منو سایت

Joby Aviation برای تسریع در صدور گواهینامه نرم افزار هوافضا Avionyx را خریداری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Joby Aviation برای تسریع در صدور گواهینامه نرم افزار هوافضا Avionyx را خریداری می کند

Joby Aviation، یک شرکت مستقر در کالیفرنیا که وسایل نقلیه برخاست و فرود الکتریکی (eVTOL) را برای خدمات مسافربری تجاری توسعه می‌دهد، روز چهارشنبه در جلسه TechCrunch Sessions: Mobility، خرید Avionyx، یک شرکت مهندسی نرم‌افزار هوافضا را اعلام کرد.

این شرکت‌ها شرایط معامله را فاش نکردند، اما جوبی گفت Avionyx به یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت با منابعی برای گسترش تیم خود تبدیل خواهد شد. این احتمالاً به این معنی است که ترکیبی از سهام و یک معامله پولی است.

این شرکت گفت که هواپیمای پنج نفره eVTOL جوبی می تواند چهار مسافر را با سرعت حداکثر 200 مایل در ساعت و حداکثر برد 150 مایل با یک بار شارژ حمل کند.

خرید Avionyx، یک شرکت هوافضا 30 ساله که از سال گذشته با Joby همکاری می‌کند، به Joby اجازه می‌دهد تا کاری را انجام دهد که بسیاری از شرکت‌ها در تلاش هستند: یکپارچه شدن عمودی.

به گفته جوبی، تأیید نرم افزار برای انطباق با مقررات و استانداردهای FAA بسیار مهم است، زیرا به مهندسان اجازه می دهد تا نرم افزار را در هواپیما بررسی، تجزیه و تحلیل و آزمایش کنند. همچنین ظاهراً به جلوگیری از تصادفات وسیله نقلیه کمک می کند، مانند تصادفی که در حال حاضر توسط هیئت ملی ایمنی حمل و نقل بر اساس سقوط هواپیمای Joby در فوریه بررسی می شود.

به گفته این شرکت، با اتکا نکردن به اشخاص ثالث، Joby می‌تواند در مدیریت پلتفرم خود انعطاف‌پذیرتر باشد، برای رویارویی با چالش‌ها چابک باشد و دانش را سریع‌تر به کار گیرد.

گری گیسین، مدیر عامل Wisk Aero، یکی دیگر از شرکت‌های eVTOL که بر عملیات هوایی مستقل متمرکز است، با Simi در جلسات TC موافق نیست: مرحله تحرک در مورد مزایای یکپارچه‌سازی عمودی، و می‌گوید که نداشتن تمام اجزا در واقع به Wisk راه سریع‌تری برای بازار می‌دهد. بنابراین به نظر می رسد که بازی در حال انجام است. با این حال، از آنجایی که هدف ویسک سفر با سرنشین نیست، گیسین اذعان کرد که هواپیمای جوبی احتمالاً قبل از هواپیمای ویسک در آسمان بلند می شود. Joby بر روی سرویس اشتراک گذاری خطوط هوایی در سال 2024 متمرکز شده است.

تخصص Avionyx در این بخش می‌تواند به پیشرفت Joby در عملیات در آزمایشگاه یکپارچه‌سازی نرم‌افزار خودروی خود در مارینا، کالیفرنیا کمک کند، جایی که Joby از شبیه‌سازهای پرواز و سخت‌افزار استفاده می‌کند تا به سرعت هزاران آزمایش اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی از پیش برنامه‌ریزی‌شده را انجام دهد. سیستم های نرم افزاری هواپیما این شرکت گفت که تأسیسات مشابهی در سن خوزه، کاستاریکا، جایی که Avionyx از آنجا آمده است، راه اندازی خواهد شد تا این تلاش ها برای آزمایش نرم افزار تسریع شود.

علاوه بر حمایت از Joby، برنامه صدور گواهینامه ASA Avionyx، تامین کننده دارای گواهینامه AS-9100D به کار خود برای حمایت از جامعه حمل و نقل هوایی گسترده تر ادامه خواهد داد.

Joby Aviation با شرکت هواپیمایی ژاپنی برای راه اندازی سرویس تاکسی هوایی شریک می شود