منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Google Play به صورت آزمایشی یک گزینه صورت‌حساب شخص ثالث را در سراسر جهان آغاز می‌کند که با Spotify شروع می‌شود

Google Play به صورت آزمایشی یک گزینه صورت‌حساب شخص ثالث را در سراسر جهان آغاز می‌کند که با Spotify شروع می‌شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Google Play به صورت آزمایشی یک گزینه صورت‌حساب شخص ثالث را در سراسر جهان آغاز می‌کند که با Spotify شروع می‌شود

با توجه به قوانین رو به رشد جهانی برای فروشگاه‌های اپلیکیشن و کمیسیون‌های آن‌ها، گوگل امروز از راه‌اندازی یک برنامه آزمایشی برای بررسی آنچه «انتخاب‌های صورت‌حساب مصرف‌کننده» نامیده می‌شود، خبر داد. این برنامه به تعداد کمی از توسعه‌دهندگان شرکت‌کننده، با شروع Spotify، اجازه می‌دهد تا یک گزینه صورت‌حساب اضافی را از اشخاص ثالث به سیستم صورت‌حساب Google Play در برنامه‌های خود ارائه دهند. در حالی که گوگل در حال حاضر سیستم مشابهی را در کره جنوبی پس از ورود قوانین جدید که به آن نیاز دارد ارائه می دهد، این اولین باری است که این سیستم را در بازارهای جهانی آزمایش می کند.

به عنوان اولین شریک آزمایشی، Spotify هم سیستم شارژ خود و هم سیستم خود را در Google Play هنگام راه اندازی آزمایشی معرفی می کند. گوگل نگفت کدام توسعه‌دهندگان دیگر را برای آزمایش‌های آتی سفارش داده است، اما اشاره کرد که Spotify اولین شریک طبیعی در این تلاش است، با توجه به گستردگی آن به‌عنوان یکی از «بزرگ‌ترین مشترکان در جهان با ردپای جهانی» و ادغام در طیف وسیعی از عوامل شکل دستگاه.”

البته Spotify همچنین یکی از توسعه دهندگان اصلی است که پس از شهادت در کنگره در مورد این موضوع، پیوستن به گروه های لابی و حمایت از قانون فروشگاه های نرم افزاری، برای تغییرات نظارتی در سیستم های صورتحساب فروشگاه برنامه های کاربردی موجود فشار می آورد. از جمله قانون بازارهای باز، این امر به شرکت هایی نیاز دارد که به عنوان اپل و گوگل به گزینه های جایگزین برای فروشگاه های اپلیکیشن موجود اجازه دهند.

مبارزه فقط در میل به روابط مستقیم تر با مشتریان نیست – بلکه در مورد پول نیز هست. اپ استورهای امروزی معمولاً برای برنامه هایی که اشتراک را از طریق پلتفرم خود ارائه می دهند، از 15٪ تا 30٪ کمیسیون دریافت می کنند. حتی در مورد کره جنوبی، جایی که گوگل ملزم به اجازه دادن به سیستم‌های صورت‌حساب جایگزین بود، برای توسعه‌دهندگانی که کاربران را به سیستم‌های صورت‌حساب خودشان هدایت می‌کردند، کمیسیون را فقط 4 درصد کاهش داد.

اسپاتیفای با توجه به اینکه این توافقنامه محرمانه است، در صورت درخواست نظر برای اظهار نظر، از بیان اینکه چه کارمزدی به گوگل خواهد پرداخت – در صورت وجود – به عنوان بخشی از این آزمایش آزمایشی خودداری کرد. اما یکی از سخنگویان شرکت پیشنهاد کرد که شرایط قرارداد مطابق با “استانداردهای انصاف” Spotify است.

گوگل همچنین از ارائه جزئیات در مورد ساختار کمیسیون خودداری کرد. با این حال، او خاطرنشان کرد که شارژ مبتنی بر سفارشی، همانطور که در کره جنوبی وجود دارد، همچنان شامل هزینه خدمات خواهد بود، صرف نظر از اینکه مصرف کننده کدام سیستم شارژ را انتخاب کند.

سیستم بلافاصله پس از این پیام در دسترس نیست. در عوض، تیم‌های مهندسی و محصول Google برای ایجاد تجربه جدید در ماه‌های آینده به زمان نیاز دارند. پس از پخش زنده، کاربران دو گزینه صورت‌حساب را که در کنار هم مستقیماً در برنامه Spotify ارائه می‌شوند، مشاهده خواهند کرد. اگر روش پرداخت Spotify را انتخاب کنند، به پرداخت با سیستم صورت‌حساب و رابط کاربری خود Spotify ادامه خواهند داد. اگر صورت‌حساب Google Play را انتخاب کنند، در عوض به تجربه صورت‌حساب Google Play می‌روند.

Spotify همچنین مسئول اصلی ارتباطات مشتری در مورد اشتراک Spotify آنها خواهد بود. اما کاربرانی که انتخاب می‌کنند از طریق صورت‌حساب Google Play پرداخت کنند، طبق معمول می‌توانند اشتراک Spotify خود را در مرکز اشتراک فروشگاه Google Play ببینند.

Spotify می‌گوید انتظار دارد خلبان‌های اولین نسخه را در اواخر سال جاری منتشر کند. در هر بازاری که اشتراک Spotify Premium امروز در دسترس است، در دسترس خواهد بود.

 

گوگل اشاره کرد که مدل آزمایشی هنوز در روزهای اولیه خود است و این شرکت با ارتقاء و تکرار تجربه با Spotify، روی جزئیات مختلف در مورد نحوه عملکرد سیستم و ظاهر آن برای کاربران کار خواهد کرد.