منو سایت

Interswitch یک سرمایه گذاری 110 میلیون دلاری از LeapFrog و Tana Africa Capital دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Interswitch یک سرمایه گذاری 110 میلیون دلاری از LeapFrog و Tana Africa Capital دریافت می کند

شرکت پرداخت آفریقایی Interswitch یک سرمایه گذاری مشترک 110 میلیون دلاری از LeapFrog Investments و Tana Africa Capital برای گسترش خدمات پرداخت دیجیتال خود در سراسر قاره تضمین کرده است.بیانیه ای از دو شرکت سرمایه گذاری خصوصی روز چهارشنبه گفت.

Interswitch مبلغی را که از این شرکت ها دریافت کرده بود، تایید نکرد. «شرایط دقیق معامله نیست آشکار شده است. ما من هنوز نمی توانم در مورد آن نظر بدهم، “سخنگوی شرکت در پاسخ به TechCrunch در پاسخ به سوالی درباره سرمایه گذاری و ارزیابی جدید Interswitch..

با این حال، میچل الگبه، مدیرعامل گروه Interswitch در بیانیه‌ای گفت که شرکت از استقبال از LeapFrog و Tana در هیئت مدیره هیجان‌زده است زیرا ما به کار برای پیشبرد آینده چشم‌انداز پرداخت آفریقا ادامه می‌دهیم.

این خبر تقریباً سه سال پس از فاش شدن آخرین دور سرمایه گذاری Interswitch منتشر شد، زمانی که ویزا 200 میلیون دلار برای 20 درصد سهام شرکت پرداخت کرد. Interswitch با 1 میلیارد دلار (آخرین برآورد شناخته شده خود) یکی از بزرگترین شرکت های پرداخت الکترونیک و زیرساخت در آفریقا است. فین‌تک بخش عمده‌ای از سیستم بانکداری آنلاین نیجریه را تامین می‌کند و به خاطر پایانه‌های خود در محل، پلت‌فرم‌های پرداخت آنلاین مصرف‌کننده، Quickteller و Verve، بزرگترین طرح کارت نقدی ملی آفریقا با بیش از ۳۵ میلیون کارت فعال شناخته شده است..

در سال 2016، Interswitch ایده عمومی کردن آن را به سخره گرفت. در مصاحبه ای در همان سال، الگبه، مدیر عامل شرکت به TechCrunch گفت که این شرکت به دنبال عرضه مضاعف در بورس های لندن و نیجریه است..

متعاقب گزارش‌های مربوط به فهرست 20 ساله فین‌تک در بورس بزرگ نیز در سال‌های 2019 و 2020 منتشر شد. اما به نظر می رسد این طرح وجود دارد یک بیل است پس از سرمایه گذاری ویزا در صندلی عقب.

از آنجایی که انتشار Interswitch یک سود برای اکوسیستم فناوری آفریقا است، همچنین سودی برای شرکت، مدیران آن و به ویژه بزرگترین سهامدار آن، Ignite Holdco Limited مستقر در بریتانیا (متشکل از Helios Investment Partners و TA Associates) است. اما از آنجایی که این اتفاق نمی افتد، شرکت هلدینگ یک جایگزین فوری پیدا کرده است. علاوه بر وارد کردن سرمایه جدید در تجارت Interswitch، بخشی از سرمایه گذاری جدید شامل LeapFrog و Tana است که سهامداران فعلی از جمله Ignite Holdco Limited را خریداری می کند.

LeapFrog و Tana قصد دارند همراه با سرمایه گذاران فعلی، با مدیریت همکاری کنند تا به مدیریت استراتژی پان-آفریقایی Interswitch ادامه دهند، که شامل به دست آوردن مشتریان جدید و ساخت محصولات جدید در حمایت از استراتژی مشارکت مالی است.

“اینترسویچ، پیشگام در اکوسیستم پرداخت آفریقا، اقتصاد نقدی را بر هم می زند، پرداخت های دیجیتالی را تقویت می کند و به مدت دو دهه مشارکت مالی عادلانه را در نیجریه ترویج می کند. این سرمایه‌گذاری توسط LeapFrog، استعداد بزرگ Interswitch و موقعیت خوبی برای استفاده از فرصت قابل توجه در چشم‌انداز پرداخت‌های دیجیتال در حال تحول در آفریقا را تایید می‌کند. اولا