منو سایت

FBI در حال بررسی سود باج افزار با واحد جرایم ارزهای دیجیتال جدید است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401


دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده واحد جدیدی را راه اندازی کرده است که به ردیابی جنایات ارزهای دیجیتال و سود باج افزار اختصاص دارد.

معاون دادستان کل لیزا موناکو از تشکیل تیم بهره برداری از دارایی های مجازی (VAXU) در طی سخنرانی در کنفرانس امنیت سایبری در مونیخ این هفته خبر داد و گفت که این واحد به دولت ایالات متحده کمک می کند تا با “تهدیداتی که از نوآوری به همان سرعتی که بازار استفاده می کنند” مقابله کند. آن را تولید می کند.”

موناکو با اشاره به اینکه FBI در حال حاضر بیش از 100 نوع مختلف از باج افزار را ردیابی می کند، افزود: این شامل “انفجار باج افزار و سوء استفاده از ارزهای دیجیتال” است. Chainalysis گزارش می دهد که کلاهبرداران در سال 2021 بیش از 7.7 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده را از قربانیان در سراسر جهان پاک کردند که نسبت به سال قبل 80 درصد افزایش داشته است.

بخش VAXU FBI متخصصان ارزهای رمزنگاری شده، تجزیه و تحلیل بلاک چین و سلب مالکیت دارایی های مجازی را در یک مکان ترکیب می کند تا بر روی تحقیقات کار کرده و به بقیه FBI آموزش دهد. این واحد تخصصی بخشی از تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده (NCET)، بخشی از وزارت دادگستری ایالات متحده خواهد بود که در اواخر سال 2021 برای بررسی استفاده مجرمانه از دارایی های دیجیتال، با تمرکز ویژه بر مبادلات ارزهای دیجیتال مجازی و سایر فناوری هایی که اجازه می دهد تا سوء استفاده از ارز دیجیتال یا تسهیل فعالیت های مجرمانه.

موناکو گفت: «باج‌افزارها و اخاذی‌های دیجیتال، مانند بسیاری از جرایم دیگر که از طریق ارزهای دیجیتال تأمین می‌شوند، تنها در صورتی کار می‌کنند که افراد شرور پول دریافت کنند، به این معنی که ما باید مدل کسب‌وکار آن‌ها را خراب کنیم». «ارز می‌تواند مجازی باشد، اما پیامی که به شرکت‌ها داده می‌شود، مشخص است: اگر به ما گزارش دهید، می‌توانیم پول را پیگیری کنیم و نه تنها به شما کمک کنیم، بلکه امیدواریم از قربانی بعدی جلوگیری کنیم.

موناکو همچنین این هفته اعلام کرد که یون یانگ چوی، دادستان فدرال با تجربه در پیگرد قانونی مجرمان سایبری، به عنوان اولین مدیر NCET منصوب شده است.

چوی گفت: «NCET نقش کلیدی در حصول اطمینان از اینکه با رشد و توسعه فناوری پیرامون دارایی‌های دیجیتال، این بخش تلاش‌های خود را برای مبارزه با سوء استفاده غیرقانونی آنها توسط مجرمان از هر نوع تسریع و گسترش می‌دهد، ایفا خواهد کرد.

این اعلامیه تنها چند هفته پس از آن صورت می گیرد که وزارت دادگستری بیش از 94000 بیت کوین به ارزش 3.6 میلیارد دلار را مصادره کرد که گفته می شود در جریان هک ارز دیجیتال Bitfinex در سال 2016 به سرقت رفته است. بزرگترین مصادره مالی تاکنون توسط این وزارتخانه.

وزارت دادگستری آمریکا 3.6 میلیارد دلار بیت کوین را پس از درهم شکستن یک جفت کارآفرین در طرح شویی Bitfinex توقیف کرد.