منو سایت

IUNU از روبات ها برای نظارت بر محصولات گلخانه ای استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
IUNU از روبات ها برای نظارت بر محصولات گلخانه ای استفاده می کند

من دروغ نمی گویم، IUNU (تلفظ می شود “تو می دانستی”) ساده ترین نام نیست (گیج کننده تر وجود روباتی به نام “LUNA” است). اما agtech در یک تجارت خوب است و به تازگی رای اعتماد خوبی را در دور سری B دریافت کرده است. Ceres Partners و Astanor Ventures برای اطلاعات بیشتر بازگشته اند.

این شرکت به جای کار در مزارع یا کشاورزی عمودی، روی دنیای گلخانه ها متمرکز شده است. سیستم روباتیک LUNA آن بر روی سقف یک گلخانه حرکت می کند و محصولات را با دید کامپیوتری بررسی می کند. این سیستم می‌تواند مناطق مشکل‌دار و مکان‌هایی را که برای برداشت آماده هستند، شناسایی کند، بنابراین کشاورزان مجبور نیستند محصولات را بالا و پایین ببرند – چیزی که در حال تبدیل شدن به یک مشکل با پوسته‌گذاری مزرعه است.

این‌ها سیستم‌هایی هستند که ما اغلب دیده‌ایم که برای مزارع سنتی‌تر به عنوان بخشی از یک ربات مستقل بزرگ‌تر معرفی شده‌اند. گلخانه‌ها مطمئناً این فناوری را معنا می‌کنند، زیرا به طور مؤثر به آن اجازه می‌دهند در مسیر به جلو و عقب حرکت کند.

IUNU می گوید در حال حاضر با یک چهارم تولیدکنندگان گلخانه ای ایالات متحده کار می کند. این شرکت در حال حاضر 60 کارمند دارد که در شش ماه گذشته 50 درصد افزایش تعداد کارکنان را نشان می دهد. این حلقه بر گسترش ردپای جهانی خود و همچنین افزایش تحقیق و توسعه محصولات جدید تمرکز خواهد کرد.

آدام گرینبرگ، مدیرعامل این شرکت در بیانیه ای گفت: این طیف از سرمایه گذاری ها نشان دهنده اعتمادی است که سرمایه گذاران نهادی به ما دارند. گفت‌وگو درباره پرورش خودمختار در سال گذشته سرعت بیشتری گرفته است و ما مفتخریم که در این جبهه پیشرو هستیم.

مثل همیشه، داده ها مهمترین نقش را در اینجا دارند، و iUNU ادعا می کند که در حال حاضر “بزرگترین مجموعه داده های تولید در صنعت” را بر اساس استقرار موجود دارد. یک حافظه پنهان بزرگ مانند این برای ایجاد الگوریتم هایی که می تواند به شناسایی مشکلات بالقوه قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ برای یک محصول کمک کند، مهم است.

در سپتامبر، این شرکت برنده سال 2015 Startup Battlefield Artemis (متولد Agrilyst) را خریداری کرد تا قابلیت های جمع آوری داده های خود را تقویت کند.