Fleet معتقد است که شرکت ها باید به جای خرید لپ تاپ، آنها را اجاره کنند

Fleet معتقد است که شرکت ها باید به جای خرید لپ تاپ، آنها را اجاره کنند

استارت آپ فرانسوی Fleet می خواهد با مدیریت سخت افزار به عنوان یک سرویس، بهترین دوست بخش فناوری اطلاعات شما شود. مشتریان ناوگان می توانند رایانه ها و تلفن های هوشمند را با هزینه ثابت ماهانه اجاره کنند. اگر مشکل سخت‌افزاری وجود داشته باشد، راه‌اندازی بازگشت و تعمیر را انجام می‌دهد.

و هنگامی که زمان تمدید فرا می رسد، Fleet می تواند لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند قدیمی شرکتی را با لپ تاپ های جدید جایگزین کند. مشتریان می توانند ناوگان دستگاه های فعلی خود را در یک رابط اداری مشاهده کنند.

این شرکت طیف گسترده ای از دستگاه ها را ارائه می دهد. به عنوان مثال، یک مک بوک پرو 14 اینچی با تراشه M1 Pro و 16 گیگابایت رم در حال حاضر 99.90 یورو برای هر دستگاه در ماه هزینه دارد. M1 MacBook Air از 54.90 یورو برای هر دستگاه در ماه شروع می شود. آیفون 13 با 128 گیگابایت حافظه برای شما 44.90 یورو در ماه هزینه خواهد داشت.

همچنین می توانید لپ تاپ های مایکروسافت (سرفیس لپ تاپ گو، سرفیس لپ تاپ 4 و سرفیس پرو 7)، رایانه های دل و حتی چند کروم بوک را پیدا کنید. هنگامی که یک دستگاه به پایان عمر خود می رسد و دوباره به Fleet ارسال می شود، شرکت آن را به یک سازمان غیرانتفاعی می دهد، آن را به یک شرکت تعمیر می فروشد یا آن را بازیافت می کند.

Fleet یک استارت آپ است و هیچ گونه سرمایه گذاری خطرپذیر جذب نکرده است. اما به خوبی در حال رشد است، زیرا انتظار می‌رود این شرکت با نرخ فعلی گردش مالی سالانه 13.1 میلیون دلار (12 میلیون یورو) داشته باشد.

در حال حاضر 600 مشتری از جمله برخی استارت آپ های معروف فرانسوی مانند Ankorstore، Ornikar، Sunday، Matera، Cubyn، Wemaintain و Shine وجود دارد. و امروز این شرکت شروع به ارائه دستگاه خود به عنوان خدمات در اسپانیا کرد. این شرکت همچنین یک دفتر در بارسلونا افتتاح خواهد کرد.

افزونه های اروپایی بیشتری در نقشه راه وجود دارد، زیرا بسیاری از تامین کنندگان ناوگان اکنون می توانند در سراسر اروپا ارسال کنند. این شرکت برای بازارهای بعدی خود به دنبال پرتغال، ایتالیا، آلمان و بلژیک است.

بسیاری از شرکت ها تصمیم می گیرند که دستگاه ها را مستقیماً برای کارمندان خود خریداری کنند. اما قیمت اولیه بالایی دارد و این بدان معنی است که شما ارائه دهنده ای ندارید که در صورت بروز مشکلات سخت افزاری به شما کمک کند.

شرکت ها به دنبال راه هایی برای تبدیل این هزینه های سرمایه ای بزرگ به هزینه های عملیاتی هستند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است برای خرید سخت افزار با بانک خود در مورد خط اعتباری مذاکره کند.

و این کلید درک مدل کسب و کار Fleet است. این استارت آپ مستقیماً با شرکای مالی و شرکت های لیزینگ مذاکره می کند، بنابراین مشتریان ناوگان فقط باید یک حساب کاربری ایجاد کنند و برخی اسناد را ارسال کنند. آنها می توانند ببینند که آیا می توانند لپ تاپ را فقط در چند دقیقه سفارش دهند یا خیر. سپس Fleet به ارائه دهنده خدمات دیگری تبدیل می شود که کار سخت را برای شما انجام می دهد.