منو سایت

EV SPAC با مقررات جدید سرعت روبرو است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
EV SPAC با مقررات جدید سرعت روبرو است

این یک جاده پر دست انداز برای وسایل نقلیه الکتریکی استارت آپی بوده است که در دو سال گذشته عجله کرده اند تا سهامی عام شوند و با یک شرکت ساختگی که در سهام عمومی معامله می شود ادغام شده اند.

اکنون، گسترده‌ترین تلاش SEC برای سرکوب این به اصطلاح ادغام‌های معکوس ممکن است چندین نابرابری را در مسیر تغییر و نگهداری SPAC ایجاد کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده روز سه شنبه یک دوره 60 روزه را برای بحث عمومی در مورد تعدادی از دستورالعمل های پیشنهادی SPAC، به ویژه در مورد افشا، شیوه های بازاریابی و نظارت شخص ثالث به پایان خواهد رساند. در صورت تایید، مانع برای پیوستن به SPAC افزایش خواهد یافت و آن را با بار نظارتی شرکت‌هایی که از مسیر سنتی‌تر عرضه اولیه اولیه سهام پیروی می‌کنند، برابری می‌کند.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، زمانی که این پیشنهاد برای اولین بار در ماه مارس ارائه شد، گفت: این قوانین “به سرمایه گذاران در این خودروها کمک می کند تا از محافظتی مشابه با سرمایه گذاری در عرضه های عمومی اولیه سنتی برخوردار شوند.” این قوانین، در صورت تصویب، حفاظت از سرمایه گذاران فعلی را نیز تقویت می کند و همچنین از استفاده SPAC از “زبان بیش از حد خوش بینانه یا نتایج آینده بیش از حد امیدوار کننده” برای جذب سرمایه گذاران بالقوه جلوگیری می کند.

گنسلر در ماه مارس گفت: «در نهایت، من فکر می کنم مهم است که محرک های اقتصادی SPAC را در نظر بگیریم. از نظر عملکرد، IPO SPAC هدف به عنوان یک وسیله جایگزین برای انجام IPO استفاده می شود.

جزئیات

مهم‌ترین تغییر در دستورالعمل‌های پیشنهادی مستلزم همسویی صورت‌های مالی مورد نیاز برای SPAC با صورت‌های مالی IPOهای سنتی است که گامی کلیدی در جهت ایجاد شفافیت بیشتر است. این شامل افشای بیشتر در چندین زمینه است.

این دستورالعمل‌ها همچنین از متولیان امر مانند حسابرسان، وکلا و بیمه‌گران می‌خواهد که در قبال کار خود، از جمله مسئولیت اظهارات ثبتی که SPAC باید قبل از یک IPO هدفمند ارائه کند، پاسخگو باشند. جنسلر گفت که این تغییرات “یک کارکرد کلیدی برای کلاهبرداری پلیس فراهم می کند و از صحت افشای اطلاعات به سرمایه گذاران اطمینان می دهد.”

در حالی که پروپوزال در حال طی مراحل تصویب است، برخی از فعالان بازار دکمه مکث را فشار داده اند.

به عنوان مثال، گلدمن ساکس در ماه مه معاملات خود را متوقف کرد، در حالی که منتظر بود ببیند مقررات جدید چگونه بر معامله تأثیر می گذارد، به خصوص اگر SEC به اصطلاح امنیت بندر امن را لغو کند که قبلاً به SPAC اجازه می داد پیش بینی های صعودی انجام دهد. Credit Suisse و Citigroup نیز ابراز نگرانی کردند.

رامی لین، وکیل بازار سرمایه و ادغام و تملک در Vinson و Elkins می‌گوید: «می‌توانم بگویم که فکر می‌کنم در سال 2025 یک میلیون دلار درآمد خواهم داشت، اما در اینجا همه دلایلی وجود دارد که ممکن است این کار را انجام ندهم». “اگر می گویید یک بندر امن وجود دارد، در صورت اشتباه بودن آن نمی توان قضاوت کرد.”

پروفسور مایکل کلازنر، استاد حقوق استنفورد، گفت: مقررات پیشنهادی SEC “گامی بسیار بزرگ در جهت درست” است، به خصوص اگر SPAC ها ملزم به افشای میزان کاهش ارزش سهام سهامداران خود در طول ادغام باشند.

SEC انتظار دارد دستورالعمل های جدید را در نیمه دوم سال 2022 نهایی کند. در همین حال، طبق تحقیقات SPAC، از حدود 600 SPAC که در حال حاضر به دنبال خرید هستند، برخی از معاملات به حالت تعلیق درآمده یا فسخ شده اند.

کاتالیزور

اجازه دادن به استارت‌آپ‌ها قبل از شروع کار برای راه‌اندازی یک میان‌بر برای IPO قبل از فروش خودرو، منجر به مشکلاتی در بسیاری از زمینه‌ها شده است.

