منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Injectsense کمک 1.7 میلیون دلاری برای ایمپلنت چشم خود، کوچکتر از یک دانه برنج، جمع آوری کرد.

Injectsense کمک 1.7 میلیون دلاری برای ایمپلنت چشم خود، کوچکتر از یک دانه برنج، جمع آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Injectsense کمک 1.7 میلیون دلاری برای ایمپلنت چشم خود، کوچکتر از یک دانه برنج، جمع آوری کرد.

اگر به طور تصادفی حسگر چشمی را که توسط Injectsense ساخته شده است رها کنید، شانس کمی برای پیدا کردن آن خواهید داشت. آریل کائو، بنیانگذار و مدیرعامل، این را تصدیق می کند. اما هنگامی که در پشت چشم شما کاشته شود، می تواند در آنجا بماند، اساساً تا 80 سال ثابت بماند – همیشه داده ها را منتقل می کند.

Injectsense، استارت آپی که در سال 2014 تأسیس شد، ایمپلنت چشمی کوچکتر از دانه برنج ایجاد کرده است. این دستگاه می تواند فشار داخل چشم را اندازه گیری کند – اندازه گیری میزان تنش ایجاد شده در کره چشم. فشار داخل چشم یک عامل خطر مهم برای گلوکوم است، بیماری که باعث آسیب عصب بینایی و در نهایت نابینایی می شود.

احتمالاً قبلاً فشار داخل چشم را اندازه گرفته اید و چندان خوشایند نیست. این روش شامل یک چشم پزشک است که به شما مسکن می دهد، سر شما را در یک میکروسکوپ روشن قرار می دهد و با دستگاهی به نام تونومتر چشم شما را لمس می کند.

در مقایسه، ایمپلنت Injectsense طوری طراحی شده است که پس از قرار دادن این داده ها به صورت بی سیم به طور مداوم انتقال می دهد.

کائو به TechCrunch گفت: «او همه اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند، بنابراین شما کاری برای انجام دادن ندارید. “میتونی بشینی. شما می توانید چتربازی کنید، هر کاری می خواهید بکنید.

دستگاه Injectsense در یک روش کوتاه و بدون جراحی به بدن تحویل داده می شود. این چیزی شبیه تزریق داخل زجاجیه است، هنگامی که از یک سوزن کوچک برای رساندن دارو به پشت چشم استفاده می شود – شما احساس فشار می کنید، اما در هنگام سوراخ کردن هیچ دردی وجود ندارد.

این دستگاه را می توان با استفاده از یک عینک همراه به مدت 5 دقیقه در هفته شارژ کرد، که همچنین به دستگاه اجازه می دهد تا فشار داخل چشمی را در ابر دانلود کند، جایی که چشم پزشک می تواند آن را بررسی کند. کائو می گوید باتری در این مدل می تواند 80 سال دوام بیاورد.

بر اساس مطالعات و داده های آزمایشگاهی حیوانی، Injectsense در ماه مارس یک کمک هزینه دو ساله 1.7 میلیون دلاری برای نوآوری مشاغل کوچک (SBIR) از موسسه ملی چشم دریافت کرد. این امر در پی تعیین دستگاه انقلابی 2020 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) انجام می شود (تعیین دستگاه حفاری امکان بررسی کمی سریعتر را فراهم می کند). این ترکیب نشان می‌دهد که تنظیم‌کننده‌ها می‌خواهند حداقل داده‌های بیشتری درباره دستگاه Injectsense ببینند.

دستگاه Injectsense تاکنون فقط روی خرگوش ها آزمایش شده است. یک مطالعه بررسی شده توسط TechCrunch نشان می دهد که دستگاه ها عملکرد خوبی دارند، اگرچه داده ها توسط شرکا تأیید نشده اند. هیچ مشکل چشمی در حیوانات وجود نداشت و دستگاه ها با موفقیت کاشته شدند.

این کمک هزینه جدید راه را برای آزمایش های حیوانی بیشتر هموار می کند و امسال در موسسه چشم جانز هاپکینز ویلمر قرار دارد.

این آزمایشات همچنین در مورد یک مطالعه آزمایشی بر روی انسان در شیلی که برای امسال نیز برنامه ریزی شده است، اطلاع رسانی می کند. کائو گفت که تیم به سه دلیل شیلی را برای آزمایش انسانی انتخاب کرد: هزینه کل کمتر، هیئت معاینه با تجربه در Centro de la Visión در سانتیاگو، و به طور خاص برای کار با خوان خوزه مورا کاسترو، چشم پزشک آنجا.

اندازه‌گیری فشار داخل چشم ممکن است به‌عنوان یک کاربرد چشمگیر از فناوری تزریق به نظر نرسد، در حالی که موارد مشابه Neuralink در سرفصل‌ها قرار دارند. اما سادگی دستگاه هم شخصی و هم عملی است.

