منو سایت

Decipad می خواهد به همه در انجام مدل سازی داده کمک کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Decipad می خواهد به همه در انجام مدل سازی داده کمک کند

Decipad، یک استارت‌آپ بدون کد که هدفش شکستن صفحات گسترده با ابزارهای در دسترس است که به افراد اجازه می‌دهد با اعداد بازی کنند، 5 میلیون دلار در بودجه اولیه برنده شد. به زبان ساده، یک نوت بوک تعاملی برای کمک به افراد غیر فنی در انجام مدل‌سازی داده می‌سازد.

کلی مک‌تریک، یکی از بنیان‌گذاران و بنیان‌گذاران CCO، گفت: «ما برای افرادی می‌سازیم که فاقد مهارت‌های فنی برای انجام کارهای بزرگ با داده‌ها و اعداد هستند، اما ایده‌ها و تجربیاتی دارند که می‌خواهند آنها را زنده کنند و با جهان به اشتراک بگذارند. ساعت در فیس بوک و لینکدین، از جمله نقش های دیگر در صنعت فناوری.

او محصول را به‌عنوان یک دفترچه یادداشت تعاملی برای ساخت مدل‌های آسان و سریع برای همه چیز و اشتراک‌گذاری و استفاده مجدد از دانش خلاصه می‌کند و به سودمندی مورد نظر اشاره می‌کند وقتی می‌گوید: «کدنویسی فقط وسیله‌ای برای ساختن چیزی است. دانستن اینکه چه چیزی بسازید و چه مشکلاتی را حل کنید، بخش سخت آن است.”

McEttrick در پاسخ به سوالی درباره نحوه عملکرد محصول توضیح مختصری می دهدSers می تواند یک دفترچه خالی ایجاد کند و “فقط شروع به نوشتن یا استفاده مجدد و ایجاد ایده های دیگر خالقان کنید” – و اضافه می کند که ایده ارائه “روشی انسانی تر برای نوشتن با اعداد و عناصر تعاملی بدون کد برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با داده ها” است.

نمونه‌هایی از کاربردهای ذکر شده در وب‌سایت Decipad کمی گوشت بیشتر روی استخوان‌ها قرار می‌دهند و می‌گویند این محصول می‌تواند برای تجزیه و تحلیل تغییرات آب و هوایی استفاده شود. متعادل کردن جریان های نقدی؛ تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال؛ و انتخاب وام مسکن مناسب – بنابراین هدف آن ترکیبی از کاربران و استفاده ها، حرفه ای و شخصی است.

این استارت‌آپ که در ژانویه 2021 تأسیس شد، در حال حاضر نسخه بتا این محصول را ارائه می‌کند، اما می‌گوید که انتظار دارد تا چند ماه دیگر به‌طور کامل‌تر عرضه شود.

ایده Decipad زمانی متولد شد که یکی دیگر از بنیانگذاران آن، Nuno Job، YLD، یک شرکت مشاوره مهندسی و طراحی که با تعدادی از شرکت ها کار می کند، اداره کرد.

او به TechCrunch گفت: «این تجربه واقعاً برای من تفاوت بین ابزارهای توسعه دهنده و دیگران را برجسته کرد. “برای غیر توسعه دهندگان بسیار دشوار بود که به طور معنی داری با یکدیگر همکاری کنند و به روشی مبتنی بر داده به تجارت امروز کمک کنند. آنها یا به اکسل سقوط کردند یا برای رسیدن به یک هدف به یک توسعه دهنده / تحلیلگر نیاز داشتند.

“به عنوان یک توسعه دهنده منبع باز، ما دانش زیادی از کار با هم ایجاد می کنیم. فراتر از آن، ما همچنان فایل‌های ایمیل را به اکسل ارسال می‌کنیم، امیدواریم که کار کنند، و سپس به تعدادی از سوالات پاسخ می‌دهیم تا منظورشان را توضیح دهیم. “آیا می توانید این کاربرگ اکسل را برای من توضیح دهید؟” متأسفانه، این یک روش معمول و پذیرفته شده است.

البته، در سال‌های اخیر یک “انفجار کامبرین” واقعی از ابزارهای بدون کد / کم وجود داشته است – و Decipad کاملاً در روند است. اما مک‌تریک همچنین به ظهور ابزارهای برنامه‌نویسی داده مبتنی بر نوت‌بوک مانند نوت‌بوک‌های Jupyter اشاره می‌کند – که توسط دانشمندان داده و جوامع منبع باز “برای ایجاد بینش قدرتمند و همکاری موثرتر با اعداد” به کار گرفته شده‌اند.

او اضافه کرد: «این ابزارها به تجربه در زبان های برنامه نویسی مانند پایتون نیاز دارند، که ممکن است سال ها طول بکشد تا یادگیری و حتی بیشتر از آن تسلط یابد.

