منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Dragonfly Capital با تمرکز بر رمزارز، صندوق سومی را به مبلغ 650 میلیون دلار راه اندازی کرده است

Dragonfly Capital با تمرکز بر رمزارز، صندوق سومی را به مبلغ 650 میلیون دلار راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Dragonfly Capital با تمرکز بر رمزارز، صندوق سومی را به مبلغ 650 میلیون دلار راه اندازی کرده است

بازار کریپتو هیچ نشانه‌ای از کندی را نشان نمی‌دهد زیرا سرمایه‌گذاری‌ها و سرمایه‌گذاران همچنان به سرمایه‌گذاری هنگفتی در اکوسیستم ادامه می‌دهند. حسیب قریشی، شریک مدیریت این شرکت، به تک کرانچ گفت: اثبات امروزی این روند: دراگونفلای کپیتال، یک شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال، سومین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر 650 میلیون دلاری خود را بسته است.

این صندوق بیش از حد بود و شرکای محدودی از جمله Tiger Global، KKR، Sequoia China، Ivy League، Invesco، Top Tier Capital Partners و یک شرکت سرمایه گذاری دولتی نامشخص در آسیای جنوب شرقی و غیره بودند. طبق یک پرونده در ژانویه 2022 در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این شرکت در ابتدا قصد داشت 500 میلیون دلار جمع آوری کند.

Dragonfly تا به امروز در تقریبا 60 شرکت از طریق صندوق های قبلی خود که در سال های 2018 و 2021 راه اندازی شده بودند، به ترتیب 100 و 225 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. Dragonfly قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی تمام مراحل شرکت‌های بلاک چین و رمزارز، پروتکل‌ها و توکن‌ها متمرکز کند.

قریشی گفت: در مراحل مختلف و در چرخه حیات یک شرکت یا پروتکل شاهد فرصت های بیشتری هستیم. علاوه بر این، بازار بسیار رشد کرده است. زمانی که ما برای اولین بار سرمایه گذاری را شروع کردیم، کل بازار ارزهای دیجیتال چند صد میلیارد بود و اکنون به تریلیون ها رسیده است.

قریشی گفت: علاوه بر این، چشم انداز پایتخت نسبت به صندوق های قبلی Dragonfly به طرز چشمگیری تغییر کرده است. درک بسیار بیشتری از اهمیت کریپتو وجود دارد. علاقه بسیار بیشتری به سرمایه گذاری در کریپتو وجود دارد تا نه تنها سرمایه گذاری خطرپذیر سنتی یا سرمایه گذاری مخاطره آمیز کریپتو، بلکه موسسات سنتی که اکنون وارد سرمایه گذاری در کریپتو می شوند، زیرا متوجه اهمیت این موارد هستند.

قریشی پس از کار به عنوان مهندس نرم افزار در سال 2017 به شوخی با “خطای رمزنگاری” روبرو شد. قریشی گفت و ظرف یک سال، شرکت او اولین صندوق خود را با یک تیم سرمایه گذاری متشکل از تعداد انگشت شماری از تکنسین های سابق از دانشمندان کامپیوتر تا کدنویس ها راه اندازی کرد.

قریشی گفت: وقتی در مراحل اولیه روی فناوری کریپتو سرمایه گذاری می کنید، داشتن این دانش پایه فنی واقعاً مهم است. “مثل سرمایه گذاری در رمزارز بدون درک فناوری است، مانند سرمایه گذاری در بیوتکنولوژی بدون درک زیست شناسی است. شما مکانیک های اساسی چیزی را که در آن سرمایه گذاری می کنید از دست خواهید داد.”

قریشی گفت که در جامعه کریپتو و در میان سرمایه گذاران هیجان زیادی در مورد بازی برای برنده شدن، زیرساخت سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) و ابزارهای توسعه وب 3 وجود دارد. او گفت اما Dragonfly به سرمایه گذاری در این زمینه ها و همچنین در تامین مالی غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمند، NFT، metaverse و سایر بخش ها در اکوسیستم کریپتو ادامه خواهد داد.

قریشی گفت: “اگر شما یک سرمایه گذار ارزهای دیجیتال هستید، فکر نمی کنم این وظیفه شما باشد که بخشی را انتخاب کنید که فکر می کنید آینده خواهد بود.” «به همین دلیل است. آینده هنوز نانوشته است. همانطور که مردم ظهور می کنند و می سازند، آنها تعیین می کنند که آینده کجا خواهد بود [of crypto] می رود.”

به طور کلی، انتظار می رود سال 2022 سال گرم دیگری برای سرمایه گذاری در حوزه کریپتو باشد. بر اساس گزارش PitchBook، سال گذشته بیش از 30 میلیارد دلار توسط شرکت های رمزنگاری جمع آوری شد و حدود 13 میلیارد دلار در چهار ماه اول سال 2022 جمع آوری شد.

علاوه بر این، بر اساس گزارش PitchBook، تخمین‌های مرحله آخر برای سرمایه‌گذاری‌های کریپتو و بلاک چین با حمایت سرمایه خطرپذیر 91 درصد افزایش یافت و به 3.95 میلیارد دلار رسید. در همین حال، میانگین تخمین جهانی VC در مرحله بعدی با 14 درصد کاهش به 697.6 میلیون دلار رسید.

قریشی گفت که رشد بخش کریپتو نه تنها بر سرمایه گذاران بلکه بر شرکت ها و موسسات نیز تاثیر می گذارد. “[They] در تلاشند تا بفهمند چگونه باید دوباره کار کنند و شروع به درک این موضوع می کنند که چگونه این تغییر پارادایم ناشی از صنعت کریپتو بر کارهایی که آنها انجام می دهند و نحوه اداره کسب و کارشان تأثیر می گذارد.”

قریشی گفت: «واقعاً واضح است که اکنون تمام دنیا به اهمیت این صنعت پی برده اند. بعد از هر اتفاقی که در سال گذشته افتاد، دیگر بحث این نیست که آیا رمزارز چیزی خواهد بود یا خیر.