منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Devialet که از نوارهای صوتی پایین ناامید شده است، نوار صوتی رده بالایی را راه اندازی می کند

Devialet که از نوارهای صوتی پایین ناامید شده است، نوار صوتی رده بالایی را راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Devialet که از نوارهای صوتی پایین ناامید شده است، نوار صوتی رده بالایی را راه اندازی می کند

با Devialet Dione، یک بلندگوی کاملاً جدید از سازنده بلندگو Devialet آشنا شوید. با این محصول جدید، این شرکت وارد بازار جدیدی می شود – سیستم های صوتی سینمای خانگی. Devialet Dione یک نوار صوتی همه کاره است که با Dolby Atmos 5.1.2 سازگار است و 2400 دلار (2190 یورو) قیمت دارد.

فرانک لبوشر، مدیرعامل Devialet به من گفت: “ما در یک بازار رده بالا هستیم، اما محصولی داریم که یک سیستم صوتی همه کاره است.” منظور او از آن این است که لازم نیست دیون را با یک نوار صوتی متوسط ​​مقایسه کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید دستگاهی معادل در محدوده Sonos پیدا کنید، Lebuscher می‌گوید که باید بلندگوی Devialet را با موسیقی متن Sonos Arc که با دو بلندگوی Sonos One و Sonos Sub جفت شده است مقایسه کنید. و این بسته در حال حاضر بیش از 2000 دلار قیمت دارد.

“دستاورد فناوری این است که ما موفق شدیم همه چیز را در یک دستگاه قرار دهیم. لبوشار افزود، این بدان معناست که ما مجبور شدیم 17 اسپیکر بگذاریم، چیزی که شنیده نشده است.

این شرکت یک اتاق آزمایش در دفتر خود در پاریس راه اندازی کرد و من می توانستم با یک تلویزیون بزرگ به Devialet Dione گوش کنم. ما اسپیکر را با چند صحنه اول فیلم Mad Max: Fury Road تست کردیم. موسیقی هم گوش دادیم.

و البته صدای بلندگو عالی است. صدای گیرا می دهد و شما احساس می کنید در یک سالن سینما نشسته اید، نه جلوی تلویزیون.

این یک مرور کلی نیست. من یک حرفه ای صوتی نیستم، بنابراین نمی دانم موسیقی متن Devialet وقتی آن را با نوارهای صوتی پیشرفته فعلی مقایسه می کنید چگونه به نظر می رسد. من توصیه می کنم قبل از خرید Devialet Dione در فروشگاه گوش دهید.

“شما 12 بلندگو را در موسیقی متن Sennheiser خواهید دید. ما 17 بلندگو نصب کردیم. این کاملاً جادویی نیست، اما وقتی بتوانید پنج بلندگوی دیگر را در آن قرار دهید، می توانید آن را بشنوید.

Devialet که از نوارهای صوتی پایین ناامید شده است، نوار صوتی رده بالایی را راه اندازی می کند

اعتبار تصویر: دیویلت

خود دستگاه یک نوار صوتی متراکم است. وزن آن 12 کیلوگرم و طول آن 1.2 متر است. اگر از قبل یک تلویزیون 55 اینچی بسیار بزرگ دارید، باید چنین بلندگوی تهیه کنید.

در مورد طراحی، کمی محتاط تر از بلندگوهای قبلی Devialet است. طرح متمایز تخم مرغی شکل Devialet با چند ضلعی سنتی تر با لبه ها و گوشه های تیز جایگزین شده است.

تنها چیزی که خودنمایی می کند یک کره کوچک در مرکز دستگاه است. داخل این قسمت یک بلندگو وجود دارد و می چرخد. به این ترتیب اگر می خواهید نوار صوتی را به دیوار ثابت کنید، می توانید کره را طوری بچرخانید که همیشه رو به شما باشد.

در داخل دستگاه 17 بلندگوی مختلف وجود دارد – 9 درایور با برد کامل و هشت ساب ووفر مستطیلی. این ساب ووفرها به گونه ای طراحی شده اند که مطابق با مشخصات موسیقی متن باشند. باز هم، چیزی که Devialet Dione را متمایز می کند این است که به ساب ووفر جداگانه (یا بلندگوهای ماهواره ای) نیاز ندارید.

این دستگاه همچنین مبدل دیجیتال به آنالوگ خود را دارد. در واقع، Devialet Dione از همان سیستم تراشه‌ای استفاده می‌کند که می‌توانید در محصولات شاخص این شرکت، یعنی خط تولید فانتوم، پیدا کنید. Devialet دارای پتنت های متعددی برای این تراشه خاص است و نوید صدایی با صدای پس زمینه صفر، اشباع صفر و اعوجاج صفر را می دهد.

و اگر فیلمی را پخش می کنید که از Dolby Atmos پشتیبانی نمی کند، Devialet Dione می تواند صدا را به صدای 5.1.2 افزایش دهد. همچنین یک ویژگی تعادل زنده وجود دارد که به شما کمک می کند دیالوگ ها را بشنوید.

از نظر اتصال، Devialet Dione را با استفاده از کابل HDMI با پشتیبانی از eARC و CEC به تلویزیون خود وصل کنید. همچنین می توانید از نوار صوتی به عنوان یک بلندگوی مستقل برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید.

Devialet Dione از طریق Wi-Fi یا Ethernet به شبکه محلی شما متصل می شود. همچنین از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می کند و از همان برنامه Devialet استفاده می کند. برای پخش موسیقی نیازی به استفاده از برنامه ندارید، زیرا می توانید از Spotify Connect یا AirPlay 2 استفاده کنید.

Devialet که از نوارهای صوتی پایین ناامید شده است، نوار صوتی رده بالایی را راه اندازی می کند

اعتبار تصویر: دیویلت

نه فقط برای علاقه مندان به صدا

این شرکت معتقد است که با Devialet Dione فرصتی در بازار دارد، زیرا سرویس‌های استریم فیلم‌های پرفروش را از روز اول در سرویس‌های خود منتشر می‌کنند. لبوشر گفت: «ما درک می کنیم که این بازاری است که در حال تحول است.

«مشتری معمولی ما کسی است که یک تلویزیون 55 اینچی زیبا یا بزرگتر دارد. و آنها می خواهند کیفیت صدا به خوبی کیفیت تصویر باشد. این با مشتری معمولی Devialet که فردی است که موسیقی زیادی گوش می دهد کمی متفاوت است.

پس از 12 ماه، اگر شرکت بخواهد به اهداف تجاری خود دست یابد، Devialet Dione باید 20 درصد از درآمد شرکت را نمایندگی کند. و هر بار که یک استارت‌آپ محصول جدیدی را عرضه می‌کند، می‌تواند روی شبکه متراکم فروشگاه‌های خود حساب کند. در حال حاضر 1900 نقطه فروش برای Devialet در سراسر جهان وجود دارد.

در حالی که شرکت در سال 2015 صحبت در مورد دورهای مالی سری A خود را متوقف کرد، Devialet 70 میلیون یورو دیگر را در دو دور جمع آوری کرد. آخرین دور تامین مالی یک دور 50 میلیون یورویی با سرمایه گذاران موجود شرکت در ژانویه 2020 بود.

Devialet امروز Devialet Dione را در فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و سوئیس راه اندازی کرد. پیش خرید برای سایر بازارها از امروز شروع می شود.