منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Flutterwave آفریقایی فین تک تخمین خود را پس از 250 میلیون دلار سری D سه برابر کرد و به بیش از 3 میلیارد دلار رساند.

Flutterwave آفریقایی فین تک تخمین خود را پس از 250 میلیون دلار سری D سه برابر کرد و به بیش از 3 میلیارد دلار رساند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Flutterwave آفریقایی فین تک تخمین خود را پس از 250 میلیون دلار سری D سه برابر کرد و به بیش از 3 میلیارد دلار رساند.


شرکت آفریقایی فین‌تک Flutterwave 250 میلیون دلار در دور سری D جمع‌آوری کرد که ارزش شرکت را سه برابر کرد و به بیش از 3 میلیارد دلار رساند. فقط دوازده ماه.

در مارس 2021، استارت آپ مستقر در لاگوس مستقر در سانفرانسیسکو، 170 میلیون دلار در دور 1 میلیارد دلاری سری C Tiger Global و Avenir جمع آوری کرد. آخرین بودجه، که تخمین اکتبر بلومبرگ را تأیید می کند، افزایش کلی Flutterwave را از شروع شش سال پیش به 475 میلیون دلار رسید (35 میلیون دلار سری B در سال 2020 و 20 میلیون دلار سری A در سال 2018 جمع آوری کرد).

با 3 میلیارد دلار، Flutterwave در حال حاضر با ارزش ترین استارت آپ آفریقا است که از تخمین 2 میلیارد دلاری تعیین شده توسط SoftBank OPay و پلت فرم پرداخت فرامرزی Chipper Cash با پشتیبانی FTX در سال گذشته فراتر رفته است.

Flutterwave به رهبری بنیانگذار و مدیر عامل Olugbenga “GB” Agbula، پرداخت های فرامرزی به مشاغل کوچک و بزرگ در آفریقا را از طریق یک API تسهیل می کند. این شرکت همچنین به شرکت های خارج از آفریقا کمک می کند تا به این قاره گسترش پیدا کنند. برخی از مشتریان بین المللی آن عبارتند از Booking.com، Flywire و Uber.

Flutterwave از زمانی که TechCrunch سال گذشته دایره تکشاخ خود را پوشش داد، رشد نجومی داشته است. در آن زمان، شرکت پرداخت گفت که 140 میلیون تراکنش به ارزش بیش از 9 میلیارد دلار را پردازش کرده است. یک سال بعد، غول پرداخت آفریقایی با زیرساخت در 34 کشور در این قاره، اکنون 200 میلیون تراکنش به ارزش بیش از 16 میلیارد دلار را انجام می دهد.

تعداد مشاغلی که از پلتفرم آن استفاده می کنند نیز افزایش یافته است. در مارس 2021، 290000 بود. اکنون 900000 شرکت در سراسر جهان از Flutterwave برای پردازش پرداخت‌ها به 150 ارز و در حالت‌های مختلف پرداخت استفاده می‌کنند: کارت‌های محلی و بین‌المللی، کیف پول موبایل، حواله‌های بانکی و محصول مصرفی آن Barter.

شرکت پرداخت آفریقایی Flutterwave 170 میلیون دلار جمع آوری کرده است که اکنون بیش از 1 میلیارد دلار ارزش دارد.

در حالی که سهم بازار Flutterwave در پرداخت های شرکتی دارد در درجه اول مسئول این رشد بود، تنوع به محصولات فین تک برای مشاغل کوچک و متوسط، خرده فروشی و مصرف کنندگان نیز نقش داشت.

“این از ما عمدی بود زیرا ما این امکان را در فضای SMB و نحوه آنها دیدیم نیاز آگبولا به TechCrunch گفت: «همان فناوری توسط Ubers و Netflixs در سراسر جهان استفاده می شود. برخی از این موارد بدیهی است زیرا ما فروشگاه Flutterwave را گسترش داده ایم، که به کسب و کارهای کوچک در سراسر آفریقا اجازه می دهد تا یک فروشگاه آنلاین تجارت الکترونیکی با هزینه صفر راه اندازی کنند.

