منو سایت

Groundfloor پلت فرم تامین مالی جمعی بدهی املاک و مستغلات را تقویت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

سرمایه گذاری جمعی در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای شرکت ها برای افزایش سرمایه است و سرمایه گذاران به آن توجه می کنند. Groundfloor، اولین پلت فرم تامین مالی گروه املاک و مستغلات که توسط رگولاتورها تایید شد، امروز اعلام کرد که اولین دور سرمایه سازمانی خود را از سال 2015 افزایش داده است.

برایان دالی، مدیر عامل سابق شبکه تلفن همراه، و نیک بهارگاوا، یکی از نویسندگان قانون دو حزبی JOBS (Jumpstart Our Business Startups) در سال 2013 Groundfloor را تأسیس کردند. این شرکت مستقر در آتلانتا در سری 5 5 میلیون دلار به رهبری Fintech جمع آوری کرد. مدت کوتاهی پس از اجرایی شدن قوانین جدید تامین مالی جمعی تحت قانون مشاغل، به مشاغل کوچک اجازه می دهد تا 75 میلیون دلار از سرمایه گذاران غیرمعتبر بدون نیاز به ثبت پیشنهاد جمع آوری کنند.

پلت فرم Groundfloor سرمایه گذاری بدهی املاک و مستغلات را به بیش از 150000 کاربر خود با حداقل سرمایه گذاری 10 دلار ارائه می دهد. دالی که به‌عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کند، به TechCrunch گفت: تقریباً تمام محصولات موجود در پلتفرم آن برای سرمایه‌گذاران غیر معتبر باز است. دالی گفت که کاربران طبقه همکف طیف وسیعی از دلایل برای استفاده از این پلتفرم دارند، از سرمایه گذاران جدیدی که به دنبال جایگزین ایمن تر در بازارهای عمومی هستند تا سرمایه گذاران با تجربه که ترجیح می دهند به جای استفاده از کارگزار، از طریق یک برنامه سرمایه گذاری کنند.

به گفته دالی، دالی و بهارگاوا Groundfloor را راه‌اندازی کردند تا به سرمایه‌گذاران متوسط ​​کمک کنند تا به فرصت‌هایی مشابه با نمایه ریسک-بازدهی آن‌ها برای موسسات دسترسی داشته باشند. دالی گفت: Groundfloor یک راه جایگزین برای این سرمایه‌گذاران برای دسترسی به املاک و مستغلات ارائه می‌کند، «بدون نیاز به خرید REITهای عمومی معامله‌شده (تراست سرمایه‌گذاری در املاک) یا مجبور به خرید کل ملک برای اجاره و ریسک عملیاتی و تمرکز کردن.

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

برایان دالی و نیک بهارگاوا از بنیانگذاران Groundfloor اعتبار تصویر: طبقه همکف

به گفته دالی، “سس مخفی” این شرکت ناشی از درک عمیق آن از چارچوب های نظارتی است. او اضافه کرد که انتشار اولین محصول او مانند انتظار بود تا قانون‌گذاران داروی جدیدی را تأیید کنند و خاطرنشان کرد که دو سال و تقریباً 1 میلیون دلار طول کشید تا تأییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای کار بر روی اولین داروی آن به دست آید. ایالت در ایالات متحده امروز، این شرکت اوراق بهادار را در 49 ایالت از 50 ایالت ایالات متحده می فروشد و به پروژه های املاک و مستغلات در 35 ایالت وام می دهد.

دالی گفت که Groundfloor با استفاده از الگوریتمی بر روی پلتفرم خود وام می گیرد که به هر وام یک طبقه را بر اساس ریسک آن بر اساس شش عامل مختلف اختصاص می دهد، با تمرکز بر شهرت و تجربه سرمایه گذار املاکی که وام را دریافت می کند. وی ادامه داد، سپس سرمایه گذاران طبقه همکف می توانند بر اساس این نتایج، تصمیمات تخصیصی را اتخاذ کنند که با سطوح تحمل ریسک خود مناسب است.

Groundfloor پلت فرم خود را با افزودن محصولات سرمایه گذاری بدهی جدید، از جمله یک برنامه پس انداز و سرمایه گذاری به نام Stairs، که پاییز گذشته راه اندازی شد و اکنون 22 میلیون دلار در دارایی سرمایه گذاری کرده است، گسترش داده است. در پله‌ها، مصرف‌کنندگان بین 4 تا 6 درصد سود نقدی در حساب جاری دریافت می‌کنند. دالی گفت که Groundfloor از سرمایه ای که از مصرف کنندگان Stairs دریافت می کند برای وام دادن به توسعه دهندگان املاک و مستغلات استفاده می کند که قبل از فروش آنها به سرمایه گذاران به طور خلاصه در کتاب های خود نگهداری می کند. او افزود که کاربران پله نقدینگی ثابتی دارند و می توانند هر زمان که بخواهند پول خود را از برنامه برداشت کنند، ساختار جدیدی که به گفته او نه ماه طول کشید تا برای SEC واجد شرایط شود.

