Fortnite از طریق Xbox Cloud Gaming به iOS بازگشته است

Fortnite از طریق Xbox Cloud Gaming به iOS بازگشته است

مایکروسافت در مبارزه با اپل از Epic Games حمایت می کند – و در این فرآیند Fortnite را به iOS بازگرداند. این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد که با Epic همکاری کرده است تا Fortnite را از طریق سرویس پخش بازی خود، Xbox Cloud Gaming، در دستگاه های اپل در دسترس قرار دهد.

Fortnite بازگشته است، اما شما هنوز نمی توانید فقط وارد اپ استور شوید و آن را درخواست کنید. برای بازی، باید به مرورگر سافاری اپل بروید و از Xbox.com/play دیدن کنید، فرآیندی که چندان آسان نیست، اما در صورت وجود، تنظیم آن فقط چند دقیقه طول می‌کشد. برای شروع بازی نیازی به اشتراک پولی ندارید، اگرچه باید به حساب مایکروسافت وارد شوید و آن را به حساب Epic Games خود پیوند دهید.

از نظر فنی، راه حل جدید مایکروسافت دومین دری است که ضربه را به آیفون و آیپد باز می گرداند. در ماه ژانویه، انویدیا اعلام کرد که Fortnite می‌تواند از طریق سرویس استریم بازی خود GeForce Now سازنده تراشه بازی کند، اگرچه تجربه مایکروسافت احتمالا جذاب‌تر خواهد بود.

Epic در سال 2020 نبردی را علیه اپل آغاز کرد، زمانی که سازنده فورتنایت تلاش کرد کاهش 30 درصدی خرید در برنامه این شرکت را دور بزند، که طی آن بازی موفق iOS را راه اندازی کرد. اپیک از اپل شکایت کرده و سازنده آیفون را به نقض قوانین ضد تراست متهم می کند. اگرچه دادگاه کالیفرنیا مخالفت کرد، اما از اپل خواست که به توسعه دهندگان آزادی بیشتری بدهد تا مشتریان را به فرآیندهای پرداخت خارج از باغ بدنام شرکت هدایت کنند.

مایکروسافت و اپل زمانی رقابت خوبی داشتند، اما رقابت بین این دو شرکت در سال‌های اخیر سردتر شده است. ظاهراً بین تبلیغات تند اپل در سال گذشته با بازی جان هاجمن بازیگر «من یک کامپیوتر هستم» و مایکروسافت، که تمام تلاش خود را می کند تا با Epic، یکی از سرسخت ترین منتقدان اپل همراه شود، به نظر می رسد این رقابت دوباره در حال ظهور است.

مایکروسافت به شدت روی بازی‌های ابری شرط‌بندی می‌کند، بنابراین منطقی است که این شرکت با Epic، یکی از معدود شرکت‌های بازی‌سازی که دارای چندنفره آنلاین بدون درز و یکپارچه است، شریک شود. این همچنین یک موضع دفاعی مفید در برابر اپل در مورد موضوعی است که قبلاً بین شرکت ها شکاف ایجاد کرده است.

ظاهراً، اپل با الزام به دانلود جداگانه بازی‌ها، برنامه‌های مایکروسافت برای راه‌اندازی یک Xbox Cloud Gaming جامع iOS را خنثی کرد – محدودیتی که توضیح می‌دهد چرا مایکروسافت مردم را به جای اپ استور به سمت مرورگر Fortnite هدایت می‌کند.

مایکروسافت می گوید Fortnite اولین عنوان محبوب بازی های ابری رایگان آن خواهد بود، اما آخرین آن نیست. کاترین گلوکشتاین، رئیس Xbox Cloud Gaming می‌گوید: «در ایکس‌باکس، ما می‌خواهیم بازی‌ها را برای ۳ میلیارد بازیکن در سراسر جهان در دسترس قرار دهیم، و ابر نقش مهمی در این مأموریت بازی می‌کند. ما فقط از شما می‌خواهیم که هم در بازی‌هایی که بازی می‌کنید و هم در روشی که آنها را انتخاب می‌کنید، انتخاب بیشتری داشته باشید.»

اپل در تصمیم Epic مسدود کردن پرداخت های خارجی را ممنوع کرده است

فورتنایت به iOS باز می گردد، اما نه به اپ استور