با توجه به این گستره وسیع، استارت‌آپ عمداً ابزار خاص موردی را هدف قرار نمی‌دهد – که آن را از موج (به همان اندازه گسترده) استارت‌آپ‌های SaaS که اکنون به دنبال نیازهای تجاری یا جایگاه‌های خاص، مانند رعایت الزامات نظارتی هستند، متمایز می‌کند.

McEttrick همچنین تأیید می کند که Decipad نسخه رایگان و پولی محصول آینده خود را ارائه می دهد، بنابراین به نظر می رسد که در حال برنامه ریزی یک مدل تجاری رایگان برای به حداکثر رساندن دسترسی است.

او گفت: «ما عمداً رویکرد کلی‌تری را در پیش گرفته‌ایم» و افزود: «با دسترسی امروزی به داده‌ها، افزایش بی‌کدها و تغییر فرهنگ طراحی فضای باز، ما فرصتی برای رویکردی جدید و مدرن‌تر در تحلیل داده‌ها می‌بینیم. و همکاری دانش، که نمی تواند برای کاربردهای خاص شکننده باشد.

“ما قصد داریم تابلویی برای تخیل افراد با اعداد باشیم و افراد و تیم ها را قادر به ایجاد محتوایی کنیم که برای دیگران ارزش ایجاد کند. ما به صورت درخواستی تخصص نداریم.»

Decipad می خواهد به همه در انجام مدل سازی داده کمک کند

نمونه دفترچه یادداشت Decipad (تصویر: Decipad)

او همچنین استدلال می‌کند که روش فعلی مردم برای تجزیه و تحلیل اعداد به انواع مختلف صفحات گسترده و/یا برنامه‌های کاربردی عمودی که بر روی صفحات گسترده ساخته شده‌اند تقسیم شده است – فقط برای انجام کارهای خاصی مانند برنامه‌ریزی مالی. “اما هیچ چیز واقعاً گیر نکرده است. ما معتقدیم که تمرکز وارونه است. اینها موارد استفاده برای مشتریان خاص نیستند. ما خود را به عنوان خدماتی می بینیم که به جوامع و کسب و کارها اجازه می دهد از طریق آنچه ایجاد می کنند ارزش ایجاد کنند Decipadبه جای یک ابزار عمودی SaaS.

«از پیش‌بینی فروش تا تجزیه و تحلیل سطوح واکسیناسیون تا تحقیقات کریپتو، ما به مردم یک بوم انعطاف‌پذیر می‌دهیم تا دیدگاه‌های خود را نسبت به جهان شکل دهند و به گونه‌ای بیان کنند که بر اساس داده‌هایی که افراد دیگر بتوانند آن را درک کنند، بسازند و دوباره استفاده کنند.»

مکت تریک همچنین از تمایل دسیپاد برای فعال کردن «خالق مدرن» و فعال کردن «آینده کار» صحبت کرد.

“ما معتقدیم که مردم باید بتوانند از چیزهایی که بر روی آنها ساخته می شوند درآمد کسب کنند Decipad او با اشاره به یک پلتفرم یا حتی یک جزء بازار از مدل کسب‌وکار (اگرچه از بحث در مورد جزئیات خودداری کرد) می‌گوید و دانش ناشی از داده‌هایی که به اشتراک می‌گذارند.

او افزود: “ما معتقدیم که نسل بعدی نرم افزار با مالکیت دیجیتال و افزایش مصرف کنندگان مرتبط است.” ما کاربران را با ابزارهایی قادر می‌سازیم که استفاده از آن‌ها آسان‌تر و شهودی‌تر باشد، اما همچنین برای یادگیری و پیشرفت مشترک به یک انجمن متصل هستند.»

در عرصه رقابت، و همچنین غول‌های صفحه گسترده آشکار مانند Excel و Google Sheets، Decipad پیشنهاد می‌کند که در فضای بهره‌وری با ابزارهایی مانند Notion یا Airtable رقابت کنید – می‌گوید که می‌خواهد نوعی “مفهوم شماره” در نظر گرفته شود.

دور افتتاحیه به طور مشترک توسط Entrée Capital و Target Global با حضور Flybridge Capital، Founder Collective، Shilling VC، Angel Invest Ventures و برخی از سرمایه گذاران فرشته ناشناس (از شرکت هایی مانند Airtable و Auth0) رهبری شد.

Avi Eyal، شریک مدیریت Entrée Capital، در بیانیه ای در مورد این بودجه افزود: “من از این نقش بسیار هیجان زده هستم. Decipad در آینده در محل کار بازی کنید بسیار مهم است که افراد و تیم های بیشتری با داده ها فعال شوند تا تصمیمات بهتر را تسریع کنند.”

10 سرمایه گذار در سه ماهه اول 2022 درباره چشم انداز بدون کد و کد پایین بحث می کنند