“اینها آسانسورهای سنگین RegTech هستند. مهندسی حقوقی زیادی در این زمینه انجام می شود. بنابراین این فرآیند زمان‌بر است، اما فکر می‌کنیم ارزشش را دارد.»

در سال 2018، این شرکت شروع به افزایش سرمایه از مشتریان خود از طریق پلتفرم سهام SeedInvest کرد که از آن زمان تاکنون بالغ بر 30 میلیون دلار بوده است. دالی گفت که این گروه از سرمایه گذاران انفرادی اکنون حدود 30 درصد از سهام زمین را در اختیار دارند.

به گفته این شرکت، سری B که به تازگی معرفی شده است، پس از رشد قابل توجهی برای Groundfloor که شاهد رشد 114 درصدی درآمد به 12 میلیون دلار در سال 2021 بود، به دست آمد. Groundfloor گفت که سرمایه گذاران آن از بازدهی متوسط ​​10 درصدی در تمام وام های املاک خود در طول سال برخوردار بودند.

پلت فرم تامین مالی جمعی وام املاک و مستغلات در طبقه همکف

پلت فرم تامین مالی جمعی وام املاک و مستغلات در طبقه همکف اعتبار تصویر: طبقه همکف

آخرین دور در مجموع 118 میلیون دلار برای این شرکت به ارمغان آورد که 5.8 میلیون دلار از سهام شرکت املاک و مستغلات اسرائیل Medipower و 7.2 میلیون دلار از 3600+ سرمایه گذار فردی که از Groundfloor از طریق پلتفرم تأمین مالی جمعی SeedInvest حمایت می کردند. 86 نفر نیز مستقیماً از طریق برنامه Groundfloor در این حلقه شرکت کردند و سرمایه گذاری آنها شامل 5.0 دلار اسکناس قابل تبدیل بود. آیا او اشاره کرد که اسکناس‌های قابل تبدیل یکی از تنها محصولات Groundfloor هستند که در دسترس سرمایه‌گذاران غیرمعتبر نیستند، تا حدی به این دلیل که شرکت به ندرت آنها را عرضه می‌کند.

Groundfloor همکاری استراتژیک با Medipower را که در مراکز خرید و فروشگاه‌های خرده‌فروشی تخصص دارد، به عنوان بخشی از اخبار تامین مالی اعلام کرده است. Medipower قصد دارد امسال تا 100 میلیون دلار در وام به Groundfloor و تا 220 میلیون دلار اضافی در سال آینده سرمایه گذاری کند. این شرکت که در بورس اوراق بهادار تل‌آویو با بلیط MDPR معامله می‌شود، در این وام‌ها با همان شرایطی که سرمایه‌گذاران فردی در این پلتفرم هستند سرمایه‌گذاری خواهد کرد و برای اطمینان از عدم دریافت سرمایه‌گذاران دیگر در میزان سرمایه‌گذاری محدود خواهد بود. شلوغ . به عنوان بخشی از این قرارداد، ژایر گلدفینگر، موسس و رئیس Medipower، به هیئت مدیره Groundfloor خواهد پیوست.

دالی گفت که سرمایه گذاری Medipower می تواند تا پایان سال 2022 به 25 درصد از دارایی های مدیریت شده Groundfloor برسد. او سرمایه‌گذاری وام Medipower را منبعی برای تامین مالی می‌داند که رقیق‌سازی را کاهش نمی‌دهد، زیرا انتظار دارد اعتبار نهادی سرمایه‌گذاری Medipower در Groundfloor برای شرکت درآمد از منابع دیگر جذب کند.

“چه [capital] دالی گفت: “این به طور مستقیم به سود توسعه دهندگان املاک و مستغلات خواهد بود که در حال ساخت پروژه های جدید ساخت و ساز و ساخت خانه در سراسر کشور هستند.”

Groundfloor قصد دارد از درآمد حاصل از جمع آوری کمک مالی استفاده کند تا 50 کارمند جدید را به تیم خود که در حال حاضر حدود 70 نفر تشکیل می دهد، اضافه کند. دالی گفت که حدود 40 درصد از این کارکنان جدید مهندسین خواهند بود تا از برنامه های رشد شرکت، به ویژه برای محصول حمایت کنند.

دالی گفت: ما در حال آماده شدن برای انتقال از 160000 سرمایه گذار به یک میلیون سرمایه گذار در چند سال آینده هستیم.