Faire 416 میلیون دلار گسترش از YC، Sequoia و دیگران برای عمده فروشی آنلاین دریافت می کند.

Faire 416 میلیون دلار گسترش از YC، Sequoia و دیگران برای عمده فروشی آنلاین دریافت می کند.

Faire که بازاری ایجاد کرده است که خرده فروشان را با مارک های مستقل در سراسر جهان متصل می کند، 416 میلیون دلار برای خود جمع آوری کرده است. بودجه سری Gاین شرکت امروز به TechCrunch تایید کرد که اندازه دور را بیش از دو برابر می کند.

به گفته این شرکت، با سرمایه اضافی، ارزش فایر در حال حاضر 12.59 میلیارد دلار به صورت نقد است، یا کمی کمتر از 200 میلیون دلار بیشتر از برآورد آن در ماه نوامبر. شرکای سرمایه بادوام، شرکای سرمایه D1 و گروه سرمایه گذاری Dragoneer به طور مشترک اولین بخش از تامین مالی را رهبری کردند.

Faire در نوامبر گذشته 400 میلیون دلار در یک بخش به ارزش 12.4 میلیارد دلار جمع آوری کرد. از آن زمان 196 میلیون دلار اضافی از سکویا و Y Combinator و همچنین 220 میلیون دلار دیگر از سایر سرمایه گذاران موجود جمع آوری کرده است که در مجموع 816 میلیون دلار از منابع مالی سری G جمع آوری شده است.

اکستنشن ها معمولا گرد صاف هستند، بنابراین غیر معمول نیست. اما چیزی که ما می‌توانیم در یک محیط جذب سرمایه به‌طور فزاینده چالش‌برانگیز ببینیم این است که شرکت‌ها به جای جذب سرمایه جدید به عنوان دور جدیدی از تأمین مالی، مسیر توسعه را انتخاب می‌کنند.

«ما چندان تعجب نمی‌کنیم که توسعه‌ها اتفاق می‌افتد. پسوند از نظر مستندسازی ساده تر است،فیل هاسلت، بنیانگذار و مدیر عامل EquityZen، یک بازار آنلاین برای معاملات سهام کارکنان قبل از عرضه اولیه سهام شرکت های خصوصی، گفت. به نظر می رسد آپارتمان چیز جدیدی است.

به عنوان مثال، اگر هنوز در سال 2021 بودیم، سرمایه اضافی که ماه‌ها پس از بسته شدن بودجه جمع‌آوری شد ممکن است به دور جدیدی از بودجه نیاز داشته باشد. اما در محیط امروزی – که بسیاری از LP ها و VC ها از سرمایه گذاری کنار می کشند – برخی از شرکت هایی که در حدود 18 ماه گذشته سرمایه گذاری کرده اند، ممکن است به جای انجام تامین مالی بعدی، از نظر مالی و اداری منطقی تر باشد.

هاسلت گفت: «با برنامه‌های افزودنی، می‌توانید به سراغ سرمایه‌گذاران موجود بروید و علامت آنها را دریافت کنید که دایره را کمی بزرگ‌تر خواهید کرد. “به طور کلی، گفتگو می تواند چیزی شبیه به این باشد: “هی، در این بازار، ما فکر کردیم منطقی است که مقداری پول اضافی دریافت کنیم، و این به همان قیمتی است که شش ماه پیش پرداخت کردید.” و این شرکت می تواند ترازنامه خود را تقویت کند.

با آخرین دور بودجه، Faire از ابتدای سال 2017 تاکنون بیش از 1.4 میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

مدل Faire از این جهت جالب است که قصد دارد اگر بخواهید، یک شرکت مستقل آمازون باشد. کسب و کارهای مستقل در حال ظهور در سراسر جهان را با خرده فروشان محلی مرتبط می کند تا کالاهای آنها به افراد بیشتری فروخته شود.

در اواسط نوامبر، زمانی که او آخرین افزایش خود را اعلام کرد، فیر گفت که شاهد “بیش از سه برابر افزایش نسبت به سال قبل” بوده و در کمتر از پنج سال به بیش از یک میلیارد دلار در سال رسیده است. در همان ماه، Faire خاطرنشان کرد که شش ماه پس از گسترش به 15 بازار در اروپا و بریتانیا، فروش سالانه آن در منطقه از 150 میلیون دلار فراتر رفت – “مقیاسی که تقریباً سه سال طول کشید تا در آمریکای شمالی به آن دست یافت.”

طبق وب سایت آن، بازار آن بیش از 450000 خرده فروش در سراسر جهان را با بیش از 70000 برند از بیش از 100 کشور جهان به هم متصل می کند.

دورهای تمدید به برخی استارتاپ ها کمک می کند در طول کووید-19 تهاجمی بازی کنند

این شرکت به گسترش خود در اروپا ادامه می دهد و اخیراً در استرالیا راه اندازی شده است. این شرکت گفت، سرمایه جدید بر این گسترش جهانی، استخدام مستمر و توسعه محصول تمرکز خواهد کرد – از جمله کار بر روی محصولی که هدف آن “سیستم عامل عمده فروشی (OS)” باشد.

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، منطقی است که خرده فروشانی که محصولات منحصر به فردتری ارائه می دهند، مزیت های رقابتی را ببینند که شرکت هایی مانند Faire فقط می خواهند به افزایش آن کمک کنند.

اعتبار تصویر: منصفانه