ICON 185 میلیون دلار در حلقه ببرها جمع آوری می کند تا خانه های بیشتری را با فناوری چاپ سه بعدی بسازد که اکنون به 2 میلیارد دلار نزدیک می شود.

ICON 185 میلیون دلار در حلقه ببرها جمع آوری می کند تا خانه های بیشتری را با فناوری چاپ سه بعدی بسازد که اکنون به 2 میلیارد دلار نزدیک می شود.


TechCrunch به طور انحصاری آموخته است که ICON که خانه هایی را با استفاده از پرینت سه بعدی ایجاد می کند، 185 میلیون دلار اضافی در حلقه ای به رهبری Tiger Global Management جمع آوری کرده است.

گفته می شود که این بودجه ادامه ICON است 207 میلیون دلار سری B که در اوت گذشته اعلام شد.

در حالی که شرکت مستقر در آستین آخرین افزایش را تایید کرد، از اظهار نظر در مورد ارزیابی یا ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد. با این حال، منابع آشنا با این معامله که خواستند نامشان فاش نشود، به TechCrunch گفتند که برآورد ICON “اکنون به 2 میلیارد دلار نزدیک می شود” و برخی از سرمایه گذاران موجود در حال سرمایه گذاری بیشتری در شرکت هستند.

یک سخنگوی در ایمیلی نوشت: “ما هیجان زده هستیم که به همکاری با سرمایه گذاران، اعضای هیئت مدیره و سازمان های در سطح جهانی در هر سطحی ادامه دهیم.

حامیان قبلی شامل Norwest Venture Partners، 8VC، Bjarke Ingels Group (BIG)، BOND، Citi Crosstimbers، Ensemble، Fifth Wall، LENx، Moderne Ventures و Oakhouse Partners و غیره. مشخص نیست کدام یک از این سرمایه گذاران نیز در این تمدید مشارکت داشته اند. با آخرین بودجه، ICON در حال حاضر در مجموع 451 میلیون دلار سهام جمع آوری کرده است.

ICON در اواخر سال 2017 تاسیس شد و در طول SXSW در مارس 2018 با اولین خانه چاپ سه بعدی تایید شده در ایالات متحده راه اندازی شد. این خانه 350 فوت مربعی حدود 48 ساعت (با سرعت 25 درصد) چاپ شد. ICON عمدا بتن را به عنوان ماده انتخاب کرد زیرا همانطور که یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل جیسون بالارد گفت: “این یکی از بادوام ترین مواد روی زمین است.”

این استارت‌آپ در طول آخرین پیشرفت خود اعلام کرد که بیش از دوجین خانه و سازه پرینت سه بعدی را به ایالات متحده و مکزیک ارسال کرده است. بیش از نیمی از این خانه ها برای افراد بی خانمان یا افرادی است که در فقر مزمن هستند. به عنوان مثال، در سال 2020، ICON خانه های پرینت سه بعدی را با شریک غیرانتفاعی New Story به مکزیک تحویل داد. او همچنین مجموعه ای از خانه های بی خانمان مزمن را در آستین، تگزاس، با شرکت غیرانتفاعی Mobile Loaves & Fishes تکمیل کرد.

این استارت آپ از بازار انبوه مسکن در اوایل سال 2021 با آنچه که معتقد است نمونه برداری می کند اولین خانه های چاپ سه بعدی برای فروش در ایالات متحده برای توسعه دهنده 3Strands در آستین، تگزاس.

و سپس اکتبر گذشته ICON یک را اعلام کرد مشارکت با Lenar، یکی از بزرگترین سازندگان خانه در کشور و سرمایه گذار در راه اندازی از طریق بخش سرمایه گذاری LENx خود. با برنامه ریزی برای شکستن این سال، این زوج قصد دارند با استفاده از رباتیک، نرم افزار و مواد پیشرفته ICON، 100 خانه را در آنچه که آنها به عنوان “بزرگترین جامعه خانه های پرینت سه بعدی تا به امروز” توصیف می کنند، بسازند.

ICON تبلیغ می کند که 3 استفناوری چاپ D “خانه های پایدار و کم مصرف” را سریعتر از روش های ساخت و ساز معمولی با ضایعات کمتر و آزادی طراحی بیشتر تولید می کند. با توجه به اینکه بسیاری از شهرهای ایالات متحده از کمبود شدید مسکن رنج می برند، نیاز به مسکن مقرون به صرفه تر – به ویژه در بازارهایی مانند آستین، که در آن میانگین قیمت مسکن در سال گذشته 46 درصد افزایش یافته است – بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

اوایل این هفته، Homebound اعلام کرد که این کار را انجام داده است 75 میلیون دلار جمع آوری کرد در یک سری از بودجه های سری C به رهبری Khosla Ventures به تلاش های خود برای کمک به مقابله با کمبود مسکن با فناوری خود.

خبرنامه هفتگی فین تک من به زودی راه اندازی می شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

ICON پس از مشاهده 400 درصد رشد درآمد سالانه، 207 میلیون دلار سری B برای ساخت خانه های پرینت سه بعدی بیشتر دریافت می کند.