منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Jambo 7.5 میلیون دلار از Coinbase، Alameda Research جمع آوری می کند تا “برنامه فوق العاده وب 3” آفریقا را بسازد.

Jambo 7.5 میلیون دلار از Coinbase، Alameda Research جمع آوری می کند تا “برنامه فوق العاده وب 3” آفریقا را بسازد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

Jambo، یک استارت‌آپ مستقر در کنگو که در حال ایجاد یک پورتال جذب مشتری وب 3 در آفریقا از طریق «یادگیری، بازی، برنده شدن» و دسترسی مردمی به فرصت‌های درآمدزایی مبتنی بر رمزارز است، 7.5 میلیون دلار سرمایه اولیه را جمع‌آوری کرد.

کارشناسان می گویند آفریقا در آستانه نقض توسط وب 3 به روشی مشابه است که آسیای جنوب شرقی را به یکی از بهترین بازارها برای وب 3 تبدیل کرده است. دومی محل استارت‌آپ‌هایی مانند Axie Infinity و Yield Guild Games است که میلیون‌ها دلار سرمایه مخاطره‌آمیز را با استفاده از ارزهای دیجیتال و مدل‌های بازی برای کسب درآمد به دست آورده‌اند.

ترکیبی از نکات مثبت مانند جمعیت به سرعت در حال رشد – جوانترین در جهان -، نفوذ قوی گوشی های هوشمند، پذیرش فزاینده ارزهای رمزنگاری شده و موارد منفی مانند تولید ناخالص داخلی سرانه پایین و بیکاری، آفریقا را به منطقه بلوغ بعدی برای وب 3 تبدیل می کند.

و چندین شرکت، مانند جامبو، خود را برای این رونق بعدی قرار می دهند. به گفته جیمز ژانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل آن، جامبو می خواهد میلیون ها کاربر وب 3 را در آفریقا از طریق برنامه های خود درگیر کند. او این شرکت را با برادر و خواهرش آلیس ژانگ – هر دو چینی متولد کنگو – در دسامبر 2021، پس از اینکه متوجه فرصت تکراری موفقیت پروژه های web3 در آسیای جنوب شرقی در سراسر آفریقا شد، تأسیس کرد.

اگرچه کاربران Axie Infinity و سایر اصناف تنها در حین انجام بازی‌های تقسیم درآمد درآمد کسب می‌کنند، جامبو از یک رویکرد دو جانبه استفاده می‌کند و به کاربران خود اجازه می‌دهد این کار را هنگام شرکت در فعالیت‌های web2 و web3 انجام دهند.

به عنوان مثال، کاربران می توانند هنگام استفاده از Jambo در هزینه های داده صرفه جویی کنند. Jan توضیح می‌دهد که Jambo با ارائه‌دهندگان مخابراتی همکاری می‌کند تا تقریباً 70٪ تخفیف دریافت کند و مستقیماً با 50٪ تخفیف از قیمت اصلی به مشتریان خود بفروشد. ژانگ گفت: «این یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های ما برای جذب مصرف‌کننده است که می‌خواهیم زمان و داده‌های هر آفریقایی را دو برابر کنیم.

دوم اینکه جامبو با شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی همکاری می‌کند تا کاربران بتوانند هنگام تماشای محتوای آن‌ها در اپلیکیشن، توکن‌هایی (که می‌توانند به درآمد تبدیل کنند) به دست آورند.

وی گفت: دلیل اینکه ما می توانیم این کار را انجام دهیم، مشارکت با این شرکت ها است، زیرا بخشی از بودجه تبلیغاتی آنها را توکن می کنیم و مستقیماً در اختیار کاربر نهایی قرار می دهیم. «بسیاری از کاربران مستقر web2 یا حتی web3 هزینه جذب 100 تا 200 دلار دارند، بنابراین ما می‌توانیم با تحریک مستقیم کاربر نهایی، این هزینه را به ترتیبی کاهش دهیم.

قسمت آخر بازی ها برای بردن بازی است. در حال حاضر هیچ بازی محبوب وب 3 برای برنده شدن از آفریقا وجود ندارد و این به دلیل کمبود زیرساخت برای ایجاد آنها است که از طریق اصناف است. جان گفت جامبو می خواهد این زیرساخت را بسازد. با این حال، برخلاف اصناف معروف، که مدل‌های کسب‌وکارشان شامل گرفتن درصدی از سود از مشتریانشان است، شرکت او برنامه‌ای برای کاهش درآمد مشتریانش ندارد. در عوض، درآمد جامبو از مدل‌های web2 حاصل می‌شود – دلارهای تبلیغاتی و کمیسیون از زمان پخش و فروش داده.

جامبو

جیمز ژانگ (مؤسس و مدیرعامل Jambo)

به عنوان پورتال گنجاندن وب 3 آفریقا، مدیر عامل شرکت Jambo گفت که Jambo در حال آزمایش بیش از 10 بازی برنده برای معرفی به کاربران خود در چند ماه آینده است. اما برای منطقه‌ای که درک کمی از web3 دارد یا اصلاً نمی‌داند، جامبو چگونه انتظار دارد پروژه‌اش به آرامی شروع شود؟

“آموزش در قلب کاری است که ما انجام می دهیم، زیرا فکر نمی کنم میانبری به آفریقا وجود داشته باشد. قبل از اینکه بتوانید به کسب درآمد فکر کنید یا در پایان روز شروع به جذب مشتری کنید، باید پایگاه مشتریان خود را آموزش دهید. به همین دلیل است که ما کلاس ها را با یک برنامه درسی کامل در وب 3 شروع می کنیم. ما قصد داریم تا پایان سه ماهه اول این کار را در بیش از پنج دانشگاه در آفریقا آغاز کنیم.