فروشگاه Flutterwave، در آوریل 2020 راه اندازی شد. دوباره کار شد نوامبر گذشته به بازار فلاترویو. راه حل تجارت الکترونیک به بیش از 30000 تاجر رسیده است که می توانند از محصولات مختلف خرید کنند.. در ماه دسامبر، Flutterwave Send را راه‌اندازی کرد، یک سرویس انتقال پول که به کاربران اجازه می‌دهد برای دریافت‌کنندگان از آفریقا و به آفریقا پول ارسال کنند..

مشتریان از Send استفاده می کنند – که Agboola آن را “سریع ترین محصول در حال رشد Flutterwave” نامید – به طور عمده این شرکت به TechCrunch گفت که برای پرداخت هزینه های حمایت خانواده، هدایا و شهریه. ارسال 4729 تراکنش پردازش شده با مجموع پرداخت های بیش از 3.59 میلیون دلار در اولین ماه کامل راه اندازی آن. اکثر مشتریان او از نیجریه، ایالات متحده و بریتانیا هستند

“آنها بودند آگبولا گفت: برای تبدیل شدن به چیزی که می‌خواستیم باشیم: زیرساختی برای انواع پرداخت‌ها. “امروزه در آفریقا هیچ بخشی وجود ندارد که در آن Flutterwave بخشی از این بخش باشد و به خرده فروشان و مصرف کنندگان اجازه رشد و مقیاس را بدهد.”

Flutterwave پس از مقیاس بندی محصول خود برای پرداخت در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، خدمات خود را در شمال مصر و مراکش گسترش داد. آگبولا استدلال می کند که توسعه در این کشورها اولین گام در انتقال Flutterwave به بازارهای نوظهور مانند خاورمیانه و آمریکای لاتین است. “ما می خواهیم تمرکز خود را تغییر دهیم فقط آفریقا به بازارهای نوظهور و در نهایت ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اروپا. هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که زیرساخت های ما این کریدورها را تغذیه می کند،” او گفت.

اگرچه Flutterwave در ایالات متحده مستقر است، اما در آنجا فعالیت نکرده است. بیشتر مشاغل مرتبط با ایالات متحده شامل مشارکت چشمگیر با غول های فین تک مانند PayPal، Visa، Discover و Worldpay FIS برای تسهیل پرداخت های جهانی به آفریقا بود.

اما اوت گذشته زمانی که جیمی کو را به عنوان مدیر رشد استخدام کرد تا توسعه خود را در ایالات متحده رهبری کند، این موضوع تغییر کرد. حالا فلاترویو یک شبکه ACH در کشور آمریکای شمالی با چندین مشتری با استفاده از پلتفرم برای پرداخت، جمع آوری و برداشت ACH راه اندازی می کند.. در همین راستا، Flutterwave در سپتامبر گذشته، Grow را به عنوان محصولی که به شرکت های آفریقایی کمک می کند تا در ایالات متحده و بریتانیا ثبت نام و ادغام شوند، راه اندازی کرد..

سرمایه جدید به Flutterwave مهمات می دهد تا محصولات مکمل بیشتری تولید کند. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد، همچنین به شرکت کمک می کند تا مشارکت مشتری در بازارهای موجود را تسریع کند و از طریق ادغام و اکتساب رشد کند..

اولین معامله عمومی که Flutterwave انجام داد، خرید پلتفرم خالق دیشا با مبلغ شش رقمی نامشخص بود.. توجیه خرید گم شده بود به برخی از تماشاگران، زیرا دیشا مسئول تجارت اصلی پرداخت Flutterwave نبود. Thاگرچه Flutterwave 20000 سازنده یا کسب‌وکار Disha را پذیرفته است (که همه آنها در زمان خرید فعال نبودند) و قصد دارد بازی طولانی مشارکت در اقتصاد جهانی سازندگان را انجام دهد، به نظر می‌رسد هدف فوری این معامله صرفه‌جویی باشد. پشتیبانی راه اندازی ناموفق با سیستم پرداخت پایدار.

