منو سایت

Jio Platforms 200 میلیون دلار در Glance پشتیبانی شده توسط Google سرمایه گذاری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Jio Platforms 200 میلیون دلار در Glance پشتیبانی شده توسط Google سرمایه گذاری می کند


این دو روز دوشنبه گفتند که Jio Platforms در حال سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری در Glance است که محتوای رسانه ای، اخبار و بازی های روزانه را بر روی صفحه قفل گوشی های اندرویدی ارائه می دهد، که آخرین شرط از مجموعه شرط بندی امپراتوری Mukesh Ambani است که به دنبال گسترش پیشنهادات است. تا 400 میلیون مشترک به بازار جنوب آسیا می رسند.

Reliance Industries، شرکت مادر Jio Platforms که توسط آمبانی ثروتمندترین مرد آسیا اداره می شود، گفت که این سرمایه گذاری بخشی از مجموعه ای از سرمایه گذاری های سری D از شرکت تابعه InMobi Group است. به گفته یک فرد آشنا، سرمایه گذاری جدید توسط Google Glance حدود 1.7 میلیارد دلار برآورد شده است.

Glance بر روی چندین مدل محبوب گوشی هوشمند از پیش نصب شده است و بیش از 400 میلیون کاربر به دست آورده است. این شرکت تقریباً با تمامی تولیدکنندگان پیشرو گوشی‌های هوشمند اندرویدی در آسیا، از جمله شیائومی و سامسونگ، دو فروشنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در هند، در ارتباط است.

دو شرکت گفتند که Glance فناوری خود را به عنوان بخشی از قرارداد به JioPhone Next خواهد آورد. گوگل و جیو برای ایجاد JioPhone Next که بر روی یک سیستم عامل اندروید بسیار بهینه اجرا می شود و با قیمتی در حدود 87 دلار به فروش می رسد، با یکدیگر همکاری کرده اند.

“این آخرین مورد از یک سری مشارکت های استراتژیک بین Glance و بازیگران جهانی در اکوسیستم تلفن همراه است. در بیانیه مشترک آمده است که انتظار می رود این قرارداد منجر به همکاری استراتژیک بیشتر بین Glance، Reliance Retail و Jio برای دستگاه ها، تجارت، محتوا و اکوسیستم بازی شود.

جیو گفت که Glance سرمایه جدیدی را برای گسترش چندین بازار بین المللی کلیدی در خارج از آسیا به کار خواهد گرفت. برخی از این بازارها شامل ایالات متحده، برزیل، مکزیک و روسیه است. به گفته این شرکت‌ها، این شرکت همچنین قصد دارد کاتالوگ محتوای زنده و اکوسیستم‌های تجاری خود را که می‌خواهد هر دو را به صفحه قفل شده مصرف‌کنندگان بیاورد، گسترش دهد.

نوین تیوری، بنیانگذار و مدیر عامل گروه InMobi در بیانیه ای گفت: “آقای موکش آمبانی از روزهای اولیه من منبع الهام زیادی برای من بوده است و من مفتخرم که Gio به یک شریک استراتژیک در سفر ما تبدیل شده است.”

“سرمایه گذاری Gio در Glance یک هم افزایی عمیق از دیدگاه و فلسفه را به ارمغان می آورد. Jio یک شرکت واقعا مخرب است. این امر اینترنت را برای میلیون ها کاربر در دسترس قرار داده است و هند را به یکی از بزرگترین بازارهای اینترنتی در جهان تبدیل کرده است. Reliance اکنون با عرضه گوشی هوشمند JioPhone Next خود، بازار گوشی های هوشمند را مختل کرده است. سرمایه‌گذاری جیو در Glance و حضور Glance در صفحه قفل گوشی‌های هوشمند JioPhone Next، الگوی تجربه کاربرانش از اینترنت را تغییر خواهد داد.

این یک داستان در حال تکامل است. بیشتر در راه است …