منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Eko تشخیص قلب الگوریتمی را گسترش داده و 30 میلیون دلار برنامه افزودنی سری C ارائه می‌کند

Eko تشخیص قلب الگوریتمی را گسترش داده و 30 میلیون دلار برنامه افزودنی سری C ارائه می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Eko تشخیص قلب الگوریتمی را گسترش داده و 30 میلیون دلار برنامه افزودنی سری C ارائه می‌کند

گوشی پزشکی از زمان شروع ساده خود در قرن نوزدهم راه طولانی را پیموده است. نوع آکوستیک معمولی هنوز هم هر روز استفاده می شود، اما بسیاری از گزینه های دیجیتالی که می توانند صداهای قلب را به سیگنال های الکتریکی تقویت یا تبدیل کنند به آن می پیوندند. Eko، شرکتی که در سال 2013 تأسیس شد، بر روی معرفی هوش مصنوعی کاربردی در فضای گوشی پزشکی تمرکز دارد. اکنون داده‌های واقعی وجود دارد که نشان می‌دهد این شرکت پیشرفت کرده است و برای ادامه فعالیت‌های خود، توسعه 30 میلیون دلاری را در Round C قبلی خود تضمین کرده است.

سخت‌افزار Eko متشکل از گوشی‌های هوشمند دیجیتالی است که دارای چندین زنگ و سوت اولیه هستند، مانند فناوری سرکوب صدا یا توانایی ضبط و تجسم ضربان قلب. اما این شرکت همچنین در حال تغییر برخی از الگوریتم های پشتیبانی بالینی مورد تایید FDA است.

در سال 2020، FDA 510 (k) از مجموعه ای از الگوریتم های اکو را تأیید کرد که به تشخیص سوفل قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی یا AFib کمک می کند. (شرکتی زمانی برنده می شود که نشان دهد فناوری آن مشابه آنچه قبلاً وجود دارد است). این تایید با نتایج بالینی بیشتری پشتیبانی شد منتشر شده که در مجله انجمن قلب آمریکا در سال 2021. روز سه شنبه، Eco اعلام کرد که این الگوریتم ستون فقرات یک نرم افزار جدید به نام Eco App را تشکیل می دهد. کانر لندگراف، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Eko گفت: این ادغام Eko را محکم تر به فضای برنامه های هوش مصنوعی منتقل می کند.

Eko برای توسعه مهارت های تجزیه و تحلیل مبتنی بر یادگیری ماشین کار می کند. اما تاکنون تمرکز این شرکت بر روی دستگاه ها و ابزارهای بالینی بوده است. این راه اندازی نرم افزار اولین حمله واقعی این شرکت به سمت برنامه های کاربردی پیشرفته تر هوش مصنوعی خواهد بود.

نرم افزار جدید چه معنایی برای پزشکان دارد؟ هنوز دقیقاً «مغز یادگیری ماشینی» نیست. به طور کلی، پزشک می تواند مانند قبل به صداهای قلب گوش دهد و نوار قلب را انجام دهد، در حالی که نرم افزار جدید این داده ها را در پس زمینه ضبط می کند. سپس تجزیه و تحلیل یا تفسیری از این ریتم ECG ارائه می دهد که می تواند به پزشک کمک کند تا در مورد وجود AFib یا سوفل قلبی هشدار دهد.

او گفت: «پزشک اساساً گزارشی را برای تجزیه و تحلیل یا خلاصه‌ای از صداهای قلب، صداهای ریه و داده‌های نوار قلب بیمار را بلافاصله در اتاق معاینه با بیمار دریافت می‌کند.

Eko تشخیص قلب الگوریتمی را گسترش داده و 30 میلیون دلار برنامه افزودنی سری C ارائه می‌کند

گوشی پزشکی Eko CORE. اعتبار تصویر: اکو

در نگاه اول، این ممکن است شما را به یاد چیزی شبیه ساعت اپل بیاندازد، دستگاه دیگری که دارای نرم افزار تشخیص AFib پاکسازی شده توسط FDA است. اکو از جانب پزشکان و نه مصرف کنندگان محکم می ایستد. در عوض، این نرم افزار جدید را به عنوان یک سیستم پشتیبانی راه حل های بالینی (CDS) در نظر بگیرید. این سیستم ها که در همه جا از رادیولوژی گرفته تا هماتولوژی ظاهر می شوند، در واقع تشخیص نیستند، بلکه برای کمک به پزشکان در تفسیر داده های پزشکی طراحی شده اند.

