانتینر داکر را آپلود می کنید و آنها آن را برای شما اجرا می کنند.

Alex Kuochi، مدیر محصول برای خدمات بدون سرور در DataDog، می‌گوید که افزایش ابزارها در سراسر پلتفرم‌ها باعث می‌شود که بدون سرور در دسترس‌تر باشند و بنابراین شاهد استفاده بیشتری هستند. کوچی گفت: «آنچه از مشتریان خود شنیدیم و سعی کردیم در گزارش بر آن تأکید کنیم این است که این فناوری‌های جدید زمان و منابع را برای میزبانی تیم‌ها برای اولین بار بدون سرور کاهش می‌دهد که این امر بسیار بیشتر برای سازمان‌ها و تیم‌ها باز می‌شود». . .

بدون سرور، حالت ایده‌آل رایانش ابری است، جایی که شما فقط از آنچه نیاز دارید استفاده می‌کنید و نه بیشتر. این به این دلیل است که ارائه‌دهنده ابر این منابع را تنها زمانی که یک رویداد خاص رخ می‌دهد ارائه می‌کند و پس از پایان رویداد آن را خاموش می‌کند. این کمبود سرور نیست، تا زمانی که مجبور نباشید سرورها را مستقر کنید، زیرا ارائه دهنده این کار را برای شما به روشی خودکار انجام می دهد.

هنگامی که مردم در حدود سال 2008 شروع به صحبت در مورد رایانش ابری کردند، یکی از مزایا این بود که محاسبات انعطاف پذیر، یا استفاده از تنها آنچه شما نیاز دارید، افزایش یا کاهش در صورت لزوم. در واقع، توسعه‌دهندگان نمی‌دانند به چه چیزی نیاز دارند، بنابراین برای اطمینان از ادامه کار برنامه، اغلب از حد مجاز فراتر می‌روند.

این شرکت این گزارش را بر اساس داده های ارسال شده از طریق سرویس نظارت خود ایجاد کرد. اگرچه او فقط فعالیت های مشتریان خود را ارائه می دهد، اما رابینوویچ با توجه به طیف گسترده مشتریانی که از خدمات خود استفاده می کنند، آنها را به عنوان داده های کیفی در نظر می گیرد.

او گفت: “ما معتقدیم که در سراسر صنعت به خوبی نمایندگی داریم و معتقدیم که نماینده بار واقعی تولید هستیم.” این بدان معناست که افراد در جایی که فقط بدون سرور کار می‌کنند، به احتمال زیاد بر حجم کاری نظارت نمی‌کنند و این ارزش بیشتری به داده‌ها می‌افزاید.

بدون سرور و کانتینر: دو فناوری عالی که با هم بهتر کار می کنند