منو سایت

Eureka Robotics، تیم سازنده IkeaBot، 4.25 میلیون دلار درآمد کسب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Eureka Robotics، تیم سازنده IkeaBot، 4.25 میلیون دلار درآمد کسب کرد

IkeaBot را به خاطر دارید؟ این ربات به دلیل توانایی اش در ساخت مبلمان Ikea بیش از حد (یا بهتر) از آنچه که انسان می تواند داشته باشد، ویروسی شد. تیم پشت این پروژه به تأسیس Eureka Robotics ادامه داد و امروز اعلام کرد که قبل از سری A 4.25 میلیون دلار به رهبری دانشگاه توکیو Edge Capital Partners (UTEC)، یکی از بزرگترین شرکت های فناوری پیشرفته جهان، جمع آوری کرده است. شرکت‌های آسیایی، شامل شرکای تاچ استون ویتنام و سرمایه‌گذار بازگشتی ATEQ.

محصولات Eureka Robotics بر اساس تحقیقات دانشگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور و MIT هستند. این برنامه بر روی نرم افزارهای روباتیک و سیستم های اتوماسیون وظایف که به دقت بالا و انعطاف پذیری بالا (HAHA) نیاز دارند، تمرکز دارد. ربات های آن برای جابجایی دقیق، مونتاژ، بازرسی، حفاری و کارهای دیگر استفاده می شود.

این ربات می تواند مبلمان شما را از IKEA بسازد

کالیبراسیون با دقت بالای Eureka Controller، قاب مرجع و دوربین ربات را با دقت بالا همگام می‌کند، و امکان دقت زیر میلی‌متر را برای کارهای بینایی‌محور فراهم می‌کند، در حالی که Force Control به ربات توانایی مونتاژ و قرار دادن محکم تا ۵۰ میکرون را می‌دهد. در همین حال، انعطاف پذیری بالای آن شامل بینایی کامپیوتری است که به روبات ها اجازه می دهد اشیاء تصادفی را شناسایی و مکان یابی کنند. هنگامی که ربات موقعیت یک جسم را پیدا می کند، برنامه ریزی حرکت در زمان واقعی به آن کمک می کند تا به سمت آن حرکت کند.

نمونه ای از نحوه استفاده از کنترلر Eureka Archimedes است که برای اولین بار فناوری هایی را که در اصل برای ربات Ikea توسعه داده شده بود به فروشگاه معرفی کرد. او قادر است عدسی ها و آینه هایی با اندازه های مختلف را پردازش کند و این اشیاء ظریف را در سینی قرار دهد تا پوشانده شود. دکتر فام کوانگ کوانگ، یکی از بنیانگذاران Eureka، به TechCrunch گفت که Archimedes در حال حاضر در کارخانه ای در سنگاپور کار می کند و به یک تولید کننده لنز لیزری آمریکایی خدمت می کند و این شرکت سفارشات بعدی متعددی را برای این ربات دریافت کرده است.

بازوی رباتیک جدید Eureka Robotics برای لنزهای نوری و آینه طراحی شده است

این بودجه برای تسریع توسعه Eureka Controller، محصول شاخص این شرکت که به کارخانه‌ها اجازه می‌دهد تا وظایف HAHA را در یکپارچه‌سازهای سیستم و کارخانه‌ها پیاده‌سازی کنند، استفاده خواهد شد. دکتر فام، یکی از بنیانگذاران Eureka، گفت: «اگرچه فناوری‌های اصلی بالغ هستند و در حال حاضر موجود هستند، ما می‌خواهیم استفاده از این فناوری‌ها را برای یکپارچه‌سازان سیستم واقعاً آسان کنیم. آسان کردن فناوری مدرن برای مهندسین غیر برنامه نویس در واقع دشوار است. بخشی از بودجه برای توسعه تیم مهندسی نرم افزار Eureka Robotics و تیم های محصول Eureka Controller استفاده خواهد شد.

Eureka Robotics همچنین قصد دارد تجاری سازی خود را در سنگاپور و چین و بازارهای جدیدی مانند ژاپن و ویتنام با کمک UTEC و Touchstone به ترتیب گسترش دهد. در حال حاضر دفاتری در سنگاپور و فرانسه و شرکای توزیع در چین، ژاپن و ایالات متحده دارد

3 روشی که بنیانگذاران فناوری عمیق می توانند از برزخ خلبان خارج شوند