منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Gravity Sketch 33 میلیون دلار برای پلتفرمی برای طراحی، همکاری و تولید اشیاء سه بعدی جذب می کند.

Gravity Sketch 33 میلیون دلار برای پلتفرمی برای طراحی، همکاری و تولید اشیاء سه بعدی جذب می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Gravity Sketch 33 میلیون دلار برای پلتفرمی برای طراحی، همکاری و تولید اشیاء سه بعدی جذب می کند.

پلتفرم هایی مانند Figma وقتی صحبت از نحوه طراحی سازندگان و سایر ذینفعان در تیم تولید و محصول و تکرار طرح های دو بعدی می شود، بازی را تغییر داده است. اکنون، شرکتی به نام Gravity Sketch این مفهوم را به صورت سه بعدی پذیرفته است و از ابزارهایی مانند هدست های واقعیت مجازی استفاده می کند تا به طراحان و سایرین اجازه دهد تا طراحی محصول را در زمان ساخت بهتر تجسم کنند. و این استارت آپ مستقر در لندن امروز 33 میلیون دلار بودجه برای ارتقای کسب و کار خود به بعد اعلام کرد.

سری A در حالی عرضه می شود که Gravity Sketch از بیش از 100000 کاربر، از جمله تیم های طراحی محصول در شرکت هایی مانند آدیداس، ریباک، فولکس واگن و فورد عبور می کند.

بودجه برای گسترش بیشتر عملکرد پلت فرم آن، با تمرکز ویژه بر گسترش LandingPad، یک ویژگی همکاری که برای حمایت از ذینفعان غیرطراح ایجاد کرده است، استفاده می‌شود تا بتوانند در مراحل اولیه چرخه توسعه محصول، فرآیند طراحی را ببینند و بازخورد ارائه کنند. .

این حلقه توسط Accel رهبری می‌شود و GV (که قبلاً به عنوان Google Ventures شناخته می‌شد) و حامیان سابق Kindred Capital، Point Nine و Forward Partners (همه حلقه اولیه آن در سال 2020) نیز به همراه سرمایه‌گذاران فردی ناشناس شرکت می‌کنند. این شرکت اکنون بیش از 40 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

بنیانگذاران Oluwaseyi Sosanya (مدیر عامل)، دانیلا پاردس فوئنتس (CXO) و دانیل توماس (CTO)، سوسانیا و فوئنتس زمانی که هر دو با هم در حال کار بر روی مدرک طراحی/مهندسی در کالج سلطنتی هنر و امپریال کالج لندن بودند با هم آشنا شدند. . آنها همچنین به همکاری در زمینه طراحی صنعتی در جگوار لندرور ادامه دادند. در این تجربیات و تجربیات دیگر، این دو دریافتند که در روند انجام کار خود با مشکلات مشابهی روبرو هستند.

سوسانیا خاطرنشان کرد که بیشتر طرح در مراحل اولیه خود اغلب هنوز با دست ترسیم می شود، “اما ماشین ابزارها روی فایل های دیجیتال کار می کنند.” این تنها یکی از مراحلی است که وقتی چیزی در ترجمه گم می‌شود یا پیچیده می‌شود: او گفت: «از طرح‌ها تا فایل‌های دیجیتالی فرآیند بسیار دشواری است، که احتمالاً هفت یا هشت نسخه از همان نقاشی را شامل می‌شود. سپس باید نقشه‌های فنی و سپس مدل‌سازی برای تولید انجام شود که به دلیل سه بعدی بودن جسم پیچیده است.

او گفت: «آنقدر ناکارآمدی وجود داشت که نتیجه نهایی هرگز آنقدر به هدف اصلی نزدیک نشد. این نه تنها تیم های طراحی، بلکه تیم های بازاریابی و تولید، مالی و اجرایی را نیز شامل می شد.

یکی از مشکلات این است که ما به صورت سه بعدی فکر می کنیم، اما باید مهارت هایی را بیاموزیم و بیشتر نقاشی های دیجیتالی طوری طراحی شده اند که با ترجمه آن به یک سطح دو بعدی، از آن مراقبت کنند. پاردس فوئنتس افزود: “مردم برای آوردن ایده به جهان طرح می کنند، اما مشکل اینجاست که مردم باید طراحی را یاد بگیرند و این منجر به سوء تفاهم های زیادی می شود.”

حتی طرح هایی که طراح انجام می دهد ممکن است با ایده اصلی مطابقت نداشته باشد. او گفت: «ارتباطات و گفتگوها خیلی دیر انجام شد. او خاطرنشان کرد، ایده این است که همکاری را زودتر معرفی کنیم تا بتوان ورودی و تغییرات بالقوه را زودتر ثبت کرد و به طور کلی کل فرآیند طراحی و تولید را ارزان‌تر کرد.

راهکار Gravity Sketch پلتفرمی است که از نوآوری‌ها در بینایی کامپیوتر و واقعیت افزوده و مجازی استفاده می‌کند تا به تیم‌هایی از افراد اجازه می‌دهد تا از همان روز اول به صورت سه بعدی با یکدیگر همکاری و کار کنند.

