منو سایت

Fashinza، بازار زنجیره تامین B2B برای مارک های مد، 100 میلیون دلار جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Fashinza، بازار زنجیره تامین B2B برای مارک های مد، 100 میلیون دلار جمع آوری می کند

این بیماری همه گیر عمدتاً زنجیره تأمین جهانی را تحت تأثیر قرار داد، به طوری که 60 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده در یک مطالعه گالوپ در آگوست 2021 گفتند که در دو ماه گذشته به دلیل کمبود نتوانستند محصول مورد نظر خود را دریافت کنند. بار اصلی تأثیر صنعت مد است که میلیون‌ها کارگر را در مغازه‌ها، تأمین‌کنندگان و کارخانه‌های تولیدی در سراسر جهان استخدام می‌کند. بنگلادش، یکی از بزرگترین صادرکنندگان پوشاک آماده، کاهش درآمد صادراتی خود را از 34.13 میلیارد دلار در سال 2018 به کمتر از 28 میلیارد دلار در سال 2020 گزارش کرد، زیرا برندهای غربی با محدودیت های مرزی با شیوع بیماری همه گیر دست و پنجه نرم کردند.

Fashinza، مستقر در دهلی، هند، “بازار” زنجیره تامین برندهای مد و خرده فروشان، یکی از بنیانگذاران ماه ها قبل از قطعی برق بود. اما مدیر عامل شرکت پاوان گوپتا می گوید این پلتفرم برای رسیدگی به این نوع چالش ها در زنجیره تامین طراحی شده است. دسترسی به گزینه های عملکردی که معمولاً در دسترس شرکت های بین المللی نیست.

“در طول مطالعه [the] تجارت الکترونیک مد از کسب و کار تا مصرف کننده [industry]ما از زنجیره های تامین مار مانند شوکه شدیم “، گوپتا، که با فاشینزا شروع کرد. آبیشک شارما و جمیل احمد از طریق ایمیل به TechCrunch گفتند. «اگرچه برندها قیمت خرده فروشی خود را به 75 تا 80 درصد افزایش دادند، اما با این حال تنها حدود 8 تا 10 درصد سود داشتند و به دلیل از دست دادن سهام زیاد یا کاهش سهام ضرر کردند. [They] دعوا… کدورت به دلیل واسطه های زیاد و تولیدکنندگان آنها که هزاران مایل دورتر هستند.”

گوپتا محصول فاشینزا را «از طراحی تا تحویل» توصیف می‌کند به این معنا که به برندها اجازه می‌دهد نه تنها تولیدکنندگان را بیابند و سفارش‌های گروهی انجام دهند، بلکه طرح‌های مد را نیز تجزیه و تحلیل کنند. مشتریان همچنین می توانند از Fashinza برای ردیابی تقویم ها برای زمان و اقدامات استفاده کنند، ابزاری که در صنعت پوشاک برای ردیابی مراحل تولید برای اطمینان از تحویل به موقع استفاده می شود.

فاشینزا

بازار B2B زنجیره تامین فاشینزا.

در سمت تولید، فاشینزا با کارخانه‌ها همکاری کرده است تا پشته نرم‌افزاری خود به نام FactoryOS را برای نمونه‌برداری، موجودی و کارهای مالی راه‌اندازی کند. گوپتا گفت: این نرم افزار چرخه عمر لباس را ردیابی می کند و از الگوریتم های آموزش داده برای مقایسه برندها با تامین کنندگان استفاده می کند و شاخص های عملکرد را پیش بینی می کند.

در تایید رویکرد فاشینزا به مدیریت زنجیره تامیناین شرکت امروز اعلام کرد که 100 میلیون دلار از منابع مالی سری B (60 میلیون دلار سهام و 40 میلیون دلار بدهی) به رهبری Prosus Ventures و Westbridge با Accel، Elevation و ADQ به ارزش 300 میلیارد دلار. این دایره دارای مجموع 135 میلیون دلار فاشینزا است که گوپتا می گوید برای بهبود فناوری زنجیره تامین شرکت و گسترش بازارهای جدید از جمله خرید مواد خام استفاده می شود.

