منو سایت

Google، Databricks، Fivetran، Redis و دیگران در حال راه اندازی یک Data Cloud Alliance هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Google، Databricks، Fivetran، Redis و دیگران در حال راه اندازی یک Data Cloud Alliance هستند

اتحادیه جدیدی در شهر وجود دارد: Cloud Data Union. تأسیس شده توسط Google Cloud، Accenture، Confluent، Databricks، Dataiku، Deloitte، Elastic، Fivetran، MongoDB، Neo4j، Redis و Starburst، ماموریت این گروه این است که داده‌ها را در سیستم‌ها، پلتفرم‌ها و محیط‌های تجاری قابل حمل‌تر و قابل دسترس‌تر کند – به منظور اطمینان از دسترسی به داده‌ها هرگز مانعی برای تحول دیجیتال نیست.»

Snowflake در سال 2020 یک علامت تجاری برای Data Cloud Alliance ثبت کرد، اما این ثبت قبلاً کنار گذاشته شده است و این شرکت بخشی از این اتحاد جدید نیست.

ایده در اینجا این است که با همکاری مشترک برای ارائه APIها و پشتیبانی یکپارچه سازی برای فعال کردن قابلیت حمل و دسترسی داده ها بین پلتفرم های آنها، چه به صورت محلی یا خصوصی، چه از ابرهای عمومی (یا ترکیبی از آنها) زندگی را برای مشتریان اعضا آسان تر کنیم. اعضا همچنین برای ایجاد “گوگل امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: مدل‌های جدید و رایج داده‌های صنعتی، فرآیندها و ادغام‌های پلتفرم برای افزایش قابلیت حمل داده‌ها و کاهش مدیریت داده‌ها و پیچیدگی انطباق جهانی. برای مثال Databricks می‌گوید که از شراکت با Google برای «ترویج اشتراک‌گذاری داده‌ها بر اساس استانداردهای باز مانند [Databrick’s] دریاچه دلتا.”

شایان ذکر است که شرکای اینجا عمدتاً رقیب نیستند، اما خدماتی را ارائه می دهند که مکمل یکدیگر هستند. بسیاری از این شرکت‌ها قبلاً نیز با Google شریک شده‌اند، برای مثال Confluent، Elastic، MongoDB، Neo4j و Redis Labs با Google کار می‌کنند تا خدمات خود را با Google Cloud Platform یکپارچه کنند.

گریت کازمایر، معاون و مدیر کل پایگاه‌های داده، تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش تجاری در Google Cloud می‌گوید: «داده‌ها زمینه مشترک همه تحولات دیجیتالی هستند. ما معتقدیم که با تعهد به استانداردهای باز داده، دسترسی و ادغام بین محبوب‌ترین پلتفرم‌ها و برنامه‌های داده امروزی، می‌توانیم تحولات تجاری را به میزان قابل توجهی تسریع کنیم و شکاف در ارزش داده را پر کنیم.»

Google Cloud با ادغام های منبع باز جدید AWS را به چالش می کشد