منو سایت

Google Cloud اکنون به شما امکان می دهد VM ها را متوقف کرده و از سر بگیرید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Google Cloud اکنون به شما امکان می دهد VM ها را متوقف کرده و از سر بگیرید

Google Cloud امروز ویژگی خاموش کردن / رزومه خود را برای ماشین های مجازی عمومی راه اندازی کرد. قبل از انتشار این ویژگی به صورت آلفا چند سال پیش، تنها گزینه ای که توسعه دهندگان داشتند توقف و اجرای نمونه ها بود. گوگل می‌گوید با Suspend/Resume، تجربه بیشتر شبیه بستن و باز کردن درب لپ‌تاپ شما است.

در حالی که نمونه خاموش است، برای هسته‌ها و رمی که معمولاً استفاده می‌کند پولی پرداخت نمی‌کنید. در عوض، شما فقط هزینه ذخیره سازی حافظه نمونه را پرداخت می کنید. گوگل گفت که مجوز سیستم عامل نیز می تواند کاهش یابد.

سایر ابرها ویژگی‌های مشابهی را ارائه می‌دهند، اگرچه گوگل ادعا می‌کند که چون سیگنال استاندارد ACPI S3 را ارسال می‌کند، همان سیگنالی است که سیستم عامل شما به دسکتاپ یا لپ‌تاپ شما می‌فرستد تا آن را به حالت Sleep قرار دهد و آن را در RAM متوقف کند. – راه حل آن با یک سیگنال سازگار است. طیف وسیع تری از تصاویر سیستم عامل در واقع، این توسعه دهندگان را تشویق می کند تا آن را با تصاویر سیستم عامل سفارشی غیرمستند امتحان کنند، زیرا ممکن است از جعبه خارج شوند.

گوگل همچنین ادعا می کند که راه حل آن متفاوت است، زیرا ذخیره سازی تصویر به صورت پویا زمانی که VM متوقف شده و مستقل از دیسک بوت است، ارائه می شود. این بدان معناست که شما لازم نیست نگران تمام شدن فضای دیسک بوت باشید و کپی متوقف شده فضای ذخیره سازی کمتری را مصرف می کند. در حالت توقف، آدرس IP نمونه در جای خود باقی می‌ماند، و پس از از سرگیری نمونه، حافظه به سادگی از حافظه به حافظه نمونه منتقل می‌شود و چرخه ادامه می‌یابد.

با این حال، شما فقط می توانید یک تصویر را تا 60 روز متوقف کنید. سپس به طور خودکار خاتمه می یابد. شایان ذکر است که Suspend / Resume برای نمونه‌های GPU، نمونه‌هایی با بیش از 120 گیگابایت حافظه، نمونه‌های E2 و ماشین‌های مجازی محرمانه نیز کار نمی‌کند. نمونه‌های پیشگیرانه را می‌توان متوقف کرد، اما این خطر وجود دارد که در طول فرآیند تعلیق متوقف شوند.

اما مزیت در اینجا فقط صرفه جویی در هزینه نیست. سیستمی مانند این همچنین به این معنی است که می توانید چندین نمونه را در حالت آماده به کار برای مقیاس بندی افقی سریع در صورت نیاز نگه دارید. ارائه یک ماشین مجازی جدید ممکن است کمی طول بکشد. اگر این مورد استفاده شماست، راه بدون سرور ممکن است در آینده راهگشا باشد، اما این یک پروژه طولانی مدت است، در حالی که سیستمی مانند این می تواند در این بین کمک کند.

برخی از شرکت ها همچنین از Suspend / Resume برای محیط های توسعه دهنده خود استفاده می کنند که اغلب مجبور نیستند 24/7 کار کنند. Aaron Humerichaus، مدیر مهندسی در BigCommerce، گفت: «استفاده از ویژگی خاموش کردن و رزومه‌سازی Compute Engine به BigCommerce اجازه داد تا هزینه‌های عملیاتی محیط توسعه مبتنی بر موتور محاسباتی ما را کاهش دهد. BigCommerce به هر مهندس اجازه می دهد تا “زمان کاری” محیط خود را سفارشی کند، که باعث توقف در پایان هر روز کاری و از سرگیری در آغاز روز بعد می شود. این امر زمان استفاده از نمونه ماشین مجازی ما را از 168 ساعت در هفته به میانگین 60 ساعت در هفته کاهش می دهد و به ما امکان می دهد هزاران دلار در هر ماه پس انداز کنیم. ما انتظار داریم که این صرفه جویی در هزینه تنها با رشد سازمان مهندسی ما افزایش یابد.”