Sosanya گفت که رویکرد Gravity Sketch این است که در رویکرد خود “آگنوستیک” باشد، به این معنی که می توان از اولین طرح تا تولید استفاده کرد. یا فایل ها را می توان توسط او به هر نرم افزار ابزاری که شرکت استفاده می کند وارد کرد. یا طرح ها ممکن است در هیچ نقطه ای وارد قلمرو فیزیکی نشوند: اخیراً، طراحان اشیاء NFT را بر روی Gravity Sketch ساخته اند.

یکی از کارهایی که انجام نمی دهد این است که به جای اینکه پلت فرم را تا حد امکان نامحدود به عنوان موتور خلاقیت بسازد، تست استرس یا محاسبات مهندسی را ارائه می دهد. سوسانیا گفت که معرفی زودهنگام این روند به معنای “تحمیل مرزها” است. «ما می خواهیم مانند یک ورق کاغذ نامحدود باشیم، اما در بعد سوم. ما از ابزارهای مهندسی استفاده می‌کنیم، اما این پس از پیشنهاد راه‌حلی به وجود می‌آید.”

اگرچه امروزه فروشندگان نرم‌افزار طراحی زیادی در بازار وجود دارد، اما تعداد نسبتاً کمی برای مقابله با آنچه پاردس فوئنتس به عنوان «متفکران فضایی» توصیف می‌کند، طراحی شده‌اند، و بنابراین حتی اگر شرکت‌هایی مانند Adobe خریدهایی مانند Allegorithmic را برای ارائه تجربه سه‌بعدی انجام داده‌اند، همچنان از آن استفاده می‌کنند. موتور طراحی سه بعدی

سوسانیا گفت: «ساخت یک موتور هندسی از ابتدا بسیار دشوار است. “بسیاری جرات دخالت نداشتند، زیرا این یک فضای بسیار پیچیده به دلیل جنبه سه بعدی است. فناوری خیلی چیزها را اجازه می دهد، اما اتخاذ رویکردی که ما داریم، چیزی است که برای ما موفقیت به ارمغان آورده است. “این رویکرد فقط به این معنی نیست که بتوانیم” از ابتدا از طریق یک محیط واقعیت مجازی سه بعدی برای iOS وارد فرآیند طراحی شویم. Steam و Oculus Quest و Rift)، بلکه از رایانه ها و تلفن های هوشمند برای همکاری نیز استفاده کنید.

اگرچه بسیاری از هدف این است که ابزارها را به دنیای تجاری بیاورند، Gravity Sketch نیز پیوندی در آموزش پیدا کرده است و حدود 170 مدرسه و دانشگاه نیز از این پلت فرم برای تکمیل برنامه های خود استفاده می کنند. این سازمان می‌گوید درآمد در سال گذشته چهار برابر شده است، اگرچه آمار واقعی درآمد را اعلام نکرده است. حدود 70 درصد از مشتریان آن در ایالات متحده هستند

این سرمایه‌گذاری برای توسعه بیشتر ویژگی‌های همکاری LandingPad Gravity Sketch برای حمایت بهتر از ذینفعان غیرطراحی که برای فرآیند طراحی ضروری هستند استفاده می‌شود – بازتابی از اعتقاد Gravity Sketch که تنوع بیشتر در صنعت طراحی و صدای بیشتر در فرآیند توسعه باعث می‌شود منجر به تولید محصولات کارآمدتر در بازار شود. شرکت‌هایی – از جمله Miro و Figma – قبلاً فضای دو بعدی را نقض کرده‌اند و به تیم‌ها اجازه می‌دهند تا به سرعت و به طور فراگیر در فضاهای کاری آنلاین با یکدیگر همکاری کنند و اکنون ویژگی‌های فراگیر Gravity Sketch قرار است محیط سه بعدی را متزلزل کند. وجوه همچنین برای بهبود ابزارهای خلاقانه پلتفرم و مقیاس فروش شرکت، موفقیت مشتری و تیم‌های انطباق استفاده خواهد شد.

هری نلیس، شریک Accel در بیانیه‌ای گفت: «در شرایط امروزی، ابزارهای همکاری آنلاین به عنوان یک ضرورت برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند انعطاف‌پذیر بمانند و تیم‌های خود را به تعاملی‌ترین، معتبرترین و سازنده‌ترین شکل ممکن به هم متصل کنند، پدیدار شده‌اند. “طراحی متفاوت نیست و ما بسته نوآورانه و آینده نگر ابزارهای طراحی مشترک را تحسین می کنیم که در حال حاضر گردش کار را در بسیاری از صنایع متحول کرده است. علاوه بر این، ما انتظار داریم که طراحی سه بعدی – همراه با ظهور واقعیت مجازی – تنها با رقابت برندها برای ساخت متاورز در حال ظهور، اهمیت بیشتری پیدا کند. کشش ارگانیک اولیه و مارک های درجه اولی که Oluwaseyi، Daniela و تیم Gravity Sketch قبلاً به عنوان مشتریان ارائه کرده اند بسیار چشمگیر هستند. ما هیجان زده هستیم که با آنها همکاری کنیم و به آنها کمک کنیم تا رویای خود را برای طراحی کارآمدتر، پایدارتر و دموکراتیک تر تحقق بخشند.