منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • FlexID برای ارائه شناسه های غیربانکی مستقل در آفریقا از Algorand بودجه دریافت می کند

FlexID برای ارائه شناسه های غیربانکی مستقل در آفریقا از Algorand بودجه دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
FlexID برای ارائه شناسه های غیربانکی مستقل در آفریقا از Algorand بودجه دریافت می کند

بیشتر توجه جهان پیرامون بلاک چین معطوف به بالا و پایین بودن ارزهای دیجیتال است. شرکت‌های نوپا مانند FlexID به ما یادآوری می‌کنند که فناوری کتاب‌های توزیع‌شده این پتانسیل را دارد که نقش‌های دیگری از جمله ارائه سوابق هویتی قابل اعتماد بدون نیاز به یک مرجع متمرکز را ایفا کند.

یکی از استارت آپ هایی که روی این چشم انداز کار می کند، FlexID زیمبابوه است که در حال ساخت یک سیستم هویت مبتنی بر بلاک چین برای کسانی است که به دلیل فقدان اسناد هویتی از سیستم بانکی حذف شده اند. ایده FlexID از Algorand، یک پروتکل بلاک چین ایجاد شده توسط رمزنگار سیلویو میکال، که برنده جایزه تورینگ شد، بودجه دریافت کرد. هر دو طرف میزان سرمایه گذاری را فاش نکردند.

کشورهای آفریقایی در دهه گذشته گام های بزرگی در ارتقای شمول مالی برداشته اند، اما هنوز در مراحل اولیه است. بر اساس برآوردهای بانک جهانی برای سال 2021، بیش از 60 درصد از بزرگسالان در کشورهای جنوب صحرای آفریقا بانکی ندارند.

چند سال پیش، اعداد جدی تر بودند. به عنوان مثال، در زیمبابوه، تنها 30 درصد از جمعیت بزرگسال تا سال 2014 به خدمات مالی دسترسی داشتند. تعداد حساب های بانکی در این کشور در سال 2016 به 1.5 میلیون رسید.

یک مفهوم کلی وجود دارد که افزایش دسترسی به خدمات مالی در یک کشور منجر به بهبود رفاه اقتصادی می شود. و این همان چیزی است که دولت زیمبابوه با ارائه یک طرح شمول مالی از سال 2016 تا 2020 برای رسیدن به آن تلاش می کند.

تلاش ها تا حدودی موفقیت آمیز بوده است: درصد جمعیت بزرگسال زیمبابوه با دسترسی به خدمات مالی به 55 درصد افزایش یافته است، در حالی که تعداد حساب های بانکی به 8.5 میلیون در سال 2020 افزایش یافته است.

با این حال هنوز کارهای زیادی در این زمینه باید انجام شود. زمانی که مردم به سیستم مالی اعتماد کمی دارند یا اصلاً اعتماد ندارند یا نمی دانند که خدمات مالی خاصی وجود دارد که نیازهای آنها را برآورده می کند یا اسناد هویتی رسمی برای جستجوی این خدمات ندارند، دستیابی به شمول مالی بهینه می تواند باورنکردنی باشد.

اینها مشکلاتی هستند که آفریقا و بازارهای نوظهور را تحت تأثیر قرار می دهند، نه فقط زیمبابوه. پلتفرم هویت مستقل FlexID (SSI) از یک رویکرد غیرمتمرکز استفاده می کند و به کاربران امکان کنترل اطلاعات شخصی خود را می دهد – در آفریقا غیر معمول نیست، جایی که سایر تازه واردان راه حل های متمرکز مانند Smile Identity را ارائه می دهند که توسط YC Identitypass و Dojah پشتیبانی می شود.

این استارت آپ در بیانیه ای اعلام کرد که با کمک مالی از Algorand، FlexID قصد دارد شبکه هویت غیرمتمرکز خود را در بازارهای نوظهور در دسترس قرار دهد، جایی که تصور می شود بیش از یک میلیارد نفر هیچ هویت رسمی ندارند. ویکتور ماپونگا، کارآفرین سریالی زیمبابوه ای، FlexID را در سال 2018 به دلیل ناامیدی از سیستم بانکی تأسیس کرد.

FlexID کیف پول بلاک چینی را در اختیار کاربران قرار می دهد که اعتبار قابل تایید آنها را ذخیره می کند. راستی‌آزمایی به‌صورت زنجیره‌ای از طریق Algorand انجام می‌شود، که به عنوان راه‌حلی برای سه‌گانه بلاک چین امنیت، مقیاس‌پذیری و عدم تمرکز شارژ می‌شود. FlexID همچنین با دیگر برنامه‌های غیرمتمرکز Algorand (dApps) ادغام می‌شود.

سرمایه‌گذاری FlexID Algorand در زمانی انجام می‌شود که استارت‌آپ‌های بلاکچین آفریقایی مبالغ هنگفتی از سرمایه‌گذاران جذب می‌کنند. یک گزارش اخیر می گوید که بیش از 40 استارت آپ بلاک چینی آفریقایی در مجموع 127 میلیون دلار در سال 2021 جمع آوری کرده اند. امسال، برخی از سرمایه گذاری های چشم نواز در حال حاضر دیده شده است، مانند استارت آپ 23 میلیون دلاری Mara از سرمایه گذارانی مانند غول های تبادل ارزهای دیجیتال Coinbase و FTX. .

اگرچه FlexID خدماتی را در فضای هویت ارائه می دهد، بخش جامعی که راه حل آن و اکثر پلتفرم های بلاک چین در آن قرار دارند، فین تک است. شرکت‌هایی مانند FlexID وابستگی افراد به کارمزدهای انتقال پول نقد و ارز دیجیتال را کاهش می‌دهند، موانع ایجاد حساب از طریق کیف پول‌های کریپتو را کاهش می‌دهند و با چالش مستندسازی قاره مقابله می‌کنند.

Launch Decentralized Identity Spruce می خواهد به کاربران کمک کند تا جزئیات ورود خود را کنترل کنند

نوید مدیریت هویت در بلاک چین