منو سایت

Future Retail، شریک سلب مالکیت آمازون در هند، فعالیت های خود را کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Future Retail، شریک سلب مالکیت آمازون در هند، فعالیت های خود را کاهش می دهد

او گفت که Future Retail، دومین خرده‌فروش بزرگ هند، در حال کاهش فعالیت‌های خود برای کاهش ضرر و زیان است.

این شرکت به رهبری کیشور بیانی، در اسنادی که به بورس‌ها ارسال شده است، گفته است که تامین مالی مورد نیاز سرمایه در گردش را مشکل می‌داند و زیان‌هایش در سطح فروشگاه‌ها در حال افزایش است و یک نگرانی جدی است.

اسناد می گویند که Future Retail در چهار فصل گذشته حدود 593 میلیون دلار از دست داده است.

به دنبال این شناخت، گزارشی از رسانه های محلی منتشر شد مبنی بر اینکه صنایع Reliance – که اکنون یک معامله بسیار مناقشه برانگیز 3.4 میلیارد دلاری برای به دست آوردن چندین عملیات Future Retail منعقد کرده است – حدود 200 فروشگاه از 1700 فروشگاه Future را تصاحب کرده و تا 30000 کارگر را از خرده فروشی های کوچکتر جذب کرده است. غول پس از معامله دلالی با صاحبخانه.

بیزینس استاندارد گزارش داد که Reliance این فروشگاه ها را به عنوان فروشگاه های خود تغییر خواهد داد. Reliance Industries هیچ نظری نداشت.

Future Retail، شریک سلب مالکیت آمازون در هند، فعالیت های خود را کاهش می دهد

India’s Future Retail بیش از 1700 فروشگاه با برندهای مختلف از جمله Big Bazaar را اداره می کند. روز یکشنبه بازار بزرگ به مشتریان اعلام کرد که فروشگاه هایش به مدت دو روز تعطیل است.

Reliance Retail بزرگترین زنجیره خرده فروشی در هند را اداره می کند. مدت کوتاهی پس از اعلام این که شرکت Future Group را در زمینه خرده‌فروشی، عمده‌فروشی، تدارکات و انبارداری تصاحب می‌کند، اوضاع شروع به پیچیده‌تر شدن کرد.

آمازون که سه سال پیش در یکی از بخش‌های Future Group سرمایه‌گذاری کرد، Future Retail را به نقض قرارداد خود متهم کرد و برای تعلیق معامله بین شرکت‌های هندی به یک داور سنگاپوری مراجعه کرد.

در جریان همکاری با آمازون، سخنگوی Future Group گفت که سرمایه گذاری غول آمریکایی “فرصتی را برای ما فراهم می کند تا در مورد روندهای جهانی در راه حل های پرداخت دیجیتال بیاموزیم و محصولات جدید را عرضه کنیم.”

به گفته آمازون، معامله آمازون با Future Retail به غول تجارت الکترونیک ایالات متحده اولین حق را داد که از خرید سهام بیشتر در Future Retail خودداری کند.

در مقابل، شرکت های هندی در سال 2020 اعلام کردند که حکم دادگاه سنگاپور در بازار جنوب آسیا معتبر نیست. کمیسیون رقابت هند هند نیز قرارداد بین شرکت های هندی را تایید کرد.

در آگوست سال گذشته، دادگاه عالی هند به نفع آمازون تصمیم گرفت که فروش Future Retail را متوقف کند.

Future Retail گفت: «دعوای حقوقی در حال انجام که توسط آمازون در اکتبر 2020 آغاز شد و برای یک سال و نیم گذشته به طول انجامید، موانع جدی برای اجرای این طرح ایجاد کرده است که منجر به اثرات نامطلوب جدی بر عملکرد شرکت شده است.» (PDF) بورس اوراق بهادار.

آمازون هند را به عنوان یک بازار کلیدی در خارج از کشور معرفی می کند. این شرکت که بیش از 6.5 میلیارد دلار در عملیات خود در هند سرمایه گذاری کرده است، همچنین سهام سوپرمارکت ها و هایپرمارکت های زنجیره ای More و فروشگاه های زنجیره ای Shoppers Stop در این کشور را خریداری کرد.