منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Gensyn توکن را برای محاسبات توزیع شده برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی اعمال می کند و 6.5 میلیون دلار جمع آوری می کند.

Gensyn توکن را برای محاسبات توزیع شده برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی اعمال می کند و 6.5 میلیون دلار جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Gensyn توکن را برای محاسبات توزیع شده برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی اعمال می کند و 6.5 میلیون دلار جمع آوری می کند.

برای ماشین های خودران و دیگر برنامه های کاربردی توسعه یافته با هوش مصنوعی، به چیزی نیاز دارید که به عنوان “آموزش عمیق” شناخته می شود، که مفاهیم اولیه آن در دهه 1950 ظهور کرد. این نیاز به مدل های یادگیری مبتنی بر مدل های مشابه، همانطور که در مغز انسان دیده می شود، دارد. این به نوبه خود نیاز به مقدار زیادی توان محاسباتی ارائه شده توسط TPU (واحد پردازش تانسور) یا GPU (واحد پردازش گرافیکی) دارد که برای مدت طولانی کار می کنند. با این حال، هزینه این قدرت محاسباتی فراتر از دسترس بیشتر توسعه دهندگان هوش مصنوعی است، زیرا تا حد زیادی آن را از پلتفرم های رایانش ابری مانند AWS یا Azure استخدام می کنند. چه باید کرد؟

خوب، یک رویکرد همان است که توسط استارت آپ بریتانیایی Gensyn اتخاذ شده است. ایده قدرت محاسباتی توزیع‌شده پروژه‌های قدیمی‌تر مانند SETI @home و Folding @home با تمرکز بر COVID-19، در راستای این تمایل برای آموزش عمیق در میان توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی اتخاذ و اعمال شد. نتیجه راهی برای بدست آوردن قدرت محاسباتی با کارایی بالا از شبکه توزیع شده کامپیوترها است.

Gensyn قبلاً 6.5 میلیون دلار به رهبری Eden Block, Web3 VC جمع آوری کرده است. این دایره همچنین شامل Galaxy Digital، Maven 11، Coinfund، Hypersphere، Zee Prime و بنیانگذاران برخی از پروتکل های بلاک چین می شود. این به یک پیش سرمایه گذاری اعلام نشده قبلی 1.1 میلیون دلاری در سال 2021 اضافه می کند – به رهبری 7 درصد Ventures و Counterview Capital، شامل Entrepreneur First و id4 Ventures.

در بیانیه ای، هری گریو، یکی از بنیانگذاران Gensyn، گفت: «تقاضای فزاینده برای سخت افزار – و حاشیه سود – به همین دلیل است که نام های رایجی مانند AWS و Azure برای چنین سهم بالایی از بازار رقابت می کنند. نتیجه بازاری گران و متمرکز است… ما راه بهتری را طراحی کرده‌ایم – قیمت عالی، با مقیاس‌پذیری نامحدود و بدون دروازه‌بان.

برای دستیابی به این هدف، Gensyn می گوید که شبکه محاسباتی غیرمتمرکز خود را برای آموزش مدل های هوش مصنوعی راه اندازی خواهد کرد. این شبکه از یک زنجیره بلوکی برای تأیید اینکه وظایف یادگیری عمیق با راه‌اندازی پرداخت‌های رمزی به درستی انجام می‌شود، استفاده می‌کند. سپس درآمد حاصل از قدرت محاسباتی استفاده نشده را به روشی قابل تأیید فراهم می کند. Gensyn همچنین ادعا می کند که این راه حل سازگارتر با محیط زیست است، زیرا در غیر این صورت این قدرت محاسباتی بلا استفاده باقی می ماند.

لیور مسیکا، شریک مدیریت در Eden Block، اظهار داشت: “هدف Gensyn برای دموکراتیک کردن محاسبات با فناوری غیرمتمرکز، شاید بلندپروازانه ترین تلاشی است که با آن مواجه شده ایم… هدف این تیم تخریب مثبت یکی از بزرگترین بازارهای با رشد سریع در سراسر جهان است. با کاهش شدید هزینه و اصطکاک مرتبط با یادگیری شبکه های عصبی در مقیاس بزرگ.”

در طی گفتگو با من، گریو اضافه کرد: “تخمین ما این است که تا 80 درصد ارزان تر است با قیمت متوسط ​​هر واحد یا نوع GPU استاندارد Nividia، یا 45 سنت در ساعت، در مقایسه با حدود دو دلار در ساعت برای سایر ابرها. خدمات “