الهام کائو برای کار در گلوکوم از تجربه خود با پدر مرحومش که از این بیماری رنج می برد، نشات گرفت. این یک داستان غیرعادی نیست. گلوکوم دومین عامل نابینایی در جهان و عامل اصلی نابینایی در ایالات متحده است که حدود 3 میلیون نفر را مبتلا می کند. پیش بینی می شود که موارد گلوکوم در سراسر جهان از 57.5 میلیون به بیش از 111.8 میلیون تا سال 2040 افزایش یابد.

هنگامی که صحبت از مبارزه با گلوکوم می شود، اندازه گیری فشار خون مفید است. مطالعات علمی متعدد نشان می دهد که فشار داخل چشم یک عامل خطر اصلی برای گلوکوم است. این تنها عامل خطر نیست و همه افراد مبتلا به گلوکوم فشار داخل چشمی بالایی ندارند، اما همچنان مهمترین آن در نظر گرفته می شود.

Injectsense کمک 1.7 میلیون دلاری برای ایمپلنت چشم خود، کوچکتر از یک دانه برنج، جمع آوری کرد.

تیم رهبری Injectsense.

سوال بزرگ در مورد هر وسیله کاشتنی این است: با قرار دادن سنسور در بدن چه چیزی می توان به دست آورد؟ اگر اکنون می‌توانیم به سادگی فشار داخل چشم را با ابزارهایی که چشم‌پزشکان از قبل در اختیار دارند اندازه‌گیری کنیم، چرا باید به چیزی تا این حد فنی ارتقا دهیم؟

استدلال کائو این است که اندازه‌گیری فشار داخل چشم در طول بازدید از کلینیک، نوسانات فشار کلیدی را که دانشمندان می‌دانند در چشم اتفاق می‌افتد را از دست می‌دهد. اما از آنجایی که ما به طور معمول این نوسانات را در اکثر افراد اندازه گیری نمی کنیم، ممکن است گزینه های مراقبت بالقوه را از دست بدهیم.

این استدلال تا حدی در تحقیقات منعکس شده است. اگرچه اندازه گیری فشار داخل چشم به طور منظم در طول روز، هرچند دست و پا گیر، امکان پذیر است، اما اندازه گیری این تغییرات در شب دشوار است. و داده ها نشان می دهد که در شب فشار داخل چشم نوسان می کند، حتی ممکن است به اوج خود برسد.

به عنوان مثال، یک مطالعه فشار داخل چشم را در 24 بیمار مبتلا به گلوکوم اولیه هر دو ساعت اندازه گیری کرد. این مطالعه می‌گوید بیماران «در صورت لزوم بیدار شده‌اند»، اما تصور اینکه کسی که چشم شما را باز می‌کند و لمس می‌کند، بیدار نمی‌شوند، سخت است. این مطالعه نشان داد که بیماران مبتلا به گلوکوم بسته به زمان شب در مقایسه با افراد سالم، الگوهای متفاوتی از فشار داخل چشم داشتند. به عنوان مثال، بین ساعت 5:30 تا 7 صبح، فشار داخل چشم آنها افزایش یافته، در حالی که فشار گروه کنترل کاهش یافته است.

نویسندگان همچنان بیان می‌کنند که این «تاخیر فاز» ممکن است به تشخیص آنها مربوط به گلوکوم باشد، اما توضیح نمی‌دهند که چرا ممکن است چنین باشد. و آنها توصیه می کنند که اندازه گیری فشار داخل چشم در مطب بالینی “احتمالا برای مدیریت بهینه گلوکوم کافی نیست.”

کائو استدلال می کند که نظارت مستمر می تواند ایده ای از چگونگی تأثیر این تغییرات بر پیشرفت گلوکوم ارائه دهد.

ما همچنان به بررسی کارآزمایی‌های بالینی و مطالعات ادامه می‌دهیم و آنها همچنان به همه می‌گویند که نوسانات وجود دارد [in pressure]یا فشار شبانه مهم است. “فشار شبانه مهم است زیرا وقتی فشار خون خود را کاهش می دهید، فشار داخل چشم شما افزایش می یابد.

بنابراین بگویید که بیماری قلبی و گلوکوم دارید، هرگز نمی خواهید داروی خود را قبل از خواب مصرف کنید زیرا در حال کاهش هستید [blood] فشار و شما افزایش می دهید [intraocular pressure] در نیمه های شب. “

فناوری Injectsense در حال حاضر به شکلی قابل اجرا وجود دارد، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. به یاد داشته باشید که Injectsense هنوز روی حیوانات در حال آزمایش است، بنابراین این ایده های عالی هنوز راه هایی در پیش دارند تا برای بررسی توسط FDA آماده شوند.

این شرکت تاکنون 15 میلیون دلار جمع آوری کرده است و در حال افزایش دور سری C است.سرمایه گذاران شامل شرکای استراتژیک و Revelation عمده چشم پزشکی و همچنین چندین سرمایه گذار نامشخص هستند.