منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Earnipay 4 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به کارکنان نیجریه کمک کند تا دسترسی سریع تری به حقوق خود داشته باشند

Earnipay 4 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به کارکنان نیجریه کمک کند تا دسترسی سریع تری به حقوق خود داشته باشند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Earnipay 4 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به کارکنان نیجریه کمک کند تا دسترسی سریع تری به حقوق خود داشته باشند


بدست آوردنفین‌تک، که دسترسی انعطاف‌پذیر و بر اساس تقاضا به درآمدهای درآمدزایی را فراهم می‌کند، 4 میلیون دلار سرمایه اولیه که توسط یک شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز در مراحل اولیه اداره می‌شود، جمع‌آوری کرد. کنعان.

سرمایه گذاران شرکت کننده عبارتند از XYZ Ventures، Village Global، Musha Ventures، Voltron Capital، Ventures Platform و مدیر عامل Paystack Shola Akinlade.

Earnipay که از سپتامبر 2021 در حالت بتا قرار داشت و تنها ماه گذشته راه اندازی شد، قصد دارد راه حل حقوق و دستمزد خود را به درخواست 200000 کارمند تا پایان سال 2022 ارائه دهد.

بیشتر نیروی کار آفریقا حقوق می گیرد ماهانه، اما از حقوق به حقوق زندگی کنید. Уبر خلاف کشورهای توسعه یافته تر مانند ایالات متحده که در آن هفتگی یا هر دو هفته یکبار دستمزدها می توانند از این شیوه زندگی مراقبت کنند، دستمزدهای کم ماهانه – که در آفریقا عادی است – نمی توانند. بنابراین، آنچه در نهایت اتفاق می‌افتد این است که افرادی که درآمد کسب می‌کنند، پیش پرداخت دستمزد می‌گیرند یا از طلبکاران به پرداخت‌کنندگان و وام دهندگان وام می‌گیرند تا هزینه‌های روزانه و شرایط اضطراری خود را جبران کنند. در نهایت در چرخه بدهی افتادن

چندین شرکت فردی سعی کرده اند این مشکل را برطرف کنند داخلی و به کارمندان اجازه می دهد در حین کار به دستمزد روزانه خود دسترسی داشته باشند. بنیانگذار و مدیر عامل Earnipay Nonso Onwuzulike این را در حین مدیریت Reaval، یک تجارت بازیافت مستقر در غنا که در حاشیه آن در سال 2019 شروع کرد، تجربه کرد.

کارمندان آن جمع آوری کننده غیررسمی زباله با سابقه جمع آوری پرداخت های روزانه یا هفتگی بوده اند.. از سوی دیگراونوزولیکه که بیشتر عمر خود را در بخش رسمی گذرانده است – حتی در این دوره سمت مدیر دولتی بولت غنا را بر عهده داشت – او به آن عادت کرده بود پرداخت و دریافت حقوق ماهانه که برای کسب و کار بازیافت او مشکل ایجاد می کند.

بنیانگذار با تشریح وضعیت پرداخت در شرکت سابق خود گفت: “این دوره انتظار طولانی بین دوره های پرداخت، عواقب نامطلوبی داشته است، به ویژه برای افرادی که درآمد زیادی کسب نکرده اند.” “در نهایت، آنها سازنده نبودند زیرا این کار را انجام دادند مشکلات مالی و این منجر به مشکلات فرسودگی و بازداشت برای من شد، زیرا این افراد بودند استفاده می شود تا فوراً حقوق بگیرم، اما ماهی یک بار به آنها پول می دادم و برایشان معنی نداشت.

Onwuzulike راه حلی برای انعطاف پذیری پرداخت خود ایجاد کرده است: هفتگی یا هر دو هفته یکبار. سپس تصمیم گرفت که می تواند آن را به شرکت هایی در بخش رسمی و غیره گسترش دهددر اینجا داده هایی برای حمایت از این تصمیم وجود دارد. بر اساس یک نظرسنجی از چندین درآمد کسب که در بخش رسمی کار می کردند، حدود 80 درصد از آنها دسترسی انعطاف پذیر به حقوق خود را به گزینه پیش پرداخت ترجیح می دهند. محبوب پیشگام بانک ها بنابراین Earnipay، s ظاهر شد بوسایو اویتونجی و جاشوا آجی به ترتیب به عنوان COO و CTO می پیوندد.

Earnipay چه چیزی را می سازد شناخته شده است در سطح جهانی به عنوان بستری برای دسترسی به حقوق و دستمزد. اما Onwuzulike این شرکت را به عنوان یک راه حل سلامت مالی برای کارمندان توصیف می کند که اولین محصول آن دسترسی به دستمزد درخواستی بود.

این پلتفرم با سیستم‌های حقوق و دستمزد موجود یا HRM شرکت‌ها ادغام می‌شود تا خدمات خود را به کارمندان ارائه دهد، که سپس می‌توانند حقوق‌های انباشته خود را از طریق برنامه پیگیری و برداشت کنند.