Flutterwave دیشا را خریداری کرد، پلتفرمی برای سازندگان که قصد دارد در فوریه تعطیل شود

در آینده، Flutterwave خریدهایی را که ادامه خواهند داشت، در نظر خواهد گرفت تحکیم قدرت آن در فضای فین تک و از آنجایی که غول پرداخت‌کننده به تعمیق نفوذ خود در SMB و فضای فین‌تک مصرف‌کننده ادامه می‌دهد، می‌توان حدس زد که استارت‌آپ‌های کوچک‌تر – از جمله آن‌هایی که حمایت کرده است، مانند CinetPay – می‌توانند به اهداف جذب تبدیل شوند.

“ما در حال برنامه ریزی برای رشد هستیم غیر معدنی از طریق اکتساب‌ها و این زمانی اتفاق می‌افتد که یک شرکت مناسب و قابل مشاهده با همان ارزش‌ها یا فرهنگ اصلی پیدا کنیم و هدف آن ساده‌تر کردن پرداخت‌ها در بازارهای نوظهور باشد. آره ما هنوز برنامه‌هایی برای آن داریم.

در حالی که برخی از سرمایه گذاران جهانی آنها اخیراً ابراز نگرانی کرده اند در ارزیابی استارت آپ ها در مواجهه با سقوط سهام فناوری عمومی، دیگران اشتهای خود را برای ریسک افزایش می دهند و معامله Flutterwave این واقعیت را منعکس می کند. آخرین حامیان او در این دور سری D شامل سرمایه‌گذار پیشرو B Capital Group و سرمایه‌گذاران مشارکت‌کننده Alta Park Capital، Whale Rock Capital و Lux Capit هستند. سرمایه گذاران موجود مانند Avenir Growth، Tiger Global، Glynn Capital، Green Visor و Salesforce Ventures نیز دو برابر شده اند.

مت کپیتال لوینسون، یکی از شرکای B Capital، در توضیح دلیل سرمایه‌گذاری شرکتش، در بیانیه‌ای گفت: «Flutterwave در نهایت می‌تواند یکی از مهم‌ترین کسب‌وکارهای فین‌تک جهان را ایجاد کند و به صدها هزار خرده‌فروش اجازه می‌دهد تا به صورت آنلاین معامله کنند و آفریقا را با جهانی ارتباط دهند. اقتصاد.”

اما به‌عنوان یکی از تک‌شاخ‌های فناوری آفریقا (در حال حاضر باارزش‌ترین دسته، که شامل OPay، Chipper Cash، Andela، Wave و Interswitch می‌شود) و فرزند فین‌تک آفریقایی (بخشی که بین 50 تا 60 درصد از سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال گذشته دریافت کرد. ) ، علاقه مندان به این فناوری در حال شمارش معکوس برای روزهایی هستند که Flutterwave به بازار عرضه شود. با این حال، این در برنامه‌های فوری غول فین‌تک نیست، زیرا به گفته مدیرعامل آن به نظر می‌رسد به سرعت در حال گسترش است.

آگبولا گفت: «در حال حاضر IPO وجود ندارد. “هدف ادامه تکامل و رشد است. ولی به طور مشخص ما قصد داریم از نظر بلوغ برای IPO آماده باشیم، که به معنای ادامه ساخت زیرساخت، عبور از T خود و قرار دادن امتیاز در IS خود در صورت انتخاب آن مسیر است.

فناوری آفریقا در سال 2021 مرکز توجه قرار گرفته است

گزارش‌ها حاکی از آن است که استارت‌آپ‌های آفریقایی در سال 2021 بین 4.3 میلیارد دلار به 5 میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌اند.