منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Epic Games در آخرین ارسال آنتی تراست خود به App Store به باز بودن و امنیت مک اشاره می کند

Epic Games در آخرین ارسال آنتی تراست خود به App Store به باز بودن و امنیت مک اشاره می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Epic Games در آخرین ارسال آنتی تراست خود به App Store به باز بودن و امنیت مک اشاره می کند

در یک شکایت جدید، Epic Games موضع اپل مبنی بر اینکه فروشگاه های برنامه شخص ثالث امنیت آیفون را به خطر می اندازند، به چالش می کشد. و او از macOS اپل به عنوان مثالی یاد می کند که چگونه فرآیند “بارگیری” برنامه ها – نصب برنامه ها در خارج از فروشگاه App خود اپل – نباید تهدیدی باشد که اپل توصیف می کند. Epic توضیح می‌دهد که مک اپل محدودیت‌های مشابه آیفون، iOS را ندارد و با این حال، اپل سیستم‌عامل مورد استفاده در مک‌ها، MacOS را امن اعلام می‌کند.

Fortnite، سازنده NC مستقر در کری، این نکات را در آخرین خلاصه خود، در میان چندین مورد دیگر، در رابطه با شکایت جاری خود با اپل بر سر کنترل اپ استور بیان کرده است.

اپیک گیمز می‌خواهد حق ارائه فورتنایت را به کاربران آیفون خارج از اپ استور به دست آورد، یا حداقل بتواند از سیستم پردازش پرداخت خود برای توقف پرداخت کمیسیون اپل برای توانایی ارائه نرم‌افزار خود به کاربران آیفون استفاده کند.

یک قاضی کالیفرنیا در سپتامبر گذشته در پرونده Epic Games علیه دادگاه ناحیه اپل حکم داد که اپل هیچ انحصاری در بازار مربوطه – معاملات برای بازی های دیجیتال موبایل – ندارد. اما دادگاه حکم داد که اپل نمی‌تواند توسعه‌دهندگان را از افزودن لینک‌های پرداخت جایگزین به برنامه‌هایشان که به روش‌های پرداخت دیگر خارج از سیستم درآمد مبتنی بر اپ استور خود اپل اشاره دارد، منع کند. در حالی که اپل تا حد زیادی از این تصمیم به عنوان یک پیروزی یاد کرده است، هر دو طرف به این تصمیم اعتراض کرده اند، زیرا اپیک گیمز می خواست فرصتی دیگر برای کسب حق توزیع برنامه ها از طریق فروشگاه بازی خود داشته باشد، و اپل نمی خواهد به توسعه دهندگان اجازه دهد راه های دیگری برای پرداخت ارائه دهند. کاربران آنها

اپل در تصمیم Epic مسدود کردن پرداخت های خارجی را ممنوع کرده است

روز چهارشنبه، Epic پاسخ خود را به درخواست تجدیدنظر و پاسخ کوتاهی به استیناف متقابل پس از اعتراض به تصمیم دادگاه منطقه اپل ارائه کرد.

سازنده بازی در پرونده جدید عنوان می کند که نمونه پایین در بسیاری از موارد توسط اپل گمراه شده و به نتایج اشتباه رسیده است. بسیاری از پیشنهادات او به نحوه تفسیر قانون توسط دادگاه منطقه مربوط می شود. او همچنین اخیراً از متحدان مهمی که Epic اکنون در کنار خود دارد نام برد – مایکروسافت، بنیاد Electronic Frontier و دادستان های کل 34 ایالت و ناحیه کلمبیا، که همه آنها اسنادی را در حمایت از پرونده Epic در دادگاه استیناف ایالات متحده ارائه کرده اند. برای دایره نهم

اپل در حال اعتراض به تصمیم اپیک گیمز است و می خواهد تغییرات دستوری را در اپ استور حفظ کند

با این حال، یکی از بزرگترین نکات Epic مربوط به مدل امنیتی مک و تفاوت آن با آیفون است. Epic می‌گوید که اگر اپل بتواند بارگذاری پشتی دستگاه‌های مک را مجاز کند و همچنان این رایانه‌ها را ایمن خطاب کند، مطمئناً می‌تواند همین کار را برای آیفون نیز انجام دهد.