حقوق کارمندان متناسب هستند روزانه و شرکت ها می توانند محدودیت هایی را برای درصد حقوقی که کارمندان می توانند هر ماه برداشت کنند تعیین کنند. به عنوان مثال، اگر کارمندی 000 300,000 در ماه درآمد داشته باشد، می تواند 10 10,000 روز (برای 30 روز) یا 000 15,000 (اگر کارفرما سیستم را طوری تنظیم کند که فقط روزهای کاری را شمارش کند، در این مورد 20 روز) دریافت کند.

موسس گفت که Earnipay این پرداخت ها را از طرف شرکت انجام می دهد، به ویژه آنهایی که جریان نقدی آنها می تواند تحت تأثیر قرار گیرد آیا آنها باید حقوق خود را خودشان تامین کنند؟ در پایان هر ماه، این شرکت ها Earnipay را بازپرداخت می کنند. اما برای دیگرانی که توانایی پرداخت آن را دارند، Earnipay یک حساب تطبیقی ​​در حساب های حقوق و دستمزد کارمندان با بازپرداخت خودکار برنامه ریزی شده ایجاد می کند.

درآمد Earnipay از دریافت هزینه ای از کارمندان برای دسترسی زودهنگام به بخشی از حقوق آنها به دست می آید. برای برداشت بین 2000 ₦ (4 دلار) تا 10000 ₦ (20 دلار)، Earnipay هزینه ای معادل 250 ₦ (0.5 دلار) دریافت می کند. برای برداشت از 10000 ₦ تا 50000 ₦ (100 دلار) کارمزد به 500 ₦ (1 دلار) افزایش می یابد..

بدست آوردن

Nonso Onwuzulike (موسس و مدیر عامل، Earnipay)

از زمان کار در نسخه بتا، Earnipay به بیش از 20 کسب و کار، شرکت های برون سپاری و ارائه دهندگان راه حل منابع انسانی در نیجریه خدمت کرده است. برخی از مشتریان آن عبارتند از Eden Life و Thrive Agric که “هزاران کارمند” آنها بیش از 1000 بار از این برنامه برای دسترسی به حقوق خود استفاده کرده اند.

“ما فوق العاده مشتاق محصولی هستیم که ایجاد می کنیم. هدف ما رفاه مالی برای همه است و می‌خواهیم بر این اساس محصولات بسازیم. Onvuzulik با تاکید بر سایر محصولاتی که شرکتش در دست توسعه دارد، گفت: ما اولین قدم را برداشته ایم که دسترسی قابل دسترسی است.

«دومین محصولی که ما در حال ساخت آن هستیم، آموزش مالی است تا ابزارهای سواد مالی را در اختیار مردم قرار دهیم تا بتوانند تصمیمات بهتری در مورد هزینه ها بگیرند. ما محصولاتی را حول این موضوع خواهیم ساخت در درجه اول فقط بنابراین ما کارفرمایان را قادر خواهیم ساخت تا کارکنان خود را شادتر کنند، بهره وری را بهبود بخشند، بازداشت استعداد و حل بزرگترین مشکل امروز در محیط کار که هیچکس آن را حل نمی کند، یعنی پول کارمندان.»

Earnipay از این بودجه اولیه برای هدف قرار دادن شرکت های بزرگ و تغییر تمرکز خود به سطح منطقه ای استفاده می کند. ممکن است با رقابت با استارت‌آپ آفریقای جنوبی تحت حمایت YC، FloatPays، که قصد دارد در سراسر قاره گسترش یابد، روبرو شود.

با این حال، تجربه سرمایه‌گذاران Earnipay در حمایت از شرکت‌های مشابه در بازارهای نوظهور، کلید رشد فین‌تک نیجریه خواهد بود. XYZ Capital یک سرمایه گذار در Refyne است، یک پلت فرم دسترسی به حقوق و دستمزد دو ساله در هند که اخیراً 82 میلیون دلار در سری B جمع آوری کرده است.. شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در سانفرانسیسکو نیز از Minu در مکزیک با Village Global پشتیبانی می کند.

شرکت Refyne هند 82 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به کارگران کمک کند دسترسی سریع تر به دستمزدها را داشته باشند

برای کنعان، به نظر می رسد که این اولین سرمایه گذاری او در یک پلتفرم دسترسی به حقوق و دستمزد، با توجه به نمونه کارها او باشد.. Earnipay فرصتی را برای صندوق مستقر در کانکتیکات فراهم می‌کند تا در یک دسته امیدوارکننده فین‌تک شرکت کند، که گواهی بر افزایش جذب در بازارهای نوظهور است.

«ما دیدیم که دسترسی به دستمزدها در حال رشد است سریع برندان دیکینسون، شریک عمومی کنعان، گفت: در بسیاری از بازارها و ما معتقدیم که این امر در آفریقا طبیعی است. “Earnipay دارد سریع با یک محصول ساخته شده خود را تثبیت کرد بتن برای رفتار دستمزدها در این منطقه و درک اولیه کارفرمایان بسیار قوی است. Nonso یکی از قوی‌ترین تیم‌هایی را که تا به حال در این قاره ملاقات کرده‌ایم ساخته است و ما هیجان‌زده هستیم که این فرصت را داریم که با آنها شریک شویم.