منو سایت

Klarna بخش جدید Klarna Kosma را برای پلتفرم بانکداری باز خود راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Klarna بخش جدید Klarna Kosma را برای پلتفرم بانکداری باز خود راه اندازی کرد

سال گذشته، ویزا صنعت فین‌تک اروپا را غافلگیر کرد و اعلام کرد که Tink را به مبلغ ۱.۸ میلیارد یورو (۲.۱۵ میلیارد دلار در زمان معامله) خریداری می‌کند. Klarna اکنون می خواهد به طور مستقیم با Tink با یک واحد تجاری جدید که نام تجاری خاص خود را دارد – Klarna Kosma رقابت کند.

مانند Tink، Klarna یک رابط باز برای برنامه‌نویسی برنامه‌های بانکی (API) با Klarna Kosma ارائه می‌کند. Tink و Klarna نیز در استکهلم، سوئد مستقر هستند. شرکت‌های دیگری مانند TrueLayer و Plaid با APIهای بانکداری باز وجود دارند. و این یک فضای رقابتی بود، زیرا ویزا نیز سعی کرد پلید را خریداری کند، اما این معامله شکست خورد.

با این استراتژی جدید، Klarna اساسا می گوید که برای تجارت باز است. اگر در حال ساخت یک محصول مالی هستید و نیاز به تعامل با حساب های بانکی دارید، گزینه دیگری دارید.

Klarna Kosma یک API است که سایر شرکت ها می توانند آن را در برنامه ها و خدمات خود ادغام کنند. این شرکت‌ها می‌توانند از Klarna API برای دسترسی به صورت‌حساب، شروع پرداخت‌ها، بازیابی اطلاعات بانکی و به‌روزرسانی منظم این اطلاعات استفاده کنند.

Klarna بیشتر به دلیل محصولات «اکنون بخر، دیرتر پرداخت کن» شناخته شده است. در برخی کشورها، Klarna به شما این امکان را می دهد که با حساب بانکی خود تماس بگیرید تا اطلاعات هزینه را در اختیار شما قرار دهد و چیزی مانند رتبه اعتباری را قبل از اینکه به مشتریان اجازه دهید در چند قسط خرید کنند، ایجاد کنید. با حرکت امروز، کلارنا محصول داخلی خود را به روی سایر مشتریان باز می کند.

با Kosma، ما پلتفرم بانکداری و فناوری باز خود را به روی بانک‌ها، بازرگانان و فن‌آوری‌های مالی باز می‌کنیم که رویای ما را برای جهانی به اشتراک می‌گذارند که در آن مشتریان داده‌های خود را دارند و بانک‌ها برای مشتریان با ارائه ارزش رقابت می‌کنند، نه به عنوان داده قفل. CTO Jaron Scheer در بیانیه ای.

در اروپا، همه بانک ها و مؤسسات مالی باید رابط های بانکی باز را به دلیل دستورالعمل خدمات پرداخت اتحادیه اروپا PSD2 ارائه دهند. اما استاندارد واحدی وجود ندارد. رابط های برنامه نویسی بانکداری باز (API) کار سختی را برای شما انجام می دهند.

Klarna می گوید که 15000 بانک را در 24 کشور تحت پوشش دارد. API در حال حاضر عمدتاً بر روی بانک های اروپایی و ایالات متحده متمرکز شده است، اما قصد دارد به زودی به سایر بازارها مانند استرالیا، کانادا و نیوزلند گسترش یابد.

علاوه بر سرویس اطلاعات حساب (AIS)، مشتریان Klarna Kosma همچنین می توانند به صورت برنامه ریزی شده پرداخت ها را با بانک های سازگار آغاز کنند. این همیشه وعده بلندمدت بانکداری باز بوده است. اگر شروع پرداخت شروع شود، می تواند جایگزین پرداخت با کارت یا کیف پول الکترونیکی مانند پی پال شود. ما هنوز به آنجا نرسیده‌ایم، اما Klarna قطعاً یک محصول نهایی می‌خواهد اگر به آنجا برسیم.