چنین سیستم هایی جدید نیستند، اما در حال رایج شدن هستند و بسیاری از بیمارستان های آمریکایی به طور مرتب از آنها استفاده می کنند. با این حال، نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد سیستم‌های CDS برای نفوذ به کلینیک‌های سرپایی یا سیستم‌های بهداشتی غیر بیمارستانی کوچک‌تر کندتر بوده‌اند. لندگراف می‌گوید Eko در تلاش است تا با دستگاه‌ها و الگوریتم‌های خود به این کلینیک‌های کوچک‌تر برسد.

«هدف این است که بتوانیم ظرفیت یک متخصص را افزایش دهیم. برای گفتن آن [cardiology expertise] در دستان یک پزشک مراقبت های اولیه در مناطق روستایی یا یک پزشک اورژانس یا یک پرستار شاغل در کلینیک است.

با این حال، کشف AFib و سوفل قلبی هدف نهایی این شرکت نیست. همانطور که جیسون بلت، مدیر عملیاتی، پس از بسته شدن دور A Eco در سال 2019 به TechCrunch گفت، این شرکت در واقع به سمت “غربالگری بیماری ساختاری قلب و نارسایی قلبی” حرکت می کند.

نارسایی قلبی حدود 7 میلیون نفر در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد و انتظار می رود تا سال 2030 به 8 میلیون نفر برسد. بر اساس برآوردی که در BMC Medicine گزارش شده است، این رقم 1 تا 2 درصد از هزینه های بودجه ایالات متحده برای مراقبت های بهداشتی را نشان می دهد.

Eko تشخیص قلب الگوریتمی را گسترش داده و 30 میلیون دلار برنامه افزودنی سری C ارائه می‌کند

همکاری EKO با 3M Littmann: گوشی پزشکی دیجیتال و آکوستیک. اعتبار تصویر: اکو

این شرکت پیشرفت هایی در این زمینه داشته است، اما هنوز از FDA اجازه استفاده بالینی از الگوریتم را دریافت نکرده است. در ماه ژانویه، یک مطالعه مستقل که توسط سیستم سلامت ملی بریتانیا انجام شد، نشان داد که الگوریتم دیگری که با همکاری کلینیک مایو ساخته شده است، می‌تواند نشانه‌هایی از ضعیف شدن قلب را نشان دهد. در مطالعه ای بر روی 1050 بیمار، دستگاه Eko قادر به تشخیص زمانی بود که کسر جهشی بطن چپ (LVEF) در 40٪ کار می کند – آستانه ای که در آن نارسایی قلبی می تواند رخ دهد – پس از 15 ثانیه گوش دادن.

در حال حاضر حدود 80 درصد از موارد نارسایی قلبی در انگلستان در بیمارستان ها تشخیص داده می شود، اما 40 درصد از این بیماران علائم بیماری را نشان می دهند. باید مطالعه NHS اشاره می کند که زودتر گرفته شود. علاوه بر این، تایید تشخیص نارسایی قلبی همیشه آسان نیست. معمولاً شامل برخی آزمایش‌های خون، تست استرس ورزش، بیوپسی، نوار قلب، اکوکاردیوگرام یا اسکن قفسه سینه است. هیچ آزمایش تشخیصی استاندارد طلایی و غیر تهاجمی برای نارسایی قلبی وجود ندارد.

لندگراف گفت، هدف استفاده از این برنامه برای تبدیل معاینات منظم به راهی برای غربالگری نارسایی قلبی است. او چیزی مانند ماموگرافی یا کولونوسکوپی برای نارسایی قلبی را تصور می کند که با فناوری غیر تهاجمی به مطب مراقبت های اولیه تحویل داده می شود.

“[Heart failure] او گفت: “این یک محرک هزینه زیادی است، و با این حال ما کار خوبی برای تشخیص زودهنگام بیماری انجام نمی دهیم.” «می‌دانی، سال‌ها پس از آن که با این بیمار بود، آن را پیدا کردیم. ما این فرصت را برای درمان زودتر این بیمار از دست می دهیم. و این چیزی است که ما واقعاً می‌خواهیم با این فناوری تغییر دهیم.”

Eko همچنین 30 میلیون افزونه سری قبلی سری C خود را بسته است. این امر مجموع بودجه شرکت را به 125 میلیون دلار رساند. لندگراف گفت که این گسترش به شرکت اجازه می دهد تا از تلاش های تجاری سازی بیشتر و توسعه محصولات جدید حمایت کند.