منو سایت

EV، AV و بسته‌های پرداخت: 3 بیانیه از درآمد GM برای سه ماهه اول

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
EV، AV و بسته‌های پرداخت: 3 بیانیه از درآمد GM برای سه ماهه اول

گزارش درآمد سه ماهه اول جنرال موتورز و یک تماس تحلیلگر همراه در روز سه‌شنبه، جاه‌طلبی‌های بزرگ این شرکت را برای خودروهای الکتریکی و خودروهای خودران – و پولی که مایل است پشت سر آن بگذارد، نشان داد.

صورت مالی اولیه در گزارش سه ماهه اول، علیرغم محدودیت های عرضه، صورت سود بود. با این حال، این تماس نظرات جالب دیگری را به همراه داشت، همچنین تغییر قابل توجهی در برنامه مبتنی بر غرامت و برآورد هزینه برای کروز – که همه آنها بر تضمین موفقیت جنرال موتورز در خودروهای برقی و AV متمرکز بودند.

ابتدا قسمت های مالی. جنرال موتورز گفت سود خالص در سه ماهه اول از 3.02 میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل به 2.9 میلیارد دلار کاهش یافته است. درآمد 11 درصد افزایش یافت و به 35.9 میلیارد دلار رسید، اما انتظارات تحلیلگران را نادیده گرفت.

جنرال موتورز مانند خودروسازان در سراسر جهان با فشارهایی از جمله اختلال در زنجیره تامین، کمبود نیمه هادی ها و افزایش تورم مواجه است. این بادهای مخالف باعث شد فروش خودروهای جنرال موتورز در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد کاهش یابد. با این حال، این خودروساز موفق شد شکاف درآمدی را کاهش دهد.

پل جاکوبسون، مدیر مالی مالی، روز سه شنبه به تحلیلگران گفت: «ما به سه ماهه اول بسیار قوی دست یافتیم، از جمله رشد درآمد بیش از 10 درصد بر اساس سالانه، که ناشی از تقاضای زیاد برای محصولات ما، به ویژه برای کامیون‌های سایز کامل و خودروهای شاسی بلند است.

چند مورد دیگر برجسته بود. این سه مورد اول است.

تعرفه های یورو با قیمت پایین

جنرال موتورز متکی است پیکاپ های الکتریکی و مجموعه جدیدی از مدل های برقی باتری مقرون به صرفه برای کمک به فروش 1 میلیون خودروی برقی در آمریکای شمالی تا سال 2025.

مدیر عامل شرکت مری بارا گفت که بزرگترین فرصت رشد برای این خودروساز آمریکای شمالی در کامیون های برقی است و نسخه الکتریکی شورولت سیلورادو که با باتری کار می کند قرار است تولید اوایل سال آینده آغاز شود. با این حال، این یک بخش رقابتی فزاینده است که با رقبای تازه وارد Rivian و همچنین فورد که کامیون الکتریکی جدید خود را ساعاتی قبل از سود جنرال موتورز معرفی کرد، جمع شده است.

F-150 لایتنینگ تمام الکتریکی فورد روز دوشنبه وارد مرحله تولید شد. جیم فارلی، مدیرعامل فورد روز سه‌شنبه در یک پخش زنده به مناسبت انتشار لایتنینگ اعلام کرد که این خودروساز قصد دارد به زودی دومین کامیون برقی خود را روانه بازار کند.

جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد بر روی مدل‌های برقی ارزان‌تر تمرکز کند.

بارا گفت: “یکی دیگر از زمینه هایی که ما در حال ایجاد مزیت رقابتی هستیم، خودروهای برقی مقرون به صرفه هستند – بخشی از بازار که رقبای ما در آن تمرکز ندارند.” و افزود که این بخش “منبع اصلی رشد برای شورلت و بیوک خواهد بود.”

تقریبی 30000 دلار شورلت اکینوکس EV که در پایان سال 2023 پیش بینی می شود، “این تصور را که خودروهای الکتریکی شیک، کاربردی و دوردست کالاهای لوکس هستند، از بین خواهد برد.” انتظار می رود که همکاری با هوندا در سال 2027 مدل های بیشتری را به مجموعه جنرال موتورز اضافه کند.

جبران خسارت

جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد بخش قابل توجهی از حقوق بلندمدت اجرایی خود را به اهداف خود در زمینه خودروهای برقی مرتبط کند. Barra جزئیاتی از معنای “بخش قابل توجه” ارائه نکرد، به جز اینکه گفت که این شرکت شاخص هایی را برای حجم خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی، زمان شروع به کار خودروهای برقی و کیفیت عرضه EV به اقدامات مالی موجود اضافه کرده است.

جزئیات بیشتر در 29 آوریل در بیانیه پروکسی جنرال موتورز منتشر خواهد شد.

این تغییر، جاه طلبی های بار و هیئت مدیره را برای تسلط بر فروش خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی نشان می دهد.

بسته غرامت بارا برای سال 2020 23.7 میلیون دلار است که شامل 2 میلیون دلار حقوق، 13.1 میلیون دلار جوایز سهام و جایزه ارائه 3.78 میلیون دلار است.

کشتی تفریحی

جنرال موتورز اعلام کرد که انتظار دارد امسال 2 میلیارد دلار برای شرکت تابعه خود به نام کروز هزینه کند. در حالی که نه جنرال موتورز و نه کروز دقیقا به اشتراک گذاشته اند که این عدد چشم نواز برای چه چیزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، می توانیم فرض کنیم که مربوط به برنامه های آنها برای تجاری سازی است.

کروز همچنین قصد دارد تولید انبوه Origin AV ویژه خود را در سال 2023 آغاز کند و در تلاش است خدمات روباتیک خود را در سانفرانسیسکو گسترش دهد.

با نگاهی به تفکیک صورت سود و زیان، در حال حاضر شاهد افزایش زیان نسبت به سال گذشته هستیم. کروز در سه ماهه اول 325 میلیون دلار از دست داد، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 229 میلیون دلار بود. اما جنرال موتورز شرط‌بندی کرده است که سرمایه‌گذاری‌اش در کروز نتیجه خواهد داد. این خودروساز گفت که انتظار دارد کروز تا پایان دهه 50 میلیارد دلار درآمد سالانه داشته باشد.