Jungle Ventures صندوق 600 میلیون دلاری را می بندد و کل دارایی های تحت مدیریت خود را به بیش از 1 میلیارد دلار می رساند.

Jungle Ventures صندوق 600 میلیون دلاری را می بندد و کل دارایی های تحت مدیریت خود را به بیش از 1 میلیارد دلار می رساند.

Jungle Ventures مستقر در سنگاپور با بسته شدن چهارمین صندوق خود در آسیای جنوب شرقی و هند عمیق تر می شود. صندوق IV جمعاً 600 میلیون دلار است که 450 میلیون دلار آن برای سرمایه گذاری های جدید و 150 میلیون دلار برای سرمایه گذاری های بعدی در شرکت های پرتفوی آن در نظر گرفته شده است. بسته شدن صندوق، مجموع دارایی‌های تحت مدیریت Jungle Ventures را به بیش از 1 میلیارد دلار رسانده است، و این اولین سرمایه‌گذاری مستقل مستقر در سنگاپور است که در آسیای جنوب شرقی و هند سرمایه‌گذاری می‌کند تا به این مرحله رسیده است.

شرکای محدود صندوق IV به طور مساوی بین سرمایه گذاران بازگشتی و سرمایه گذاران جدید تقسیم می شوند. حامیان بازگشتی شامل Temasek، IFC، FMO و DEG هستند، در حالی که LP های جدید شامل StepStone Group هستند. TechCrunch اولین بسته شدن صندوق 225 میلیون دلاری را در سپتامبر 2021 پوشش داد.

Jungle Ventures در سال 2012 توسط Amit Anand و Anurag Srivastava تاسیس شد و با سرمایه اولیه 10 میلیون دلاری شروع شد. Jungle Ventures حدود 60 شرکت پرتفوی دارد و می گوید ارزش شرکت آن بیش از 12 میلیارد دلار با سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری با نسبت ضرر کمتر از 5٪ است.

برخی از برجسته ترین سرمایه گذاری های Jungle Ventures شامل تکشاخ های Kredivo، Livspace و Moglix است. او به دنبال شرکت هایی است که بتوانند بین آسیای جنوب شرقی و هند گسترش پیدا کنند. به عنوان مثال، Livspace در هند تاسیس شد و اکنون در آسیای جنوب شرقی فعالیت می کند.

صندوق IV رویکرد “پرتفوی متمرکز” Jungle Ventures را ادامه خواهد داد و 15 تا 18 سرمایه گذاری کلیدی را از هند و آسیای جنوب شرقی پیش بینی می کند. او سرمایه‌گذاری‌های بعدی زیادی انجام داده است و در چندین دوره حدود 30 تا 40 میلیون دلار در برخی شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

ما از همان ابتدا در سال 2012 با این فلسفه سرمایه گذاری کرده ایم. این فلسفه توسط دو عامل اصلی هدایت می شود که بر تفکر ما تأثیر گذاشته است. عامل شماره یک این است که اکثر بنیانگذاران در این منطقه برای اولین بار بنیانگذار هستند و شما به کمک و حمایت زیادی نیاز دارید تا به این بنیانگذاران کمک کنید تا کسب و کار خود را توسعه دهند و به آنها کمک کنید تا به عنوان یک رهبر رشد کنند. از بنیانگذار تا مدیرعامل راه بسیار طولانی، سفری بسیار دردناک است و افراد زیادی به مدیران اجرایی موفق تبدیل نمی شوند.

وی افزود: این منطقه در هر بخش کاملاً کم نفوذ است و ما ترجیح می دهیم زمان، انرژی و سرمایه خود را روی سرمایه گذاری کمتری برای بزرگتر کردن آن متمرکز کنیم.

صندوق IV قبلاً از بانک دیجیتال ویتنامی Timo حمایت کرده است. سیستم عامل بک آفیس براق سنگاپور. برند لوازم الکترونیکی مصرفی هند D2C Atomberg؛ پلت فرم مبتنی بر Web3.0 برای جامعه رمزنگاری اجتماعی برای زنان Eveworld. و inFeedo، یک پلت فرم حفظ کارکنان SaaS.

اگر من یک قدم به عقب برگردم و فقط به یک تز جامع فکر کنم، می‌توانم بگویم که ما اکنون بسیار بسیار الهام گرفته‌ایم از کل غیرمتمرکزسازی و جنبش اینترنتی عادلانه‌ای که در سرتاسر جهان در حال وقوع است، چه مفاهیمی مانند وب 3، چه آناند گفت: مفاهیمی مانند تجارت اجتماعی، چه دیجیتالی شدن فناوری SME. اساساً، توانمندسازی این کوچک‌ترین بازیگر در اقتصاد اینترنتی، هیجان‌انگیزترین جنبه این صندوق است.»

چگونه تجارت اجتماعی شکاف های زیرساختی را در جنوب شرقی آسیا پر می کند