از ابتدای سال جاری، جامبو بیش از 12000 دانش آموز را در 15 کشور (مراکش، نیجریه، اتیوپی، گینه استوایی، اوگاندا، کنیا، کنگو، اوگاندا، رواندا، جمهوری دموکراتیک کنگو، تانزانیا، زامبیا، نامیبیا، ماداگاسکار و آفریقای جنوبی ثبت نام کرده است. برای دانلود یک آموزش انتخابی web3، به صورت آنلاین و آفلاین. این شرکت گفت که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا فرصت‌های بازی‌ها را برای برنده شدن و تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) کشف کنند. برنامه های 10 هفته ای در کالج ها و در بیش از 600 مکان شریک فیزیکی، که در آن صدها سفیر دانشجویان را ثبت نام می کنند، در دسترس است.

با تقریبا 60 درصد جمعیت زیر 24 سال و تقریبا 50 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی در آفریقا بیکار هستندجامبو معتقد است که مدل آن برای آموزش مصرف‌کنندگان در مورد بازی‌ها برای برنده شدن، و DeFi، می‌تواند «به رونق مالی منجر شود به گونه‌ای که آفریقایی‌ها قبلاً هرگز به آن دسترسی نداشته‌اند».

نست کوین 6.45 میلیون دلار از پیش تعیین شده برای تسریع پذیرش ارزهای دیجیتال و وب 3 در آفریقا و بازارهای مرزی جمع آوری می کند.

به نظر می رسد آموزش جوانان آفریقا در مورد وب 3 و تمرکززدایی با وب 3 جدید اخیر در آفریقا همبستگی دارد. به عنوان مثال، نست کوین مستقر در نیجریه، 6.4 میلیون دلار برای گسترش طرح های web3 خود، که شامل Breach، رسانه ای است که محتوای کریپتو کوچک و آموزنده برای کاربران خود ایجاد می کند، جمع آوری کرد.

هر دو شرکت مدل‌های بازی متفاوتی برای برنده شدن دارند – Nestcoin یک انجمن بازی به نام Metaverse Magna (MVM) را اداره می‌کند و Jambo این کار را نمی‌کند. با این حال، آنها در ایجاد یک بخش وب 3 جدید در آفریقا مشابه هستند، متفاوت از پلتفرم های معتبرتر مانند انتقال پول و ارزهای دیجیتال.

برای ژانگ، تفاوت اصلی این است که در حالی که پلتفرم‌های معمولی به آفریقایی‌ها کمک می‌کنند پول پس‌انداز کنند و پول ارسال کنند، تازه واردها پتانسیل سود و ثروت را برای مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهند.

“من فکر نمی کنم در آفریقا پولی برای پس انداز وجود داشته باشد، زیرا 1٪ فوق العاده ثروتمند و 99٪ یکسان هستند. به همین دلیل است که ما با روشی متفاوت شروع کردیم که کمک به افراد عادی برای کسب درآمد است.

“به همین دلیل است که هر جزء در برنامه فوق العاده ما در واقع برای کمک به یک فرد معمولی است که از بازی پول درآورد تا پول دربیاورد، از تماشای ویدیوها پول دربیاورد و از وام های داده پول پس انداز کند. بنابراین، در حالت ایده‌آل، سه تا شش ماه پس از آنلاین شدن برنامه ما، یک فرد متوسط ​​می‌تواند ماهیانه 50 دلار از بازی Axie Infinity، 20 دلار دیگر در ماه از تماشای ویدیوها و 10 دلار دیگر در روز درآمد کسب کند. در وام داده صرفه جویی می کنید. این وضعیت ایده آلی است که برنامه ما می تواند با هرکسی به آن دست یابد.”

جامبو انتظار دارد نسخه بتای خود را تا Q2 منتشر کند و در سه ماهه سوم منتشر شود. و در تلاشی برای ساخت برنامه فوق العاده خود، تیم 60 نفره به کشورهای جنوب صحرای آفریقا گسترش یافتند، سانتا کلارا و شنژن یک حلقه مهمانی از سرمایه گذاران تشکیل دادند که از شرکت های برجسته وب 3 مانند Avalanche، Dharma، BlockFi و Polygon حمایت می کردند.

اینها عبارتند از Coinbase Ventures، Three Arrows Capital (3AC)، Alameda Research، Tiger Global، Delphi Ventures، AllianceDAO، DeFiance Capital، Yield Guild Games و Polygon Studios. و چندین سرمایه‌گذار فرشته‌ای از اکوسیستم web3، مانند ساندیپ نیلوال، بنیان‌گذار و مدیر عامل Polygon. شریک سابق ParaFi Santiago R Santos; بنیانگذار و مدیر عامل Terraform Labs Do Kuon. و در Delphi Digital Piers Kicks شریک شوید.

«کاری که وی چت در چین انجام داد، جامبو در آفریقا انجام خواهد داد. سانتیاگو آر. سانتوس، سرمایه گذار web3 و شریک سابق ParaFi، در بیانیه ای گفت: “من برای حمایت از این تیم A+ برای تبدیل آن به برنامه فوق العاده وب 3 قاره، هیجان زده هستم.”