منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ImaliPay 3 میلیون دلار برای ارائه خدمات مالی به کارگران محروم در سراسر آفریقا دریافت می کند

ImaliPay 3 میلیون دلار برای ارائه خدمات مالی به کارگران محروم در سراسر آفریقا دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ImaliPay 3 میلیون دلار برای ارائه خدمات مالی به کارگران محروم در سراسر آفریقا دریافت می کند

اقتصاد کنسرت در آفریقا رشد عمیقی را تجربه می کند. با این حال همه این رشد وضعیت کارگران را تغییر نداده است دیده می شوند به عنوان پیمانکار، نه کارمند.

چون خیلی که به ویژه در فضای دو چرخ، عدم دسترسی به برخی خدمات مالی، پیمانکاری بودن زیان آور است. برخی از پلتفرم‌های کنسرت سعی کرده‌اند خدمات مالی را در سیستم‌های خود بگنجانند، اما این کار را کرده‌اند محدود هستند.

در همین حال، سایر شرکت‌های فین‌تک طیف وسیع‌تری از خدمات مالی را برای این کارمندان کنسرت ارائه می‌کنند (که به گفته بنیاد مسترکارت، انتظار میرود تا سال 2030 به بیش از 80 میلیون نفر برسد). ImaliPay یک مثال است.

این شرکت که به عنوان فروشگاهی یکپارچه برای خدمات مالی توصیف می شود، یک دور بدهی و سهام 3 میلیون دلاری را بسته است.. فین تک در مرحله مقدماتی در سال 2020 800000 دلار جمع آوری کرده است.

که راه اندازی شد در پایان سال 2020 توسط Tatenda Furusa و Oluvasanmi Akinmusire، پس از اینکه Furusa متوجه چالش‌هایی شد که رانندگان هنگام دسترسی به سرمایه در گردش یا شرایط اضطراری، مانند کاهش سوخت در نایروبی با آن مواجه هستند.

مدیر اجرایی TechCrunch Furusa در طی یک گفتگو در پاسخ به این سوال که شرکت چگونه شروع به کار کرد، گفت: “چند چیز مربوط به این لحظه است.”. زمانی که من از فرودگاه آمدم، سوخت یک راننده بولت در نایروبی تمام شد و نتوانستم بلافاصله بنزین بزنم. این باعث شد به این فکر کنم که این مجریان چه دردهای دیگری را تجربه می کنند.

«ما اقتصاد کنسرت ها را مطالعه کردیم و متوجه شدیم که آنها مورد غفلت قرار گرفتند از برخی خدمات مالی. و دیدیم که هستیم کامل در ساخت فین تک، حل مشکلات کارگران در اقتصاد کنسرت در آفریقا، فریلنسرها و کارگران دیجیتال خوداشتغال قرار داده شده است.

خلبان ImaliPay مبتنی بود در جلسه Furusa: اکنون سوخت بخرید، بعداً پرداخت کنید (BNPL)، اما برای سکوهای کنسرت دو چرخ، زیرا این شرکت با چندین پمپ بنزین در ایبادان، نیجریه برای ارائه این خدمات به سواران SafeBoda شریک شده است.

این استارت‌آپ به ایجاد یک اکوسیستم شریک به گونه‌ای ادامه داده است که برخی به آن دسترسی به کاربران جدید می‌دهند، در حالی که برخی دیگر از اکوسیستم و بازار آن حمایت می‌کنند.

فوروسا گفت: “ما خدمات دیگری را در مورد قطعات یدکی، تلفن های هوشمند، پاوربانک ها، پس انداز و سرمایه گذاری و بیمه کامل با این محصولات ایجاد کرده ایم.” بنابراین، مانند پوشش حوادث و بیمه از دست دادن درآمد، ما این محصولات را به هم می‌پیوندیم تا کنسرت‌کنندگان بتوانند بر اساس رفتار معاملاتی خود برای هر محصول واجد شرایط شوند.»

سکوهای کنسرت هستند در درجه اول مسئول اولی. این شرکت دارای 15 شریک در این دسته است که شامل Bolt، Glovo، SWVL، Amitruck، Safeboda، Gokada و Max.ng می‌شود..

اما تامین کنندگانی که با سوخت، قطعات یدکی، تلفن همراه و سایر اقلام سر و کار دارند، کارگران باید کار کنند.. همین امر در مورد پلتفرم هایی که ImaliPay برای ارائه با آنها شریک است نیز صدق می کند اضافی خدمات مالی مانند بیمه (از دست دادن سلامت و محافظت از درآمد) و پس انداز در کنیا و آفریقای جنوبی، مشارکت با پلتفرم های مختلف کنسرت.

به صورت جمعی، حدود 35 مورد وجود دارد و برخی از آنها عبارتند از Lami، Cowrywise، Ola Energy، Total Energies، HiFi Corporation و Britam. این خدمات مالی را با اتصال API های خود به شرکت های شریک یا مستقیماً از طریق یک برنامه مستقل، چت بات، USSD، به کارگران این شبکه ارائه می دهد.

در 15 ماه فعالیت، پایگاه کاربری ایمالی پی 60 برابر شده است. این کارمندان کنسرت که به گفته شرکت “ده ها هزار نفر” هستند، در 4500 نقطه تامین کننده به خدمات خود دسترسی دارند.. بیش از 200000 تراکنش در پلتفرم ImaliPay انجام شده است. درآمد ارائه‌دهنده مالی تعبیه‌شده پان آفریقایی از کارمزد تراکنش‌ها و ارجاعات حاصل می‌شود.

مدیر عامل آکین‌موسایر و فوروسا در حین کار در Cellulant قبل از راه‌اندازی ImaliPay با یکدیگر ملاقات کردند. آنها در اکتبر گذشته قبل از بسته شدن این دور اولیه، که از مشارکت Leonnis Investments استقبال کرد، از Google Black Founders Fund بودجه دریافت کردند.

این حلقه همچنین سرمایه‌گذاران بعدی را از VC مانند Ten 13، Uncovered Fund، MyAsia VC، Jedar Capital، Logos Ventures، Plug N Play Ventures، Untapped Global، Latam Ventures، Cliff Angels، Chandaria Capital و Changecom دریافت کرد. سرمایه گذاران فرشته مانند کیسوکه هوندا از KSK Angels و دیگران از صربستان، کنیا و نروژ شرکت کردند..

بنیانگذاران گفتند که این سرمایه گذاری بر گسترش تیم 50 نفره، بهبود فناوری و کاوش در بازارهای جدید مانند غنا و مصر متمرکز خواهد بود.