منو سایت

Google کارهای Cloud Run را برای کارهای کانتینری و اسکریپت شده آغاز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Google کارهای Cloud Run را برای کارهای کانتینری و اسکریپت شده آغاز می کند

در طی یک سخنرانی کلیدی برای توسعه دهندگان Google I / O 2022، Google مشاغل Cloud Run را معرفی کرد که یک برنامه افزودنی از سرویس Google Cloud برای توسعه و استقرار برنامه های کاربردی با استفاده از زبان هایی از جمله Go، Python و Java است. وظایف Cloud Run برای کانتینرهایی طراحی شده‌اند که تا پایان اجرا می‌شوند و به پرس‌وجوها رسیدگی نمی‌کنند، مانند پردازش داده‌ها و وظایف اداری، و زمانی که چندین نسخه از یک کانتینر باید به صورت موازی اجرا شوند.

Cloud Run در سال 2019 راه اندازی شد و به پشته محاسباتی Google Cloud بدون سرور که در آن زمان به سرعت در حال رشد بود اضافه کرد. با افزایش تقاضا برای خدمات بدون سرور، برنامه های افزودنی مانند مشاغل Cloud Run تلاشی برای دفع رقبایی مانند Azure و Amazon Web Services هستند.

از کارهای Cloud Run که در پیش‌نمایش امروز موجود است، می‌توان برای اجرای یک اسکریپت برای انجام انتقال پایگاه داده یا سایر کارهای عملیاتی، مانند ارسال فاکتورها در هر ماه، استفاده کرد. گوگل می‌گوید در مقایسه با سایر پلت‌فرم‌هایی که از مشاغل طولانی‌مدت پشتیبانی می‌کنند، وظایف Cloud Run به سرعت پس از ایجاد شروع می‌شوند و کانتینرهای ساده تنها در 10 ثانیه شروع می‌شوند.

برای استفاده از وظایف Cloud Run، توسعه‌دهندگان وظیفه‌ای را ایجاد می‌کنند که تمام پیکربندی‌های مورد نیاز برای تکمیل کار، از جمله تصویر کانتینر، منطقه و متغیرهای محیط را در بر می‌گیرد. سپس آن ها وظیفه را طوری تنظیم می کنند که طبق برنامه اجرا شود یا کار را به صورت دستی اجرا می کنند و یک اجرای وظیفه جدید ایجاد می کنند.

در طول پیش‌نمایش، وظایف Cloud Run تا 50 اجرا از وظایف مشابه یا متفاوت را به طور همزمان در یک پروژه منطقه‌ای پشتیبانی می‌کنند. کاربران می توانند وظایف موجود را مشاهده کنند، اجرا را شروع کنند و وضعیت اجرا را از صفحه Cloud Run Jobs در Cloud Console نظارت کنند. در حال حاضر، Cloud Console از ایجاد شغل پشتیبانی نمی کند.

وظایف Cloud Run با Firebase به روز شده، پلتفرم خدمات باطن محبوب Google، و AlloyDB، یک سرویس جدید پایگاه داده PostgreSQL کاملاً مدیریت شده ارائه می شود. شاید جالب‌تر از این دو، AlloyDB، همانطور که همکارم فردریک لاردینوآ می‌نویسد، یک سرویس کش شخصی مبتنی بر یادگیری ماشینی برای یادگیری الگوهای دسترسی مشتری و سپس تبدیل فرمت‌های ردیف Postgres به قالب‌های ستونی دارد. حافظه‌ای که می‌تواند بسیار سریع‌تر تحلیل شود.