قوانین امروز به قدری ضعیف هستند که شرکت Electric Last Mile Solutions سازنده خودروهای الکتریکی در سه ماه و نیم گذشته بدون حسابرس بوده است. این سازنده که در ژوئن 2021 از طریق ادغام 1.4 میلیارد دلاری با Forum Merger III وارد بازار عمومی شد، در پرونده SEC در روز جمعه اعلام کرد که در ماه ژوئن، یک ماه زودتر از حد انتظار، در خطر تمام شدن پول است، اگر این کار را انجام ندهد. بودجه پیدا کنید

Electric Last Mile Solutions همچنین در صورت عدم ارائه گزارش سالانه تاخیری خود برای سال 2021 و گزارش مالی سه ماهه اول 2022، در خطر حذف از لیست قرار دارد. این شرکت دلیل این تاخیر را جدایی شدید از شرکت حسابداری خود BDO می‌داند.

اختلاف عمومی در مورد اینکه چه کسی به معمار اصلی برق در طرح تخفیف قبل از ادغام کمک کرد – اقدامی که منجر به استعفای مدیرعامل و رئیس شرکت در ماه فوریه شد – باعث تحقیقات SEC در ماه مارس شد.

این خبر باعث شد سهام به زیر 1 دلار سقوط کند و شرکت را مجبور کرد برای کاهش هزینه‌ها و لغو دستورالعمل‌های خود برای باقیمانده سال 2022 نزدیک به یک چهارم نیروی کار خود را اخراج کند. آن را مجبور کنید تا سه شنبه طرحی را برای مطابقت ارائه دهد.

نمونه های دیگری از این رویکرد لایسز فیر در دنیای SPAC فراوان است. Canoo، Faraday Future، Lordstown Motors و Nikola تنها برخی از SPAC هایی هستند که با مشکل مواجه شده اند.

فارادی فیوچر نیز با لغو نزدک مواجه شد، اما موفق شد گزارش سالانه خود را برای سال 2021 و نتایج مالی سه ماهه اول سال 2022 را در این ماه ارائه کند.

در حالی که گزارش‌های درآمد مانع حذف از فهرست شدند، آنها همچنین نشان دادند که شرکتی در حال سوختن پول با چشم‌انداز کم یا بدون درآمد در آینده نزدیک است.

این شرکت زیان عملیاتی 149 میلیون دلاری را برای سه ماهه اول سال 2022 گزارش کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 19 میلیون دلار بود. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که افزایش زیان ناشی از افزایش قابل توجه تعداد کارکنان و هزینه های مرتبط با کارکنان و افزایش خدمات حرفه ای است که عمدتاً به بررسی کمیسیون ویژه مربوط می شود. زیان خالص برای سه ماه منتهی به 31 مارس 2022 به 153 میلیون دلار در مقایسه با زیان 76 میلیون دلاری برای سه ماهه اول سال 2021 افزایش یافت.

فارادی فیوچر همچنان در راه اندازی FF 91 1050 اسب بخاری خود با مشکل مواجه است. به گفته این خودروساز، این سدان براق می تواند 0 تا 60 مایل در ساعت را در 2.39 ثانیه طی کند و با یک بار شارژ باتری بیش از 300 مایل را طی کند.

مدیرعامل کارستن بریتفلد روز دوشنبه در مصاحبه ای با سرمایه گذاران گفت که این شرکت تا 31 مارس 401 پیش سفارش برای FF 91 ثبت کرده است و قصد دارد این خودرو را در سه ماهه سوم سال 2022 عرضه کند. پیش‌سفارش‌های 1500 دلاری، سپرده‌های غیرالزام‌آور کاملاً قابل بازپرداخت هستند و قیمت‌ها نزدیک‌تر به راه‌اندازی اعلام خواهد شد.

بریتفلد گفت: «به خاطر داشته باشید که FF 91 خودروی بزرگی نیست.» وی افزود که این خودروساز قصد دارد در نهایت آن را به 6000 تا 8000 دستگاه در سال افزایش دهد.

حدود 80 درصد از تجهیزات مورد نیاز فارادی برای ساخت FF 91 در کارخانه آن در هانفورد، کالیفرنیا است و بقیه در شرف تحویل است. این خودروساز گفت که بودجه لازم برای پوشش چرخه تولید فعلی خود را دارد، اما برای تولید مدل دوم خود، سدان انبوه FF 81 و یک وسیله نقلیه هوشمند تحویل آخرین مایل به نام FF 71 به پول بیشتری نیاز دارد.

فارادی همچنین گفت که برای اولین فروشگاه خود در بورلی هیلز، کالیفرنیا قرارداد اجاره امضا کرده و مجوز یک فروشنده را برای فروش آنلاین خودروهای خود در سراسر کشور دریافت کرده است.