بازارهای تجاری به کسب و کار اینجا هستند تا بمانند. ما نمی توانیم دنیایی را تصور کنیم که حتی در سال 2030 برندها مجبور باشند 100 تماس برقرار کنند، 200 ایمیل ارسال کنند و شش ماه منتظر بمانند. [a] گوپتا گفت: سفارش گروهی. “کل تجربه شکسته است و در این دنیای پرشتاب کار نمی کند. اما راه حل ها … باید عمودی و بسیار شخصی برای … صنایع باشند.”

یک بازار در حال رشد

قبل از راه اندازی Fashinza، گوپتا یکی از بنیانگذاران Curofy، یک برنامه شبکه اجتماعی برای پزشکان بود. شارما قبلاً به ایجاد خرده‌فروشی تجارت الکترونیک OfferBean کمک کرده بود. آنها به همراه احمد در سال 2020 فاشینزا را راه اندازی کردند که اکنون 200 نفر در آن مشغول به کار هستند. گوپتا انتظار دارد تا پایان سال تعداد کارمندان به 250 نفر افزایش یابد.

فاشینزا با دریافت کارمزد «مبتنی بر استفاده» از تأمین‌کنندگان برای هر سفارش و با ارائه خدمات ارزش افزوده مانند لجستیک، فین‌تک و پرداخت‌های بین‌تجاری به برندها و تولیدکنندگان، درآمد کسب می‌کند. گوپتا ادعا می کند که فاشینزا می تواند از طریق آن به صرفه جویی در هزینه دست یابد بهبود اقتصاد عرضه واحدها با استفاده از «ظرفیت استفاده نشده» و «بهبود راندمان تولید» از طریق فناوری و داده.

قطعا، Fashinza هیچ کمبودی در رقابت در بازار مدیریت زنجیره تامین ندارد، که Statista پیش بینی می کند که تا سال 2026 هزینه آن 30.91 میلیارد دلار خواهد بود، در حالی که 19.58 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافته است. Shipium به خرده فروشان الکترونیکی فناوری های خرده فروشی زنجیره تامین را ارائه می دهد، در حالی که ShelfLife بازاری را ارائه می دهد. برای تامین کنندگان مواد خام بر اساس آنچه مارک ها واقعاً به آن نیاز دارند. همچنین پلتفرم های تامین پایدار مانند Sourceful وجود دارد که در کنار پلتفرم های تامین مالی زنجیره تامین از جمله Tradeshift قرار دارند.

گوپتا این ادعا را دارد تمرکز فاشینزا بر صنعت مد آن را به اندازه کافی متمایز می کند و به درک مشتریان تا کنون اشاره می کند. او ادعا می کند که در حال حاضر بیش از 200 برند و 150 کارخانه از این پلت فرم استفاده می کنند که عمدتاً بر روی هند، بنگلادش، چین، ایالات متحده، بریتانیا، امارات متحده عربی و ویتنام تمرکز دارند.

از لحاظ تاریخی، چالش متقاعد کردن برندهای مد و لباس برای اتخاذ فناوری‌هایی برای مدرن‌سازی فرآیندهای موروثی، از جمله عرضه، بوده است. به عنوان مثال، یک مطالعه مک کینزی در سال 2020 نشان داد که در حالی که 74٪ از برندها انتظار دارند دیجیتالی شدن توسعه محصول و منبع یابی سرعت یابد، تنها 20٪ برنامه دارند تا فناوری انتخاب کشور و تامین کننده را عملی رایج کنند.

اما گوپتا به آن اعتقاد دارد فاشینزا چیزها – و بودجه – برای موفقیت را دارد. در واقع، این استارت آپ می تواند از رونق سرمایه گذاری مداوم در بازار مدیریت زنجیره تامین بهره مند شود، که اشاره کرد تزریق 11.3 میلیارد دلار از سرمایه گذاران خطرپذیر در سال گذشته.

تصمیمی که فاشینزا گرفته است عمدتاً مبتنی بر فناوری است که ما را از رقبای خود متمایز می کند. اختلال ایجاد شده توسط اوبر و آمازون در صنایع مربوطه خود را تصور کنید. گوپتا گفت: “فاشینزا در حال انجام کاری مشابه در تجارت پوشاک از تجارت به تجارت است.” “تولید انتها به انتها از طریق پلتفرم فاشینزا با شفافیت و کنترل قابل مدیریت است – بدون نیاز به خروج مدیران از دفاتر، بدون نیاز به اتکا به چند واسطه و عدم امکان تاخیرهای اعلام نشده.