منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • HackerRank، یک پلت فرم استخدام برای آزمایش کدنویس ها و کدنویس ها برای تقویت مهارت های خود، 60 میلیون دلار با ارزش گذاری 500 میلیون دلار جمع آوری می کند.

HackerRank، یک پلت فرم استخدام برای آزمایش کدنویس ها و کدنویس ها برای تقویت مهارت های خود، 60 میلیون دلار با ارزش گذاری 500 میلیون دلار جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
HackerRank، یک پلت فرم استخدام برای آزمایش کدنویس ها و کدنویس ها برای تقویت مهارت های خود، 60 میلیون دلار با ارزش گذاری 500 میلیون دلار جمع آوری می کند.

بازار کار برای کدنویسان در هر دو طرف جدول بسیار باریک باقی مانده است: در مورد یافتن افراد برای مشاغل فنی تخصصی، کمبود زیادی از مهارت ها و استعدادها وجود دارد. اما از سوی دیگر، توسعه‌دهندگان هنوز مجبورند به امید اتصال به انتخابی‌ترین مشاغل، از حلقه‌های زیادی چشم پوشی کنند (و حتی در این صورت هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد).

امروز، پلتفرمی به نام HackerRank ایجاد شد تا به هر دو گروه کمک کند تا از مرز اهداف خود عبور کنند – ابزارهایی را برای ارزیابی مهارت های کدنویسی به عنوان بخشی از فرآیند ارزیابی و مصاحبه در اختیار کارکنان قرار می دهد. و توسعه دهندگان برای تمرین مهارت های برنامه نویسی و مصاحبه خود – 60 میلیون دلار بودجه را اعلام می کند و تقاضای بازار برای ابزارهای آنها را برجسته می کند.

Susquehanna Growth Equity با JMI، Khosla Ventures و حامیان استراتژیک Randstad Innovation Fund و Recruit Holdings پیشتاز این دور است. او اکنون 115 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این شرکت برآورد دقیق خود را فاش نکرد، اما Vivek Ravisankar، مدیر عامل شرکت که با همکاری هاری کارونانیدی شرکت را تأسیس کرد، در مصاحبه ای گفت که این مبلغ حدود 500 میلیون دلار است.

دور، سری D، در یک دوره رشد قوی برای شروع می آید. با بهره گیری از موج استخدام و استخدام از راه دور که توسط همه گیری کووید-19 و اقدامات فاصله گذاری اجتماعی معرفی شده است، HackerRank اکنون 2800 مشتری – شامل 25٪ از برخی از بزرگترین شرکت های جهان (Fortune 100) – و 18 میلیون توسعه دهنده دارد.

HackerRank اکنون در Mountain View مستقر است، اما این ایده برای اولین بار توسط این زوج زمانی که هنوز در هند زندگی می‌کردند مطرح شد و بسیاری از کاستی‌های فرآیند استخدام را در یافتن افرادی که برای کار از راه دور درخواست داده‌اند و نیاز به ارزیابی‌های بهتری داشتند، دیدند. مهارت‌های خود را در موقعیت‌هایی که نمی‌توانستند فرآیند استاندارد استخدام شخصی را طی کنند (آنها برای اولین بار در سال 2009 به این موضوع فکر کردند، مدت‌ها قبل از اینکه دورکاری عادی شود).

راویسانکار گفت: «ما دیدیم که رزومه‌ها رابطه بسیار متفاوتی با مهارت‌ها دارند و همین باعث شد. در نهایت به اولین استارت آپ هند تبدیل شد که به Y Combinator ملحق شد و در واقع یک رقیب برای Battlefield در سال 2012 بود. ظهور آن بر رشد هند به عنوان یک مرکز فناوری مهم و منبع استعدادهای فنی تأثیر زیادی گذاشته است. حتی امروزه، حدود 50 درصد از توسعه دهندگان این پلتفرم از هند، 30 درصد در آمریکای شمالی و جنوبی و 20 درصد باقی مانده در EMEA هستند.

هنگامی که HackerRank برای اولین بار تأسیس شد، ایده ارزیابی از راه دور مستقیماً با منبع یابی، استخدام و در نهایت مدیریت از راه دور افراد مرتبط نبود، اما دو سال گذشته 100٪ از راه دور را به یک استفاده بسیار رایج برای شرکت تبدیل کرده است. راویسانکار گفت در حال حاضر تعداد قابل توجهی بازیگران بیشتری از این پلتفرم تحویل داده می‌شوند و افراد به‌طور پیش‌فرض از خانه کار می‌کنند.

همچنین به طور قابل توجهی دامنه استفاده از توسعه دهندگان بالقوه را افزایش داده است و پلتفرم های مقیاس پذیر و مبتنی بر ابر مانند HackerRank را نیز مرتبط تر کرده است.

او گفت: «شرکت‌ها به طیف گسترده‌تری از استعدادها نسبت به قبل نگاه می‌کنند. زمانی که در دانشگاه ها ثبت نام کردند، از 10-15 پردیس بازدید کردند. اکنون آنها می توانند 500 “بازدید” کنند، زیرا همه بازدیدها به صورت آنلاین انجام می شود.

تعدادی از شرکت‌ها در چند سال اخیر به وجود آمده‌اند تا از رشد شماره‌گیری و کار از راه دور استفاده کنند، از جمله Turing، Oyster، Papaya Global، Remote و بسیاری دیگر. نکته قابل توجه در مورد اینکه چگونه HackerRank از نظر آموزش و آموزش اخلاق قوی دارد. اما Ravisankar به وضوح راه اندازی خود را به عنوان یک “پلت فرم استخدام سخت افزار” و نه به عنوان یک بازی edtech توصیف می کند.

اما با توجه به اولویت های سازنده، این کار را نیز انجام می دهد. این شامل بهبود مهارت های آنها و همچنین یافتن شغل می شود. این شرکت ابزارهای آموزشی زیادی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد، اما به طور پیش فرض آنها این نتایج را با دیگران به اشتراک نمی گذارند مگر اینکه توسعه دهنده بخواهد.

بدیهی است که مشتریان تجاری ممکن است ترجیح دهند همه این داده ها را ببینند. راویسانکار اذعان می‌کند: «این تعادل دشواری است، اما دلیل اینکه ما توانسته‌ایم جامعه‌ای از توسعه‌دهندگان بسازیم این است که به آن اخلاق پایبند هستیم.» ما داده‌های شما را نمی‌فروشیم، شما زمانی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، به اشتراک می‌گذارید تا تعادلی بین بهبود بازی خود برای توسعه‌دهندگان پیدا کنید، اما همچنین حفظ کنید. [strong and honest] کانال تامین.”

مارتین آنگرت، دکترای حقوق صاحبان سهام Susquehanna، در یک مقاله گفت: «بازار استخدام فنی در مقطعی حیاتی قرار دارد، زیرا شرکت‌ها در سراسر جهان تلاش می‌کنند تا تلاش‌های استخدامی خود را به یکی از رقابتی‌ترین بازارهای کار که تاکنون دیده‌ایم گسترش دهند. بیانیه. “همراه با رشد انفجاری دورکاری، HackerRank خود را به عنوان استاندارد طلایی برای استخدام مبتنی بر مهارت در جامعه توسعه دهندگان تثبیت کرده است.”