در پرونده جدید آمده است: «برای macOS، اپل به اقدامات امنیتی تحمیل شده توسط سیستم عامل، نه فروشگاه برنامه، و یک برنامه محضری که برنامه‌ها را اسکن می‌کند و سپس آنها را برای توزیع به توسعه‌دهنده برمی‌گرداند، متکی است.» Epic. می‌گوید دادگاه بدوی حتی موافقت کرد که شاهد اپل در این موضوع (رئیس مهندسی نرم‌افزار، کریگ فدریگی) وقتی macOS را به عنوان یک «مشکل بدافزار» نادیده گرفت، حقیقت را آشکار کرد.

Epic سپس به نمونه‌هایی از بازاریابی خود اپل برای امنیت مک‌هایش اشاره می‌کند و استدلال می‌کند که «برنامه‌های هم از App Store و هم از اینترنت» را می‌توان «بدون نگرانی نصب کرد».

اپل با تغییر به همان مدل آیفون مخالف است، زیرا این کار به بازنگری در نحوه عملکرد نرم افزار، از جمله مواردی که می گوید امنیت کاربر نهایی را کاهش می دهد، نیاز دارد.

از آنجایی که قوانین فروشگاه‌های فناوری که غول‌های فناوری را هدف قرار می‌دهند همچنان در کنگره به پیش می‌رود، اپل این نگرانی را ایجاد می‌کند که مجبور شود آیفون را به روی فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث باز کند، همانطور که قانون بازار برنامه‌های باز دو طرفه نیاز دارد. سایر مقررات بین‌المللی. اپل گفته است که بارگذاری جانبی اجباری با حفاظت از حریم خصوصی مصرف کننده مطابقت ندارد.

نشریه ای که توسط اپل برای توضیح بیشتر این مشکل منتشر شده است، بیان می کند که مجاز کردن بارگذاری جانبی ممکن است “حساس ترین و شخصی ترین اطلاعات” کاربران را به خطر بیندازد.

در این سند آمده است: «حفظ شارژ جانبی از طریق دانلودهای مستقیم و فروشگاه های برنامه های شخص ثالث، حریم خصوصی و حفاظت های امنیتی را که آیفون را تا این حد ایمن کرده است، فلج می کند و کاربران را در معرض خطرات امنیتی جدی قرار می دهد. اپل همچنین سیستم عامل اندروید گوگل را به عنوان نمونه ای از این خطر ذکر کرد و خاطرنشان کرد که طی چهار سال گذشته، دستگاه های اندرویدی ۱۵ تا ۴۷ برابر بیشتر از آیفون دارای بدافزار بوده اند.

در زمان انتشار پرونده جدید، تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، با فایننشال تایمز مصاحبه کرد، جایی که او همچنان اپل را به دلیل رفتارهای ضدرقابتی مورد سرزنش قرار داد. سوینی گفت که حتی اگر اپل عادلانه بازار سخت افزار را به دست آورد، نباید اجازه داد که از این موقعیت برای “به دست آوردن مزیت ناعادلانه نسبت به رقبا و سایر بازارها” به عنوان نرم افزار استفاده کند.

Sweeney گفت: “آنها باید به طور منصفانه با Epic و Steam Store رقابت کنند و فرض کنند که فروشگاه مایکروسافت و بسیاری از فروشگاه های دیگر ظاهر می شوند – همانطور که با هر بازار دیگری در جهان به جز فروشگاه های اپلیکیشن دیجیتال انجام می دهند.”

خلاصه ای از پاسخ Epic و پاسخ از TechCrunch Scribd