منو سایت

DJI فروش خود را در اوکراین و روسیه متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
DJI فروش خود را در اوکراین و روسیه متوقف می کند

جنگ روسیه و اوکراین با اولین باری است که DJI به دلیل تصمیمات سیاسی مورد انتقاد قرار گرفته است. اما غول هواپیمای بدون سرنشین مستقر در شنژن تلاش می کند از هرگونه پیشنهادی مبنی بر اینکه ممکن است یکی از طرفین درگیری جاری باشد، دوری کند. پس از درخواست‌ها برای توقف فروش به زبان روسی، این شرکت بیانیه‌ای با عنوان «دیجی‌آی تلاش‌های انطباق در فروش را با توجه به خصومت‌های مداوم ارزیابی می‌کند» صادر کرد و خواستار توقف تجارت در هر دو کشور شد، «در انتظار [ … ] مرور. “

بیانیه کامل به شرح زیر است

DJI به صورت داخلی در حال ارزیابی مجدد الزامات انطباق در حوزه های قضایی مختلف است. در انتظار بررسی فعلی، DJI به طور موقت تمام فعالیت های تجاری در روسیه و اوکراین را به حالت تعلیق در می آورد. ما با مشتریان، شرکا و سایر ذینفعان تعامل داریم تا به طور موقت عملیات تجاری در مناطق آسیب دیده را به حالت تعلیق درآوریم.

این شرکت که به هدف مورد علاقه دولت ترامپ تبدیل شده است، تلاش می کند تا از اتهاماتی مبنی بر طرفداری از هر یک از طرفین درگیر جلوگیری کند. با این حال، مقامات در اوکراین قبلا اشاره کرده بودند که این شرکت ممکن است عمداً محصولات خود را خراب کند. به نوبه خود، DJI اصرار داشت که محصولاتش برای مقاصد نظامی فروخته نمی شد.

در اوایل ماه جاری، این شرکت بیانیه‌ای صادر کرد که در آن مجدداً این اطلاعیه را تکرار کرد و در بخشی از آن خاطرنشان کرد: «توزیع‌کنندگان، توزیع‌کنندگان و سایر شرکای تجاری ما متعهد هستند که هنگام فروش و استفاده از محصولات ما از این روش پیروی کنند. آنها موافقت می کنند که محصولات DJI را به مشتریانی که به وضوح قصد استفاده از آنها را برای اهداف نظامی یا کمک به اصلاح محصولات نظامی ما دارند، نفروشند و درک می کنند که اگر نتوانیم به این تعهد پایبند باشیم، روابط تجاری خود را با آنها قطع خواهیم کرد.”

در ماه مارس، این شرکت به بیانیه معاون نخست وزیر اوکراین، میخائیل فدوروف در توییتر پاسخ داد و اشاره کرد که براساس تقاضا، منطقه بندی جغرافیایی ایجاد می کند. این شرکت همچنین به سرعت خاطرنشان کرد که یک خلبان هواپیمای بدون سرنشین مصمم می تواند به راحتی چنین محدودیت هایی را دور بزند. این شرکت نوشت: «لطفاً توجه داشته باشید که حفاظت جغرافیایی ایمن نیست و اگر کاربر برای به‌روزرسانی داده‌های ژئوزون به اینترنت متصل نشود، ژئوزون جدید برای پهپاد اعمال نمی‌شود».

چنین بیانیه ای برخی از مشکلات بزرگتر سیستم های امنیتی پهپادهای فعلی، نظامی یا غیر نظامی را برجسته می کند.